Policistiem vajadzīgs iedzīvotāju atbalsts

“točkas”: kā pasaku pūķis ar 120 galvām. Redakcija saņēmusi vēstuli, kurā izteiktas šaubas par policistu spēju vērsties pret nelegāliem alkohola tirgotājiem.

"točkas": kā pasaku pūķis ar 120 galvām.
Redakcija saņēmusi vēstuli, kurā izteiktas šaubas par policistu spēju vērsties pret nelegāliem alkohola tirgotājiem. Valsts likumi ir pārāk humāni, tāpēc to sargiem neizdodas apkarot "točkas".
Vēstulē norādīts, ka Helēnas ielā jebkurā diennakts laikā pārdod "ļergu". Ir sūdzējušies kaimiņi, ir bijusi policija, bet nekas nemainās. "Pats skumīgākais ir tas, ka kundze apgalvo - neviens neko nevarot padarīt, jo "pie manis barojas puse policijas"," rakstīts vēstulē. Alūksnes rajona policijas pārvaldē uzzinājām, ka vēstulē minētā persona divas reizes sodīta ar 100 latu naudas sodu. 2003.gadā viņa to ir samaksājusi, bet 2004.gadā ne. Tas tikai pierāda, ka nepietiek uzlikt sodu. Vēstules autors ierosina piespriest vainīgajiem cietumsodu vai strādāt sabiedrībai derīgu darbu. "Kāds var pārmest, ka droši vien Gailītis saņem par to naudu, tāpēc piever acis uz "točkām". Daudzi tā arī domā. Viena sieviete pat ienāca manā kabinetā un jautāja, kad beigšu pievest "krutku" Mālupē. Izrādījās, ka dēls pārdevis mašīnu kādam nelegālā alkohola tirgotājam. Tas brauc, bet cilvēki domā, ka es," skaidro Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks.
"Latvijas Avīze" nodevusi sarakstu ar 40 "točku" īpašnieku vārdiem, bet policijā ir zināmi trīs reizes vairāk. "Man nevajag sarakstu, mēs šos cilvēkus zinām. Man vajag pierādījumus. Diemžēl ir ļoti maz cilvēku, kas palīdz tos sagādāt," saka A.Gailītis.
Tas nozīmē, ka policija strādā tukšgaitā - procesa dēļ, tāpēc rezultātu nav. Valsts ieņēmumu dienests var uzlikt līdz 250 latu naudas sodu, bet vainīgais to pat nedomā maksāt. Alūksnes policijā ir seši iecirkņa inspektori, bet rajonā ir 120 "točkas". "Nevienu neinteresē, kā lai noķer un pierāda. Kaimiņi un citi, kas zina, negrib liecināt. Ko tādā gadījumā var policists?" secina A.Gailītis.
Tomēr policija septembrī ir atklājusi piecas "točkas" un piecus nelegālā alkohola glabāšanas faktus.

Citu datumu laikraksti

  • Ugunsgrēks vecajiem ļaudīm atņem mājas (27.septembrī)

    Ieinteresēta persona: “Notikums kārtējo reizi parāda, kādos apstākļos dzīvo vecie un slimie cilvēki Latvijā. Gribu izteikt vislielāko atzinību...

  • Dziesmotā rudens diena

    Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes...

  • Nelaimē parādās varoņi

    Nelaime nenāk brēkdama. Skaistajā rudens sestdienā, 24.septembrī, Apes kapos godināja un pieminēja viņsaulē aizgājušos Apes iedzīvotājus, iededzot...