Pirms piecdesmit gadiem

Turpinās no 7.februāra. Zēni tik aizrautīgi vēro sportistus, ka nejūt, kā ir aizskrējis laiks. Mārtiņš uzmet skatienu savai zivju virtenei un secina, ka brekši ir sažuvuši, vienai zivij apkārt riņķo zila muša.

(Turpinās no 7.februāra)
Zēni tik aizrautīgi vēro sportistus, ka nejūt, kā ir aizskrējis laiks.
Mārtiņš uzmet skatienu savai zivju virtenei un secina, ka brekši ir sažuvuši, vienai zivij apkārt riņķo zila muša. Viņš uzsauc Voldemāram: "Valdi, laižam mājās, paskat, cik vēls jau ir!" Voldemārs viņam piekrīt un saka - tūlīt, tad pieiet pie vingrošanas kāpnēm, uziet līdz augšai, atpakaļ lejā un saka: "Ejam arī!"
Pa ceļam draugi apēd līdzpaņemtās maizes rikas, pirms lielā pils dīķa viņi šķiras. Mārtiņš aiziet pāri laipai, bet Voldemārs uz mirkli apstājas un atceras, ka airi taču palikuši pie volejbola laukuma. Voldemārs noslēpj savu raudu virteni zem ievu krūma un, ko kājas nes, metas skriet. Pirms Vorošilova ielas zēns paklūp un sasit kreiso kāju. Uz volejbola laukuma uzgājušas jaunas komandas un spēle turpinās. Voldemārs paņem airus un lēnām klibo uz mājām.
Vecāku un jaunākā brāļa nav mājās, paņēmis zem akmens paslēpto durvju atslēgu, viņš ieiet virtuvē un bļodā ieliek savu skaisto lomu, ieiet istabā, apsēžas uz savas gultas, mirkli pārdomā dienas piedzīvojumus un aizmieg. Vakarā māte Voldemāru ierauga saldi guļam savā gultā, viņa paņem segu un apsedz dēlu.
Draugs Homa sen jau ir pamodies, arī brokastis viņš ir paēdis. Nedaudz pavingrojis, viņš iznāk ārā pie kāpnēm un nonāk lejā. Viņu aptur vecākā māsa Velta, nosviež lejā šķūnīša atslēgu un palūdz uznest malku. Bet Homam ir cita lieta padomā - iet pie Voldemāra. Ticis pie šķūnīša viņš ieliek slēdzeni durvīs un lieliem lēcieniem pazūd aiz stūra, lielā ātrumā šķērsodams sakņu dobes, paķer sauju redīsu un stāv pie Voldemāra mājas durvīm.
Draugs, pietrūcies no skaļā klauvējiena, skatās apkārt un nesaprot, vai ir rīts vai vakars, pieiet pie durvīm un atver tās. Un tagad viņš saprot, ka nogulējis visu nakti neizģērbies. Draugi sasveicinās, ieiet virtuvē un mielojas ar ceptajām zivīm.
Šodien notiek sacensības futbolā. Arī trīs draugi dodas turp. Laukums ir ierīkots lielajā pļavā starp pili un ezeru, pirmie vārti atrodas nedaudz uz leju no lielā ozola, otri vārti ir tuvāk ezeram pirms ozolu rindas. Laukuma rietumu malā, tuvāk pilsētas centram ir ierīkotas vairākas solu rindas skatītājiem. Blakus atrodas neliels dzelteni brūns koka kiosks. Laukuma pretējā pusē arī ir daži soli skatītājiem. Pūtēju orķestris spēlē futbola maršu. Līdz ar pēdējām skaņām uz laukuma divās rindās uzskrien sportisti, viņi sasveicinās, un sacensības futbolā ir sākušās. Alūksniešu komandas vārtos stāv Daumants Dobelnieks, viņš ir visgarākais no visiem un labākais vārtsargs. Daumants notupstas vairākas reizes, nedaudz palēkā un ir gatavs aizstāvēt savus vārtus. Spēle rit asi. Vakarējais lietus ir atstājis pēdas laukumā, jo drīz vien gaisā lido dubļu pikas, sevišķi tas ir redzams abu vārtu tuvumā.
Daumanta vārtos tiek raidītas vairākas bumbas, dažas lido pāri vārtiem, bet šodien vārtsargs darbojas teicami un visas bumbas noķer. Abu komandu vārtsargi drīz vien ir kā dubļos vārtīti, īpaši interesants izskatās pretinieku vārtsargs, kuram tērps ir dzeltens. Tagad tas atgādina kustīgu burkānu. Skatītāji kliedz un svilpj, aizstāvot savējos kā neredzama diriģenta vadīti. Arī šodien ar savu izcilo spēli izceļas divi sportisti - Zigfrīds Dobelnieks un Voldemārs Dobelnieks. Ar savu vareno balsi, atbalstot savējos, izceļas gara auguma tumšmatis. Viņš nesēž solā, bet stāv, lai varētu pārredzēt visu laukumu, tas ir Vilnis Švarcbahs. Alūksniešu atbalstīti, futbola spēlē uzvar vietējie zēni. Pēc spēles notiek īsa apspriede, tad sportisti, līdzjutēju pavadīti, dodas uz tuvāko - akmeņaino peldvietu atsvaidzināties un noskalot dubļus.
Peldvieta atrodas parka pirmajā līcī un ir aizsargāta no vējiem. Peldēšana ieilgst. Daži aiziet uz karavīru peldvietu pie Aleksandra paviljona. Tā ir ierīkota ezera ielokā, ko veido parks. Peldvieta sastāv no vairākām atdalītām joslām un lēkšanas torņa. No peldvietas pussalas gala, kas ir izvirzīts tālāk ezerā, paveras jauks skats uz Kolberģa pusi, uz Tempļa kalnu, uz salu. Pilsētu redz kā nelielu romantisku mājiņu puduri, kuram pāri izceļas baznīca.

Citu datumu laikraksti

 • Ziema turpina valdīt

  Februāra 2.dekāde (no 11. līdz 20. februārim) sola daudz aukstu un sniegotu dienu. Par to laikrakstu informē Latvijas hidrometeoroloģijas aģentūras...

 • Mežu “veselība” uzlabojas

  Valsts meža dienesta novērojumi liecina, ka desmit gadu laikā kokaudzes kļuvušas veselīgākas. Tomēr pagājušā gada rezultātos minēts, ka parauglaukumi...

 • Ar kiberpilsētas projektu iepazīstina uzņēmējus

  Alūksnē bija ieradušies pārstāvji no Vidzemes augstskolas, reģiona Profesionālās izglītības centra un Pasaules brīvo latviešu apvienības, lai kopīgi...

 • Tiekas Absolventu vakarā

  Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja tradicionālo Absolventu vakaru.Alūksnes vidusskolā 97 cilvēki pagājušās nedēļas...

 • Saeimas deputāts mudina zemniekus neklusēt

  Alūksnē darba vizītē pagājušās nedēļas nogalē bija ieradies Saeimas deputāts Andis Kāposts, kas ir arī “Zaļo un Zemnieku savienības” frakcijas...

 • Arhīvā palielinājies sagatavoto izziņu skaits

  Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts arhīvs sagatavojis gandrīz par 300 izziņām vairāk nekā 2002.gadā.Pagājušajā gadā Alūksnes Zonālais valsts...