Pirmo ģimeņu spartakiādi aizvada ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Svinot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta 140. gadadienu, pirmajā ģimeņu spartakiādē, kas notika Alūksnē no 22. līdz 24. jūlijam, bija pulcējušies gandrīz pieci simti šīs nozares darbinieki ar savām ģimenēm.

Svinot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) 140. gadadienu, pirmajā ģimeņu spartakiādē, kas notika Alūksnē no 22. līdz 24. jūlijam, bija pulcējušies gandrīz pieci simti šīs nozares darbinieki ar savām ģimenēm.
Pārstāvētas bija 16 brigādes no mūsu valsts rajoniem un Rīgas. Spartakiādes dalībnieki jau piektdien iekārtoja telšu pilsētiņu Pilssalā, bet vakarā notika spartakiādes atklāšana.
Sacensības sākās sestdien un tika aizvadītas 15 dažādos sporta un atrakciju veidos. Spartakiādes mērķis bija dot iespēju nozarē strādājošajiem kopā ar saviem ģimenes locekļiem aktīvi atpūsties un interesanti pavadīt brīvo laiku, šoreiz nedomājot par kopvērtējuma vietām starp brigāžu komandām.
Alūksnes brigādes komandieris Intars Zitāns teica, ka, gatavojoties pirmajai spartakiādei, tika domāts par to, lai ciemiņi, aizbraukdami no Alūksnes, būtu apmierināti. Organizatori centās darīt visu, lai ikvienam būtu interesanti.
Vispirms agri no rīta sacensības uzsāka makšķernieki, kuri lomus ķēra Alūksnes ezerā, tad drīz pēc viņiem sākās turnīri minifutbolā, volejbolā, florbolā, ūdenspolo un stafetēs.
Vairākas stundas aktīvi nodarbojās vismazākie ģimeņu locekļi, kuru vecums nepārsniedza sešus gadus.
Pēcpusdienā uz starta stājās paši brigāžu komandieri, kuri svieda ugunsdzēsēja zābaku. Vistālākais metiens padevās ugunsdzēsības un civilās aizsardzības koledžas pārstāvim Normundam Plēgermanim - 29 metri un 70 centimetri. Intars Zitāns aizmeta 18,80 metrus un ieņēma 11 vietu starp sešpadsmit konkurentiem. Šī bija tikai viena epizode no daudzajiem fiksētajiem rezultātiem. Sacensību dienas izskaņā dalībnieki aizvadīja vairākus jautrības sporta veidus, kad komandas sacentās "vasaras slēpošanā", jautrības un tūrisma stafetēs, tāpat meta šautriņas un basketbola soda sitienus.
Dienas izskaņā, kad bija beigusies rezultātu apkopošana, dalībnieki pulcējās Pilssalas estrādē uz labāko un veiksmīgāko spartakiādes dalībnieku apbalvošanu. Sekmīgi bija cīnījušies arī alūksnieši.
Par uzvaru stafetē bērniem līdz 16 gadu vecumam tika sveikti Linda Ausēja, Edijs Ratseps, Eila Moroza, Agita Ramānova, Jēkabs Cīrulis un Oskars Olševskis; 3.vietu ūdenspolo ieguva Gunris Krūmiņš, Arnis Morozs, Vitālijs Muhins, Jeļena Zitāne un Elita Ausēja; 3.vietu minifutbolā - Raimonds Jurģītis, Aivis Blusa - Blusiņš, Ints Ratseps, Gvido Ausējs, Uvis Ausējs un Ilmārs Paegle; 2.vietu tautas bumbā bērniem jaunākajā grupā - Linda Ausēja, Eila un Artūrs Morozi, Egita un Armands Romānovi un Edijs Ratseps; basketbola soda metienos - Roberts Gurskis ieguva 2.vietu, bet 3.vietu - Uvis Ausējs un Ilze Latika; 2.vietu šautriņu mešanā ieņēma Arturs Morozs; ugunsdzēsēja zābaka mešanā 3.vieta - Ilmāram Paeglem; zolītes turnīrā - Jeļenai Zitānei.
Noslēguma ballē estrādē šoreiz nespēlēja pūtēju orķestris, bet tas netraucēja atpūsties šodienas mūzikas ritmos. Spartakiādes dalībniekus priecēja grupa "Vilki", kuru vada VUGD Gulbenes brigādes komandiera vietnieks Vijārs Griķis.
Aizbraucot no Alūksnes, dalībnieki teica paldies organizatoriem, kuri savukārt atbildēja, ka, iespējams, tiksimies atkal nākamajā gadā.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...