Pleskavas ielā jānovērš defekti 1

Pleskavas ielā Alūksnē turpinās ielas izbūve, bet šobrīd ir apturēti asfaltseguma ieklāšanas darbi, jo atklāti defekti jau ieklātajā apakškārtā.

Jaunu bojājumu nav
Virsējās kārtas ieklāšanu bija plānots veikt šonedēļ, taču tagad darbi atlikti līdz brīdim, kad būs novērsti defekti apakškārtā. Oktobra sākumā objektā veica reciklēšanu ceļa seguma pastiprināšanai, nofrēzēto asfaltu sajaucot ar šķembām un cementu noteiktās attiecībās, lai veidotos viendabīga masa. Pēc tam pārbūvējamajā posmā ieklāja asfalta seguma pamatkārtu, kurā konstatēti defektēti posmi.
Pēc Alūksnes novada pašvaldības pasūtījuma darbus Pleskavas ielā veic pilnsabiedrība “ReRe vide 1”. Objektu ir apsekojuši pašvaldības, būvnieku un būvuzraudzības atbildīgie pārstāvji, kā arī pieaicinātie eksperti, lai novērtētu situāciju. Jauni bojāti posmi ieklātajā segumā nav atklāti. Asfalta paraugi ir nodoti neatkarīgai laboratorijai, rezultāti vēl tiek gaidīti.

Gaida rezultātus no
laboratorijas
“Defekti tika atklāti uzreiz, līdzko uzklāja pirmo kārtu, tādēļ pašvaldība asfalta ieklāšanas darbus apturēja. Pirmā asfalta kārta netika ieklāta uzreiz visā remontējamajā posmā, kā sākotnēji bija plānots, bet gan vispirms uzklāja pusi. Jau tad pamanījām, ka tikko ieklātajā asfaltā ir izgrauzumi. Pieļaujams, ka piķis transportējot atdzisa, tādēļ radās defekti, bet to noteiks laboratorijā. Pēc tam pirmo kārtu ieklāja arī atlikušajā posmā, kur šādu problēmu vairs nebija, jo laiks bija siltāks,” skaidro Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis.
Viņš uzsver – asfalta ieklāšanas darbi apturēti līdz laikam, kamēr gūs skaidrību par defektu iemesliem un tos novērsīs. “Manuprāt, prātīgāk būtu pa ziemu ļaut piebraukt pamatkārtu, lai nākamgad pavasarī kvalitatīvi varētu ieklāt virskārtu,” saka A.Dukulis.

Defektus apmaksās uzņēmējs
Pilnsabiedrības “ReRe vide 1” darbu vadītājs Juris Bunte uzsver, ka darbi Pleskavas ielā nav pārtraukti. “Ir ieklāta asfalta apakškārta, kurā radušies defekti. Domājam, kā tos novērst. Defektu iemeslus nezinām, varam tikai minēt. Pieļaujam, iemesls varētu būt vairāku lietu kopums: laika apstākļi, ieklāšana un citi. Šobrīd asfalta paraugi - gan urbtie, gan masas -, ir nosūtīti izpētei laboratorijā. Rezultātus drīzumā gaidām, tad arī varēs pateikt iemeslu. Asfalts netika ņemts no ražotnes Alūksnes novadā,” stāsta J.Bunte.
Viņš uzsver, ka defekti tiks novērsti par “ReRe vide 1” līdzekļiem. “Diemžēl kļūmes gadās visiem. Kad būsim salabojuši apakšējās kārtas defektus, domāsim par virsējās kārtas ieklāšanu. 80 procenti varbūtības, ka otro kārtu šogad neklāsim, bet gan nākamgad,” saka J.Bunte.
Kamēr ir labvēlīgi laika apstākļi, būvobjektā turpinās citi darbi – veloceliņu izbūve, apgaismojuma ierīkošana, ietvju un ceļa apmaļu uzstādīšana, bruģēšana. Autovadītājiem J.Bunte atgādina, ka Pleskavas iela joprojām ir būvobjekts, kur ir atļautā braukšanas ātruma ierobežojumi 30 kilometri stundā. “Lūgums ievērot! To diemžēl neievēro nevienā brīdī...” viņš saka.

Finansēs arī Aizsardzības ministrija
Šonedēļ notika Alūksnes novada domes ārkārtas sēde, kurā viens no izskatāmajiem jautājumiem bija par kopīga projekta realizāciju ar Aizsardzības ministriju. Arī tas saistās ar Pleskavas ielas remontu, bet posmam no Pils ielas līdz 7. Siguldas kājnieku pulka piemineklim. Šobrīd Alūksnes novada pašvaldība ar Aizsardzības ministriju panākusi vienošanos, ka ministrija līdzfinansēs darbu veikšanu, jo līdz ar Pleskavas ielas remontu izbūvēs stāvlaukumu Kājnieku skolas vajadzībām pulka pieminekļa pakājē. “Šogad Aizsardzības ministrija Alūksnes novada pašvaldībai šim mērķim piešķirs 250 000 eiro, kuri mums jāapgūst vēl šogad, bet nākamgad vēl 150 000 eiro. Kopā tie būs 400 000 eiro. Tikpat liels būs arī Alūksnes novada pašvaldības finansējums minētā posma remontam,” skaidro A.Dukulis.
Deputāts Verners Kalējs bažījas – ja arī šā posma darbus veiks būvnieks, kurš jau remontē Pleskavas ielu, tad “būs bēda”. “Pirmā asfalta kārta jau tagad jūk ārā,” secina V.Kalējs.
 
— Līga Vīksna

Komentāri 1

Lelde

Fantastika... vēl nav ceļš nodots, jau ir brāķis. Un cik, tad papildus miljoni, atkal tiks iesvērti? nesen braucu pa to ceļu, bedre pie bedres, nav atšķirības , kas bija pavasarī, kas tagad. Un vēl pa vidu uzcēlies augšā.....

pirms 2 gadiem, 2018.10.22 15:46

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...