Pirmais medījums iegūst medaļu

Izstādē ir vairāku Annas mednieku trofejas.

Izstādē ir vairāku Annas mednieku trofejas
Armands Skaistkalns pilntiesīgs mednieks ir tikai trīs gadus. Pirms tam tikpat ilgu laiku bija dzinējs, tāpēc bronzas medaļu stirnbuka ragiem var uzskatīt par iesācēja veiksmi.
"Tas ir mans pirmais medījums un arī vērtīga trofeja, ko gaides medībās ieguvu pirms diviem gadiem. Pēc tam vēl ir nomedīti buki, bet tiem nebija tik skaistu ragu. Stirnāzi ar trofejas ragiem medīju ik vakaru apmēram mēnesi, līdz trāpīju," atzīst A.Skaistkalns.
Viņš secina, ka tagad trofejas vērtu medījumu ir maz. Vectēvs un citi vecie mednieki stāstījuši, ka vienā mastā varēja nomedīt pat desmit aļņus, bet tagad labi, ja var nomedīt noteikto limitu. "Stirnu ir daudz, bet buku ar krāšņiem ragiem reti var ieraudzīt. Tiesa, viens te mums staigā. Varēju to nomedīt, bet palaidu, lai tiek kaimiņam. Par šā buciņa ragiem varētu dabūt sudraba, ja ne pat zelta medaļu, ja pie tiem tiks nākamajā sezonā," spriež mednieks. Viņš joko, ka kaimiņš ir parādā.
Grib tikt pie aļņa ragiem
Tagad Armands gribētu nomedīt alni. Pagājušajā medību sezonā kolektīvam bija dota iespēja nomedīt vienu pieaugušu alni un divus teļus, tāpēc tāda izdevība ir reta.
"Stirnu ir daudz, bet buku ar krāšņiem ragiem reti var ieraudzīt."
Gribētos, protams, tikt arī pie lūša, bet līdz šim A.Skaistkalns viltīgo meža kaķi nav pat redzējis vaigā, lai gan ir piedalījies tā medībās. "Pagājušajā gadā braucu uz lūšiem, bet nomedīju cūku. Bijām jau nonākuši no masta, sēdējām mašīnā un sildījāmies, kad pamanījām - no kalna kaut kas veļas. Cūka! Tā no ielejas iespruka pakalna pudurī. Otrs mednieks devās kalnā, es - tam apkārt pretim cūkai. Kamēr citi mednieki no meža izvilka medījumu, mums bija otra meža cūka," stāsta mednieks.
Patīk medību process
Bīstamas situācijas viņam nav gadījušās, bet drošības dēļ vienmēr stāvot pie lielāka koka. Vai mazums dzirdēts, ka ar ievainotu meža kuili nav joki! A.Skaistkalnam patīk medību process, arī zvēru barošana, jo var vērot norises dabā un daudz par tām uzzināt.
Ziemas periodā apmēram reizi mēnesī barotavās meža cūkām izliek gan kartupeļus, gan graudus un sāli. Medību kolektīvs stāda kartupeļus un sēj graudus, lai cūkām barības netrūktu. Pērn raža bijusi laba, tāpēc nevajadzēja krājumiem iepirkt kartupeļus vai graudus. "Tagad līdz martam ir cūku medības. Tajās grūti iztikt bez medību suņa," atzīst Armands.
Interesantākās - zosu medības
Gaides un pīļu, zosu medības Armandam patīk labāk nekā plēsīgo zvēru vai meža cūku dzinējmedības. "Neesmu vēl nomedījis nevienu zosi, bet to medības ir visinteresantākās. Šie putni ir tik uzmanīgi, ka tiem ir grūti piekļūt. Netālu Lupatu pļavās zosīm patīk uzturēties rudeņos pirms aizlidošanas, bet tā ir klaja vieta. Tiklīdz zosis mana, ka kāds tuvojas, tā paceļas spārnos. Turklāt attālums ir pārāk liels, lai mēģinātu šaut," stāsta A.Skaistkalns. Toties pīļu medībās varot kārtīgi izšauties. Dienas beigās sāpot plecs un roka.
Savas un citu mednieku trofejas Annas mednieki izstādē vērtēs šonedēļ. Armands uzsver, ka Voldemāra Saveļjeva nomedītā stirnbuka ragi ieguvuši zelta medaļu.

Citu datumu laikraksti

 • Mīļie Alūksnes ļaudis!

  Klāt jauns Kunga žēlastības gads, klāt Zvaigznes jeb Trejkungu diena, un tas nozīmē, ka klāt ir atkal iespēja ieklausīties Dieva vēstījumā...

 • Melnais stārķis - 2008.gada putns

  Latvijas Ornitoloģijas biedrība jau kopš 1996.gada izvēlas gada putnu. Parasti par tādu kļūst kāda labi pazīstama putnu suga, kuras stāvoklis liecina...

 • Gatavojas barikāžu dienu pasākumam

  Alūksne. Alūksnes tautas namā uzsākta gatavošanās barikāžu dienu atceres pasākumam, kas šogad paredzēts piektdien, 18.novembrī.Alūksne. Alūksnes...

 • Alūksnes muzejam bijis veiksmīgs darba gads

  Muzejs kļuvis saistošāks un pieejamāks apmeklētājiem.Muzejs kļuvis saistošāks un pieejamāks apmeklētājiem Atskatoties uz Alūksnes Novadpētniecības un...

 • Svētkos pārbauda pārtikas kvalitāti

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes inspektori veic pārbaudes ziemas saulgriežu un gadu mijas svētku laikā.Pārtikas un veterinārā...

 • Jauno gadu sāk ar jaunām iecerēm

  „Saulstariņi” plāno kļūt aktīvāki."Saulstariņi" plāno kļūt aktīvāki Alūksnes rajona bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām apvienības "Saulstariņi"...