“Pirmais sarunu raunds - neizšķirts” (17.janvāris)

Viesis: - Jaunlaicenes un Veclaicenes pagasts atrodas pie Rīgas -Veclaicenes šosejas, ideāls ceļš uz novada centru Api. Šī stīvēšanās uz Alūksnes pusi - sen apnikusi daudziem, bet to dzīvu uztur pagastu “runas sievas”.

Viesis: - Jaunlaicenes un Veclaicenes pagasts atrodas pie Rīgas -Veclaicenes šosejas, ideāls ceļš uz novada centru Api. Šī stīvēšanās uz Alūksnes pusi - sen apnikusi daudziem, bet to dzīvu uztur pagastu "runas sievas". Diezgan pasenos laikos Jaunlaicenes pagastā ietilpa Lūša krogs, Jaunā muiža un citas tuvu Apei esošas vietas. No Veclaicenes pat nav šosejas, lai aizbrauktu uz Alūksni (var jau braukt gan līdz Lūša krogam, tad uz Alūksni). Šie pagasti Alūksnes novadā būs kā piektie riteņi... Ak jā, var jau arī "pārrobežu sadarbības ietvaros" pievienoties kādai kaimiņu valstij. Piemēram, Igaunijai. Ja tikai ņem. Bet jau Jānis Mauliņš ir rakstījis, ka malēnietis ir ietiepīgs un stūrgalvīgs.
Es no pierobežas: - Lai nu nesola lielās priekšrocības. Apvieno ne tādēļ, lai nomales plauktu.
Jaunlaiceniete: - Tiešām apvieno ne tādēļ, lai nomales plauktu. Varbūt "tajā nostūrī"" vajadzētu attīstīt ražošanu, piekrītu. Bet, kā jau pamanījāt, "nostūrī"". Nu nenāks neviens naudas maiss uz nostūri, bankās aizdevumus dabūt ir bezcerīgi, jo neesam ar ienākumu nodrošinājumu, bankām tas ir risks, neesam jau premjerministri. Valdībai ir dziļi vienaldzīgi, kas notiek laukos, galvenais bija pagrābt naudiņu novadu izveides izpētei un tā tālāk.
Espac: - Pareizi domā Vireši un Gaujiena, kas grib pievienoties Smiltenes novadam, nevis Apei. Ape ir atpalicis nostūris un pievienojoties tai nevienam labāk nebūtu.
Patriots: - Sen jau nedzīvoju Malienā, taču tās patriots palieku. Vai mazums apvienošanu esat pārdzīvojuši? Ilzene pabija Apes, Gulbenes rajonā. Kolhozus vienoja krustām, šķērsām. Bet apvienoto bijušie centri beigās nebija nekas. Tukša vieta. Arī tagad tāpat vien būs.
Malēnijas indijānis: - Tos sarunu raundus jūs varat taisīt no rīta līdz vakaram! Ir nolemts atjaunot Alūksnes rajonu un (lai cilvēki neapjēgtu, ka vecais stulbums nāk atpakaļ) nosaukt to par novadu. Tas ir vajadzīgs varas centralizācijai un līdzekļu ekonomijai uz sīko pagastiņu, no centra attālāko vietu rēķina. Alūksnei būs zelt un plaukt, bet jūs, sīkie pagastiņi, varēsiet lepoties ar to, ka arī jūsu līdzekļi ņem dalību šai svētajā lietā. Tā tam būs būt! Hau! Es esmu runājis.
Baalaa: - Nu es neesmu tik strikti pret novadu veidošanu. Tie mazie pagastiņi patiešām nevar pastāvēt un attīstīties. Pieradīsim pie lieliem novadiem un būs OK. Bet nu Ape kā novada centrs - tas jau ir, piedodiet, stulbums. Tad jau Gaujiena ir vismaz kultūrvēsturisks centrs, bet arī viņi to nevelk. Pie Smiltenes? Jā, malači! Zina, kur gaisma nav jānes ar maisu. Tā ir pareizi: Valkas, Smiltenes, Alūksnes novads.
www.delfi.lv

Citu datumu laikraksti

  • Lems par finanšu sadali

    Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

  • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

    Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

  • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

    Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...