Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas palīdzēs attīstīt piena un gaļas lopkopību.

Pededzes pagasta zemnieku saimniecība "Slobodka" nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas palīdzēs attīstīt piena un gaļas lopkopību.
"Dzīvojam un strādājam vīra vecāku mājās. Pavasarī sākām pāreju uz bioloģisko saimniekošanu. Domājam, ka tas būs labs stimuls izmantot esošos resursus, kā arī iegūt papildu finansējumu - bioloģiskai saimniecībai ir lielāki hektārmaksājumi. Ceram, ka arī par pienu un gaļu maksās vairāk," stāsta Ņ.Koka.
Saimniecība saņēmusi pirmā pārejas gada sertifikātu, bet norādīts, kas vēl darāms. Kūtsmēslus ieteikts uzkrāt stirpās un pārsegt ar salmiem. Nepieciešama betonēta vircas bedre. Kūtī vajadzīgs labāks apgaismojums. 39 liellopu ganāmpulkā ir 17 slaucamas govis, drīz atnesīsies vēl 4. Visu pienu nodod ekstra klasē. Ņ.Koka atzīst, ka tik augstu kvalitāti iespējams nodrošināt ar šogad uz līzinga iegādāto piena dzesētāju. Nopirkta arī lietota rulonu prese, tāpēc lopbarības sagāde šovasar bijusi krietni vieglāka. Iespējams, ka nākamgad nopirks arī tehniku, kas rulonus ietin plēvē.
Slaukšanas iekārta ir, bet govis dzirdināt laukā nākas arī ziemā. Ņina atzīst, ka tā ir laba pastaiga. Vasarā tās visu diennakti ir ganībās, tikai slaukšanas reizēs dzen uz fermu. Ganāmpulkā ir augstražīgas govis, tāpēc saimnieki nedomā pāriet uz zīdītājgovīm. Vidējais izslaukums ir vairāk nekā 5000 litru no govs. Rekordnieces ir melnraibā Grifa un Latvijas brūnā govs Daugava. No tām dienā izslauc vairāk nekā 40 kilogramus piena. "Daugavas pienā ir arī augsts tauku un olbaltuma procents. Turklāt govs ir neliela auguma, bet pienu var iegūt kā no īstas upes. Tiesa, tāda ir tikai viena," slavē Ņina. Ganāmpulkā vairāk ir melnraibas un sarkanas govis. Bullēnus nodod gaļā. Pērn no dzimušajiem teļiem tikai pieci bija bullēni, pārējās - teles. Šogad toties ir 12. Ņ.Koka atzīst, ka tas ir labi, jo "Slobodkā" lopu skaitu nedomā palielināt.

Citu datumu laikraksti

  • Rajonā šogad izvietos 14 ceļa zīmes

    Tūrisma attīstības valsts aģentūra šogad uzsākusi īstenot projektu “Vienotas tūrisma informācijas ceļa zīmju sistēmas izveide”, kuram beidzies...

  • Rajonā būvniecības pārkāpumu ir maz

    Par patvaļīgu būvniecību vai tās renovāciju bez akceptēta projekta vai būvatļaujas, juridiskas personas varēs sodīt ar naudas sodu no 200 līdz 3000...

  • Uz semināru aicina sociālos darbiniekus

    Jaunalūksnes pagasta “Paideros” 23. un 24.septembrī notiek seminārs par cilvēku tirdzniecības problēmu, tajā aicināti piedalīties Alūksnes, Gulbenes...