Pleskavas ielā – neparedzēti darbi

Šobrīd Pleskavas ielas posmā Alūksnē norit pārbūves darbi, ko veic pilnsabiedrība “ReRe vide 1”. Sākot frēzēt veco asfaltu, atklājies, ka tas ir dažāda biezuma, tādēļ darbu veikšanai Alūksnes novada domes jūlija sēdē piešķirts papildu finansējums 73 402,72 eiro (ar PVN).

Kāpēc atkal papildus?
No iedzīvotājiem dzirdēti dažādi viedokļi par šābrīža situāciju uz Pleskavas ielas. Alūksniete Anna norāda, ka pa Pleskavas ielu no mājām uz darbu brauc katru dienu un pirmo reizi redzot tādu situāciju, runājot par ceļa remonta kvalitāti, darbu un satiksmes organizēšanu un remontā esošā posma virsmas kvalitāti, kur esot izmētāti lieli asfalta gabali, ir nelīdzena virsma un iedzīvotājiem nākas lauzt savas automašīnas.
Skatot šo jautājumu Alūksnes novada domes jūlija sēdē, arī deputāts Verners Kalējs uz to norādīja. “Man sanāk bieži braukt pa šo ielu. Kāpēc jāpiešķir papildu līdzekļi, ja tur nekas vēl nav izdarīts? Tur netiek ievērotas elementārās prasības, darba drošība. Kas ir projekta autors, ja atkal tik nekvalitatīvi veikta projektēšana un vajag papildu finansējumu?” pauda V.Kalējs.
Arī citi deputāti norādīja uz nekvalitatīvi sagatavoto priekšizpētes projektu un atgādināja, ka pašvaldībā tā nav pirmo reizi. Īpašumu nodaļas vadītājs Ingus Berkulis skaidroja, ka neviens no pārbaudes urbumiem neuzrādīja 18 līdz 22 centimetrus biezu asfaltu, lai gan veica vismaz desmit urbumus.

Dažāda biezuma asfalts
Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis skaidro, ka sākotnēji projektā bija paredzēts asfalta virskārtu nofrēzēt, sajaukt ar šķembām, citām sastāvdaļām un klāt uzreiz atpakaļ. Bet, frēzējot pirmo 400 metru posmu, atklājās, ka esošais asfalts ir ļoti dažāda biezuma – dažās vietās tas pārsniedz pat 20 centimetrus un klāts astoņās kārtās. Projektā bija norādīts, ka vecā asfalta biezums ir tikai apmēram 10 centimetri.
“Tagad tiks veidota jauna papildu kārta un visā ielas posmā tiks jaukts sasmalcināts vecais asfalts ar citām sastāvdaļām, izlīdzināts, veidojot profilu, tad klās vēl vienu papildu kārtu ar šķembu un citu vielu maisījumu, kas būs kā papildu stiprinājums ielas pamatnei. Un tad ieklās jauno asfaltu,” saka A.Dukulis.
Viņš jau tagad vērš iedzīvotāju uzmanību – kad ieklās asfalta otro kārtu, Pleskavas ielas posms uz vairākām dienām būs slēgts jebkādai satiksmei, lai varētu ieklāt vienlaidus asfalta kārtu bez salaiduma vietām. “Tāpat tika darīts Ganību ielā – tā ir cita kvalitāte. Ja runājam par vecā asfalta biezumu – kad remontējām Pils ielu, tajā asfalta biezums pie Pleskavas ielas krustojuma pārsniedza pat vienu metru!” saka A.Dukulis.

Būvobjekts, nevis ceļš
Pilnsabiedrības “ReRe vide 1” darbu vadītājs Juris Bunte norāda – atklājoties neparedzētajiem darbiem, nolemts nofrēzēt visu veco asfaltu, lai gan sākotnēji tas nebija paredzēts. “Šobrīd visas caurtekas, kas vijas zem ielas, ir ieguldītas. Turpinās grāvju rakšana un gājēju celiņa izveide, asfalta frēzēšana, pēc tam veiksim reciklēšanu. Pēdējo jaunā asfalta kārtu plānojam klāt septembra vidū,” viņš saka.
Remontdarbu laikā satiksmes plūsma Pleskavas ielā tiek regulēta ar luksoforu. Pirms divām nedēļām kāds bija pārgriezis luksofora vadu un iemetis luksoforu grāvī. Kamēr notiek frēzēšana, luksofors ir atslēgts. J.Bunte atzīst – uz Pleskavas ielas ir intensīva satiksme, tādēļ veikt darbus ir ļoti apgrūtinoši. Īpaši intensīva satiksme ir tagad, pirms Alūksnes svētkiem. “Kravas transporta mašīnu vadītāji brauc lielā ātrumā pa remontējamo posmu. Diemžēl šis posms ir tāds, ka to nevar pilnībā slēgt satiksmei. Būvnieks būtu ļoti priecīgs, ja to varētu izdarīt, jo tad darbi ritētu mierīgāk. Iedzīvotājiem, kuri pauž neapmierinātību par bedrēm un pārējo, jāuzsver – kamēr rit būvdarbi, šis ielas posms ir būvobjekts, tas nav ceļš. Ja ieklāsim gludu virsmu, tad autovadītāji brauks vēl ātrāk, ar akmeņiem izsitīs logus mūsu traktoriem. Tagad visi brauc lēnām un mierīgi, tie, kuri skrien, paši arī dabū ciest. Kad frēzēšanu pabeigsim, ielas virsma būs vienmērīgāk gluda un bez asajām asfalta bedrēm,” saka J.Bunte.

— Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Ērmaņu muižā būs Etnonakts

  Svinot Latvijas simtgadi un laikā, kad palikušas simts dienas līdz valsts dzimšanas dienai,  11.augustā daudzviet Latvijā notiks Latvijas simtgades...

 • Lustēs sešās Latvijas simtgades zaļumballēs

  Svinot Latvijas simtgadi un laikā, kad palikušas simts dienas līdz valsts dzimšanas dienai,  11.augustā daudzviet Latvijā notiks Latvijas simtgades...

 • Stiprie Ilzenē izaicina paši sevi 6

  Stiprie Ilzenē izaicina paši sevi

  Apvidus šķēršļu pārvarēšanas sacensības “Stipro skrējiens Ilzenē. Melnupes kauss” jau ir kļuvušas par tradīciju, kas noris astoto gadu un piesaista...