Pogu vācēji ieņem otro vietu

Virešu pagasta bibliotēka ir otrā topā, kur noteiktas 30 aktīvākās akcijas “Pogas nāk!” dalībnieces. Tā nodevusi mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” rīkotājiem 36 754 pogas, bet pavisam no septiņām Alūksnes rajona bibliotēkām nosūtītas 61 922 pogas.

Virešu pagasta bibliotēka ir otrā topā, kur noteiktas 30 aktīvākās akcijas “Pogas nāk!” dalībnieces. Tā nodevusi mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” rīkotājiem 36 754 pogas, bet pavisam no septiņām Alūksnes rajona bibliotēkām nosūtītas 61 922 pogas.
“Esmu pārsteigta par tādu panākumu. Tiesa, cerēju, ka kaut kādu atzinību saņemsim, jo pogu patiešām bija daudz. Apmēram trīs tūkstošus pogu un podziņu atnesa Intra Biseniece, Inga Kazaka un Māra Jencīte, bet ar lielāko skaitu - 19 784 - var lepoties Mārīte Saldūksne. Viņa un Intra ir smiltenietes, bet piedalījās akcijā mūsu bibliotēkā.
Ir prieks, ka manam aicinājumam - iesaistīties akcijā - atsaucās. Protams, čaklākās pogu vācējas varēs izmantot piešķirto ielūgumu sešām personām uz kādu no “Bilžu” koncertiem, mūzikas un mākslas albumu “...tikai tā!” un arī ielūgumu desmit personām uz izstādi,” priecājas Virešu bibliotēkas vadītāja Ausma Agare.
Viņa stāsta, ka sevišķi interesantas un dažādas bijušas spīdīgās pogas, kas nogrieztas no pirmās brīvvalsts un padomju armijas šineļiem, kā arī no citiem apģērbiem. Tās domātas grupai “Prāta vētra”, kas “spīdoši” startē konkursos un koncertē.
“Atsevišķi izdalījām arī baltās un melnās pogas. Ar tām pēc traģiskās avārijas vēlējām “Līvu” grupas dalībniekiem atcerēties, ka ir arī baltas, ne tikai melnas dienas,” komentē A.Agare.
Bet Ievai Akuraterei bija nodalītas sarkanās pogas. Pārējās bija dažādās krāsās un raibu raibās. Izstādes darbos, iespējams, Virešu akcijas dalībnieki atpazīs kādu neparastāku eksemplāru.
A.Agare ir pārliecināta, ka Pogu balle būs arī pagastā. Varbūt tas būs karnevāls. Bet iespējams, ka “Bilžu” pasākumi dos kādu impulsu pavisam neparastam pogu pasākumam.
No Alūksnes rajona akcijā “Pogas nāk!” piedalījās arī Alsviķu (8035 pogas), Mārkalnes (4843), Veclaicenes (4800), Mālupes, Trapenes un Malienas bibliotēka.
Pavisam akcijā iesaistījušās 154 bibliotēkas no visiem Latvijas novadiem, kas mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” rīkotājiem nodeva vairāk nekā miljonu pogu.

Citu datumu laikraksti

  • Iesālītās cerības

    Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

  • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

    Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

  • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

    Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...