Pirmo reizi muzicēs pasaulslavena vijolniece

Svētdien, 17.oktobrī, pulksten 16.00 Alūksnes tautas namā būs vienreizēja iespēja klausīties dažādu laikmetu un tautu komponistu skaņdarbus vijolei un klavierēm.

Svētdien, 17.oktobrī, pulksten 16.00 Alūksnes tautas namā būs vienreizēja iespēja klausīties dažādu laikmetu un tautu komponistu skaņdarbus vijolei un klavierēm. Tos atskaņos starptautisku konkursu uzvarētāja Rasma Lielmane no Meksikas un Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors Ventis Zilberts.
"Ar Rasmu Lielmani iepazinos 3 x 3 nometnē Apguldē, kur viņa nedēļu vadīja vijoles spēles mācību stundas. Tajās varēja iesaistīties ikviens, ja viņam bija savs instruments. Rasma spēlējusi visos pasaules kontinentos, izņemot Antarktīdu, tāpēc koncerta nosaukums ir "Ar vijoli pa pasauli". Šovasar viņa kopā ar Venti Zilbertu sniedza labdarības koncertus Staiceles un Ērgļu 3x3 nometnē. Viņi labprāt atsaucās aicinājumam atbraukt arī uz Alūksni," stāsta Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra vadītāja Dzintra Zvejniece.
Viņa bijusi vairāku 3x3 nometņu vadītāja, tāpēc iepazinusi ne tikai R.Lielmanes lielisko vijoles spēli, bet arī vēlmi saglabāt latvisko identitāti, vecināt kopības sajūtu un draudzību. Ventis Zilberts tāpat kā R.Lielmane vairāk nekā 30 gadus darbojas atskaņotājmākslā. Viņu alūksnieši dzirdēja novadnieka komponista Voldemāra Evansa 100.jubilejas atceres pasākumā. Pašlaik abi mūziķi divas nedēļas koncertē Latvijā. Tā ir saspēle pirms koncertturnejas Amerikas Savienotajās Valstīs. Alūksnē būs labdarības koncerts, kurā ieeja ir par ziedojumiem. Programmā ir mūzikas klasiķu darbi: V.A.Mocarts, L.van Bēthovens, romantiķi E.Šosons, J.Brāmss un N.Paganīni, latviešu komponisti Lūcija Garūta, Helmers Pavasars, meksikāņu komponists M.Ponse un somu komponists J.Sibēliuss. Koncertu papildinās R.Lielmanes stāstījums par komponistiem, skaņdarbiem un koncertceļojumu iespaidiem.

Citu datumu laikraksti