Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plāno restaurēt kamīnu

Tikai pirms dažām dienām Alūksnes speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē "Cālis" bija atvadu pasākums meitenēm, kas 1.septembrī dosies uz skolu, bet bērnudārza darbinieki jau domā par vasarā veicamajiem remontdarbiem un teritorijas labiekārtošanu.

Tikai pirms dažām dienām Alūksnes speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē "Cālis" bija atvadu pasākums meitenēm, kas 1.septembrī dosies uz skolu, bet bērnudārza darbinieki jau domā par vasarā veicamajiem remontdarbiem un teritorijas labiekārtošanu.
"Šogad remontdarbiem tērēsim 1500 latu. Kosmētiski remontēs virtuvi. Tajā ierīkos arī tvaika nosūcēju. Pirmajā grupā nomainīs grīdu, bet otrajā grupā remontēs tualeti. Iegādājāmies laminātu un ieklājām to telpā, kur šogad mācījās piecus un sešus gadus vecie audzēkņi," stāsta Alūksnes speciālās pirmsskolas izglītības iestādes "Cālis" vadītāja Līga Kaula.
28.maijā "Cālis" saņēma Dānijas Lauvu kluba dāvinājuma naudu 626,57 latus, kas paredzēta bērnu rotaļu laukuma izveidei. "Par šiem līdzekļiem rotaļlaukumā izveidosim nojumi un divus slīdkalniņus. Grupās būtu nepieciešamas jaunas mēbeles, īpaši vajadzīgas jaunas gultas. "Cālī" ir trīs grupiņas. Pēc maniem aprēķiniem, mēbeļu nomaiņai katrā no tām būtu nepieciešams apmēram 1300 lati," saka L. Kaula.
Viņa norāda, ka atjaunot vajadzētu šķūni, arī sētu ap teritoriju nepieciešams nomainīt. Sanitārajām prasībām un ugunsdzēsības normatīviem neatbilst arī pati ēka. "Ja Ministrija izdod tik striktus noteikumus, tad lai paredz to īstenošanai arī finansējumu," viņa sūrojas.
Māja, kurā atrodas "Cālis", ir kultūrvēstures piemineklis, tādēļ iestādes speciālajā budžetā 1000 latu ir paredzēts kamīna restaurācijai.
"Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai esmu lūgusi nosūtīt pie mums speciālistu, kas varētu novērtēt situāciju un jāatrod meistars, kas šos remontdarbus varētu veikt," saka L. Kaula.
Viņa ir gandarīta, ka gandrīz visiem pedagogiem ir augstākā izglītība. "Elīna Martinova augstskolu absolvēja šogad, Ievai Breicei augstskolas izlaidums būs jūnijā, bet Maira Kaula šogad ieguva maģistra grādu. Tikai vienai skolotājai nav augstākās pedagoģiskās izglītības. Viņa ir pirmspensijas vecumā, bet ar lielu darba pieredzi," apgalvo "Cāļa" vadītāja.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto biezputru, iespiezdama tajā kārtīgu sviesta pikuci.7. Tad ieliek tīrā māla bļodiņā vēl krietni karsto...

 • Par ebreju var ne tikai piedzimt, bet arī kļūt

  Ebreju pastāvīgā apmešanās Latvijā sākās 16.gadsimtā Kurzemes hercogistē. Tie bija izglītoti cilvēki - tirgotāji, finansisti, ārsti, advokāti.Ebreju...

 • Nākamgad kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus

  No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru īpašnieki varēs svinēt vārdadienas.No nākamā gada kalendārā iekļaus 12 jaunus vārdus, kuru...

 • Upe

  - Labs rīts, šomāt, es nācu nedienas spiesta. Tev, Dārtiņ, tā zināšana par lopiem lielāka. Manai Pienenei kāda liga gadījusies!6. - Labs rīts, šomāt,...

 • Rīcības komiteja pārrunā norisi

  Šonedēļ Alūksnes pilsētas domē bija Uzņēmēju dienu rīcības komitejas tikšanās, kurā pārrunāja Alūksnes Uzņēmēju dienu norisi.Šonedēļ Alūksnes...

 • Ir gandarīti par piedalīšanos Alūksnes Uzņēmēju dienās

  Nodarbinātības valsts dienesta filiāles Alūksnes centra vadītāja Zinaīda Jegorova atzīst, ka centra darbinieki bija priecīgi par uzaicinājumu...