Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policijā īslaicīgi uz dzīvi apmetas bezpajumtnieks

Alūksnes rajona policijas pārvaldē brīvprātīgajos pieteicies kāds bezpajumtnieks, kas par vēdera tiesu mazgā policistiem automašīnas un pārnakšņo policijas ēkas koridorā.

Alūksnes rajona policijas pārvaldē brīvprātīgajos pieteicies kāds bezpajumtnieks, kas par vēdera tiesu mazgā policistiem automašīnas un pārnakšņo policijas ēkas koridorā.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis stāsta, ka 1946.gadā dzimušais vīrietis tā rīkojies pēc brīvas gribas. Līdz šim viņš vairākkārt ir nonācis pretrunā ar likumu.
"Ir auksts laiks, cilvēkam nav, kur palikt. Viņa brīvība netiek ierobežota. Cilvēkas vēlas būt noderīgs," skaidro A.Gailītis, piebilzdams, ka šis bezpajumtnieks savai eksistencei ir atradis tikai pagaidu risinājumu. Vienlaikus A.Gailītis uzsver, ka Alūksnē tomēr ir bezpajumtnieki, tāpēc, iespējams, pilsētā būtu vajadzīga patversme.
Alūksnes sociālās palīdzības centra sociālā darbiniece Sarmīte Zilaua pauž, ka Alūksnē "sociālos dzīvokļus vajadzētu vairāk, tāda problēma ir, bet gluži tā, ka kāds būtu palicis uz ielas", to no savas pieredzes viņa nevarot teikt.
"Ir daudz cilvēku, kas dzīvo dārgos dzīvokļos un kam sakrājušies parādi. Pat līdz 1000 latiem! Piektdien biju vizītē, kur ir tāda situācija. Nav iespēju ne sakrāt tādu naudu un samaksāt, ne pārdot dzīvokli," saka S.Zilaua.
Alūksnes katoļu draudzes priesteris Andžejs Keziks arī domā, ka Alūksnē diezin vai ir tādi cilvēki, kam nemaz nav līdzekļu ēšanai, nav māju. "No pieredzes saku, ka, ja arī pilsētā ir tādi cilvēki, tad tie ir reti gadījumi. Mēnesī reizi vai pāris reizes pie manis uz dievnamu atnāk tie, kam trūkst naudas. Pārsvarā - trūkst naudas alkoholam," saka A.Keziks.
Viņš nedomā, ka pilsētā būtu nepieciešama patversme tiem, kam nav ko ēst un nav kur dzīvot.
Bezpeļņas organizācijas akciju sabiedrības "Nodarbinātības Valsts dienests" filiāles Alūksnes centra vadītāja Zinaida Jegorova informē, ka Alūksnes rajonā uzskaitē ir 7,70 procenti bezdarbnieku no kopējā darbspējīgo iedzīvotāju skaitā, bet tieši Alūksnē - 7,29 procenti.
"Ja cilvēkam nav, kur dzīvot, ir vajadzīgs dzīvoklis, māja, telpa - mājoklis. Kāpēc patversme?! Jebkuram vajag, kur dzīvot, - jumtu virs galvas," uzskata Z.Jegorova.

Citu datumu laikraksti

 • Zupas dēļ galu nedarīs

  Kādā rītā radio Ufo un Fredis jokojās, kāpēc mēdz būt tā, ka cilvēki izdara pašnāvību nelaimīgas mīlestības dēļ, bet to nedara, ja zupa ir negaršīga...

 • Laimīga nejaušība ved uz Itālijas Alpiem

  Edgars Riekstiņš, kuram pēc trīs nedēļām paliks 18 gadi, ir aktīva dzīvesveida atbalstītājs, kam netīk stundas un dienas vadīt dīkdienībā.Edgars...

 • Gājputni atgriežas sargātā zemē

  Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir neiedomājama bez gājputnu atgriešanās.Kopš neatminamiem laikiem dabas atmoda pavasarī ir...

 • Jādzied, kad ir priecīgi, skumji vai bailes

  Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta mazpilsētas kultūras centrā Marija joprojām ir moža.Pēc vairāk nekā pusotru stundu ilguša koncerta...

 • Gudrs kā Podnieka suns

  Alūksnes un Gulbenes fotocentra īpašnieks Jānis Podnieks apgalvo, ka sešdesmito gadu vidū Liepnas pusē šis teiciens bija daudzu mutēs, "pielipa"...

 • Pāreja uz D vitamīnu un... ozonu

  Vasaras laiku, pabīdot pulksteņa rādītājus stundu uz priekšu, pirmoreiz – Pirmā pasaules kara sākumā – noteica Vācija, Lielbritānija, Īrija un...