Pirmsskolas izglītības iestāde svinēs 40. dzimšanas dienu

Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” gatavojas 40 gadu jubilejai, to svinēs 3.jūnijā. “Dzimšanas dienas gaidīšana sākās jau janvārī ar dažādiem pasākumiem.

Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde "Saulīte" gatavojas 40 gadu jubilejai, to svinēs 3.jūnijā. "Dzimšanas dienas gaidīšana sākās jau janvārī ar dažādiem pasākumiem. Pirmsskolas iestādes dzimšanas diena ir 10.marts, kad organizējām bijušo darbinieku tikšanos," stāsta pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" vadītāja Sandra Laicena.
Nozīmīgās jubilejas pasākumu tika nolemts rīkot mācību gada noslēgumā. "Tas sāksies 27.maijā ar koncertu "Ciemos pie mazās raganiņas". 3.jūnijā būs svinīgs pasākums pirmsskolas izglītības iestādē, bet turpinājums sekos Alsviķu kultūras namā," uzsver vadītāja.
Gatavojoties jubilejai, tapusi grāmata "Saulītei – 40", kurā ir apkopotas bijušo darbinieku atmiņas, pagasta padomes vadības un tagadējo darbinieku viedokļi un citi materiāli. Jubilejas pasākumā izskanēs fragmenti no tās.
Viņa ir gandarīta, ka pirmsskolas izglītības iestādei ir laba sadarbība ar pašvaldību, arī ar bibliotēku un feldšerpunktu. "Pagasta padome atbalsta darbinieku izglītošanos, atvēl daudz līdzekļu remontdarbiem. Esam sākuši iekārtot sporta zonu, jo sporta zāles mums nav," norāda S.Laicena. Vadītāja bilst, ka vecāki aktīvi piedalās pirmsskolas izglītības iestādes aktivitātēs, arī talkās.
S.Laicena pirmsskolas izglītības iestādē strādā kopš 1987.gada, bet par vadītāju – kopš 1995.gada.
Viņa ir bijusī tās audzēkne. "Apkopojot atmiņas, sapratu, cik nozīmīgs ir laiks, ko bērns pavada bērnudārzā, kādu atbildību tas prasa no darbiniekiem. Man pašai šis laiks īpaši saistās ar audzinātāju Ēriku Kauliņu un vadītāju Valiju Lembu," apgalvo S.Laicena.
Viņa salīdzina, ka pirmsskolas izglītības iestādēs ir mainījusies attieksme pret bērniem, nekā tas bija agrāk. "Tagad skolotāju un bērnu attiecības kļuvušas daudz mīļākas un brīvākas. Bērnus neviens vairs neliek kaktā," spriež S.Laicena. Viņa uzskata, ka kolektīvs ir stabils, tajā nav raksturīga kadru mainība. Guna Vindele, Aija Bondare "Saulītē" strādā kopš 1976.gada, Vaira Rudīte – kopš 1978.gada, pārējie darbinieki darba gaitas uzsākuši astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā.

Citu datumu laikraksti

  • Ar ložmetēju frontes pirmajās līnijās

    Septiņdesmit deviņus gadus vecais alūksnietis Roberts Lapiņš ir visjaunākais kara veterāns, kas dzīvo Alūksnes rajonā. 1995.gadā rajonā bija 249 kara...

  • Pansionāta iemītniekiem būs dāvana

    Akciju sabiedrība “Grindex” šogad rīko akciju “Pavasarīgs uzmanības apliecinājums Latvijas pansionātiem”. Tās laikā visiem Latvijas pansionātiem...

  • Pārbauda prokurora rīcību

    Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Dzintra Vītoliņa laikrakstam “Alūksnes Ziņas” informē, ka vēl joprojām notiek pārbaude par Alūksnes prokuratūras...