Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija mācību un pāraudzināšanas iestādē skaidros iespējamās nelikumības

Īpašo uzdevumu ministrs bērnu un ģimenes lietās Ainars Baštiks uzdevis Alūksnes policijai skaidrot iespējamās nelikumības Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādē.

Īpašo uzdevumu ministrs bērnu un ģimenes lietās Ainars Baštiks uzdevis Alūksnes policijai skaidrot iespējamās nelikumības Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādē.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis informē, ka A.Baštikam sūdzējušās vairāku Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādē ievietoto audzēkņu mātes.
No Strautiņu mācību iestādes regulāri aizbēg audzēkņi. Kad viņus noķerot, tie sūdzoties par fizisku ietekmēšanu. Kad policija skaidro, vai tas ir taisnība, tad apstiprinājuma nav. Zēnu mātes ar to nav mierā.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes nepilngadīgo lietu inspekcijas inspektore Līga Medne pauž, ka šogad jau vismaz sakarā ar piecu audzēkņu bēgšanu no Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādes policija atteikusies ierosināt krimināllietas.
"Mūsu uzdevums ir aptaujāt visus 57 audzēkņus, kas pašlaik atrodas Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādē," sacīja L.Medne.
"Policija nevar atrisināt Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādes problēmas. Mēs neesam pedagogi vai psihologi," teica A.Gailītis.
Viņš piebilda, ka ministrs uzdevis pārbaudīt konkrētus faktus par skolas pedagogiem - ka tie skolā lieto alkoholu un ka mācību stundu laikā bērniem nodarīti miesas bojājumi. "To arī noskaidrosim. Alūksnes policija vairākkārt ir norādījusi, ka Strautiņu mācību iestāde tāda, kāda tā ir pašlaik, pastāvēt nevar, bet neviens uz to nav reaģējis," teica A.Gailītis.
Savukārt Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādes direktors Jurijs Jevdokimovs laikrakstam uzsvēra, ka sūdzībās minētie fakti, ko pārbauda policija, ir "muļķības, bērnu izdomājumi".
"Simtprocentīgi varu teikt, ka pedagogi skolā nekad nav alkohola reibumā. Skolā runājām ar bērniem, viņi noliedz, ka par kaut ko tādu būtu sūdzējušies. Nezinu, kad viņi melo - tiem, kam sūdzējās, vai tagad mums," sacīja J.Jevdokimovs. Arī citi par pedagogiem minētie pārbaudāmie izteikumi esot absurdi.
Valsts izglītības inspektors Alūksnes rajonā Staņislavs Vanags pauda, ka nav noslēpums, kas notiek Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādē. "Uzskatu, ka visam punktu pieliks liela nelaime, ja reiz tā notiks Strautiņos. Tad sāks kaut ko domāt un mainīt," teica S.Vanags.
Uz Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādi ar tiesas lēmumu nosūta nepilngadīgos likumpārkāpējus (11 līdz 16 gadu vecus) no visas Latvijas.
Strautiņu mācību un pāraudzināšanas iestādes akreditācija ir paredzēta no 15.līdz 25.aprīlim.

Citu datumu laikraksti