Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija reorganizēs īslaicīgās aizturēšanas izolatoru

Saeimā ir iesniegts likumprojekts par "Aizturēšanas un apcietinājuma likuma izpildi". Lai to realizētu, policijas pārvalžu īslaicīgās aizturēšanas izolatoru uzturēšanai ir noteikti jauni nosacījumi.

Saeimā ir iesniegts likumprojekts par "Aizturēšanas un apcietinājuma likuma izpildi". Lai to realizētu, policijas pārvalžu īslaicīgās aizturēšanas izolatoru uzturēšanai ir noteikti jauni nosacījumi. Alūksnes rajona policijas pārvaldē (RPP) pašlaik veic aprēķinu tāmi, cik līdzekļu būtu nepieciešams, lai jaunos nosacījumus varētu izpildīt.
"No Valsts policijas esam saņēmuši dokumentu, kurā prasīts aprēķināt un norādīt, cik līdzekļu mūsu pārvaldei būs nepieciešams, lai pielāgotos jaunajiem noteikumiem. Šos datus līdz 24.novembrim ir jāaizsūta uz Rīgu. Pieļauju, ka līdzekļi īslaicīgās aizturēšanas kameru remontam būs iekļauti 2004.gada valsts budžetā un šī summa nebūs maza. Droši vien, ka Eiropas Savienībā Latvija nevarēs iestāties, kamēr šie nosacījumi nebūs izpildīti atbilstoši Eiropas prasībām, līdz ar to šos līdzekļus valsts meklēs, samazinot kādai citai nozarei paredzēto," stāsta Alūksnes RPP kārtības policijas priekšnieks Zigurds Safranovičs.
Noteikumi paredz, ka katrā īslaicīgās aizturēšanas kamerā jābūt labierīcībām un ūdens padevei. "Mūsu policijas pārvaldē ir sešas īslaicīgās aizturēšanas kameras. Pie policijas pārvaldes vajadzētu ierīkot arī aizturēto pastaigu laukumu, bet pašlaik mums nav vietas, kur to izdarīt. Tad būtu jāpērk zeme, kas ir pie policijas, un šāds laukums jāierīko, bet tam nepieciešami vairāki tūkstoši latu," saka Z. Safranovičs.
Viņš norāda, ka Policijas pārvaldē ir sākts kapitālremonts telpai, kurā īslaicīgi aizturētajām personām izsniedz ikdienas maltīti.
"Ēdināšanai viņiem diennaktī ir paredzēti 50 santīmi - brokastīs tēja un maize, pusdienās zupa un maize, bet vakarā atkal - tēja un maize. Turpmāk šo summu ir paredzēts palielināt. Pusdienās īslaicīgi aizturētajiem vajadzēs pasniegt divus ēdienus - zupu un otro ēdienu. Jaunie noteikumi paredz, ka vajadzēs izveidot speciālu ēdināšanas vietu, kas atbilst Eiropas prasībām. Tur jābūt ūdens padevei, speciāliem traukiem un vietai, kur tos žāvēt, ledusskapim, divpusējai izlietnei, karstā ūdens boilerim un citām lietām. Lai to visu izdarītu šajā 3x4 metrus lielajā telpā, nepieciešami 900 lati," akcentē Z.Safranovičs.
Viņš ir neizpratnē, kādēļ valstī vajag tērēt miljoniem latu, lai uzlabotu aizturēto dzīves apstākļus visās Latvijas policijas pārvaldēs. "Dažiem cilvēkiem nav naudas, par ko iegādāties dienišķo maizi, bet tagad izdos lielas naudas summas. Nezinu, vai valstī atradīs šos miljonus. Būtu nepieciešams Policijas pārvaldes darbinieku kabinetos veikt remontu, bet tam līdzekļu nepietiek, tomēr, lai uzlabotu aizturēto sadzīves apstākļus, naudu atradīs," saka kārtības policijas priekšnieks.
"Tas, kurš nav saskāries ar šādiem cilvēkiem, nevar to izprast. Manuprāt, tas ir bezkaunības augstākais līmenis, kas ļoti kaitina. Bieži vien cietušie paši ir spiesti segt ārstēšanās izdevumus un nozagtās mantas nav atguvuši. Pāridarītājs būs atpūties labi izremontētās, siltās telpās un paēdis, bet cietušie ar saviem nodokļu maksājumiem viņu uzturēs. To sauc par iešanu uz Eiropu," ironizē Z. Safranovičs.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...