Pirmais aizturētais izcietīs sodu par braukšanu reibumā

Šonedēļ, ar 26.oktobri, Alūksnes rajona policijas pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas vietā, ko agrāk dēvēja par izolatoru, sodu sāks izciest pirmais autovadītājs, kas Alūksnes rajonā aizturēts alkohola reibumā un tika sodīts.

Šonedēļ, ar 26.oktobri, Alūksnes rajona policijas pārvaldes īslaicīgās aizturēšanas vietā, ko agrāk dēvēja par izolatoru, sodu sāks izciest pirmais autovadītājs, kas Alūksnes rajonā aizturēts alkohola reibumā un tika sodīts, ņemot vērā grozījumus Administratīvo pārkāpumu kodeksā.
"20.oktobrī Ziemeru pagasta Māriņkalnā tika aizturēts 1955.gadā dzimis vīrietis, kura asinīs konstatēts vairāk nekā 1,5 promile alkohola. Ņemot vērā jaunos sodus, kas pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa piemērojami šādos gadījumos, viņam būs desmit diennakšu administratīvais arests īslaicīgās aizturēšanas vietā Alūksnē, jāmaksā 500 latu naudas sods un uz diviem gadiem tiks atņemta autovadītāja apliecība. Šis ir pirmais gadījums Alūksnes rajonā, kad kāds sodīts, ņemot vērā bargo sodu sistēmu," stāsta Alūksnes rajona policijas pārvaldes kārtības policijas priekšnieks Zigurds Safranovičs.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis uzsver, ka, kopš stājušies spēkā grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, Alūksnes rajona iedzīvotāji ir kļuvuši uzmanīgāki un tik bieži kā agrāk nesēstas pie automašīnas stūres alkohola reibumā.
"Zinu, ka citos rajonos uzreiz pēc notveršanas vainīgajam ir jāsāk izciest sods īslaicīgās aizturēšanas vietā, lai gan Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir paredzēts, ka cietušais var pārsūdzēt šādu lēmumu. Mūsu rajonā, kā vienmēr, tiek ievērots pārliekais humānisms," spriež A.Gailītis.

Citu datumu laikraksti

  • Četrdesmit gados jūtas kā īsta sieviete

    Varu iedomāties, ar kādu mīļumu apeniete Līvija Sekača vada stundas skolā, kā viņa skolēniem stāsta par pasauli, ko katrs mēģinām skatīt ar citādākām...

  • Modernizē bērnu literatūras nodaļu

    Lai uzlabotu informācijas ieguves iespējas bērniem, Alūksnes pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Alūksnes sākumskolas un vidusskolas bibliotēku īstenoja...

  • Pagasta centrā atjaunos apgaismojumu

    Malienas pagasta padomes sēdē deputāti apstiprināja pagasta teritoriālo plānojumu kā saistošos noteikumus.Malienas pagasta padomes sēdē deputāti...