Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Policija saņem 29 jaunus datorus

Alūksnes rajona policijas pārvalde ir saņēmusi 29 jaunus datorus, kas būs paredzēti arī darbam ar Šengenas informācijas sistēmu.

Alūksnes rajona policijas pārvalde ir saņēmusi 29 jaunus datorus, kas būs paredzēti arī darbam ar Šengenas informācijas sistēmu.
Policijas pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieks Zigurds Safranovičs norāda, ka daži jaunie datori jau ir uzstādīti un ar tiem strādā gan dežūrdaļas, gan Kriminālpolicijas biroja darbinieki. Savukārt pārējos datorus uzstādīs mēneša laikā.
"Kopumā tika iepirkti 2299 jauni datori, kas nodoti visām Latvijas policijas pārvaldēm. Šie saņemtie 29 jaunie datori mums ļaus pilnībā nomainīt pārvaldē esošos datorus. Dežūrdaļā jau ir uzstādīts jaunais dators, jauni datori būs arī visiem Kārtības policijas darbiniekiem un citiem. Līdz šim no Valsts policijas gadā saņēmām tikai dažus jaunus datorus, pērn tie bija pieci jauni datori, bet tik apjomīgu klāstu saņemam pirmo reizi," stāsta Z.Safranovičs.
Latvija plāno pievienoties Eiropas Savienības Šengenas konvencijai. Tās mērķis ir īstenot Eiropas Savienības paredzēto brīvo personu un preču kustību, atceļot valstu iekšējās robežas, savukārt drošības dienestiem tādējādi darba būs vēl vairāk. Liels palīgs šajā sarežģītajā darbā būs Šengenas informācijas sistēma, kas visām līguma valstīm ir kopīga. Tajā būs apkopota visu Eiropas Savienības dalībvalstu informācija par meklējamajām personām, dokumentiem un ieročiem. Sistēmas princips balstīts uz to, ka katru dienu katra policijas pārvalde sniegs savu informāciju kopējā tīklā, kur tā būs pieejama kolēģiem citās Latvijas policijas pārvaldēs un policijas struktūrvienībās valstīs, kas parakstījušas Šengenas līgumu.
"Šengenas informācijas sistēma darbojas jau sen. Lai strādātu ar Šengenas informācijas sistēmu, darbiniekiem nebūs jāievada paroles, jo piekļuve būs, izmantojot pirkstu nospiedumu. Tādējādi tiks radīta papildu drošība, lai pie sistēmas var piekļūt tikai tās personas, kurām būs atļauja ar to strādāt. Cik man ir informācijas, šī pirkstu nospiedumu lasītāja programma ir ļoti jutīga, tāpēc ir radušās problēmas ar tās ieviešanu. Pagaidām tā eksperimentālā variantā darbojas tikai Rīgas policijas pārvaldes struktūrās. Rajonu policijas pārvaldēs tā noteikti sāks strādāt līdz ar elektroniskā paraksta ieviešanu," norāda Z.Safranovičs.

Citu datumu laikraksti

  • Copes kalendārs

    27. – 31.marts Labas copes dienas. Lai rosinātu apetīti tādām zivīm kā brekšiem un raudām pilnīgi pietiek, ja trīs pilienus zemeņu vai „tutti -...

  • Ar tērauda lodi veiksme neiemūk krūmos

    Medījot krūmainā apvidū, bieži vien nākas samierināties ar to, ka dzīvnieks pazūd krūmos, jo svina lode, trāpījusi kādam zaram, pēkšņi maina...

  • Kurā vietā Alūksnē?

    Uz 13.martā publicēto jautājumu pareizi atbildējusi tikai Aiva Bondare no Alūksnes. Attēlā bija redzama ēka Alūksnē, Tirgotāju ielā 13.Uz 13.martā...