Polijā plāno sadarbības projektus

Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālās struktūrvienības skolotāja Velga Vimba atgriezusies no profesionālo izglītības iestāžu pedagogu semināra Varšavā Polijā. 
“Seminārs “Uzņēmējspēju attīstīšana mācību procesā un eTwinning projektos profesionālās izglītības iestādēs” notika no 4. līdz 7. jūlijam. Tur varēja satikt pedagogus no dažādām Eiropas valstīm un bija iespēja piedalīties praktiskās nodarbībās par uzņēmējspēju attīstīšanu mācību procesā, projektu metodi un eTwinning projektu īstenošanu,” stāsta V. Vimba.
Dalībnieki plānojuši kvalitatīvus un mācību procesā integrētus sadarbības projektus – praktiskās nodarbībās apgūti eTwinning Live platformas rīki, apspriestas projektu idejas, meklēti sadarbības partneri, reģistrēti projekti.
“Mūsu skola piedalīsies projekta “Veidosim savu nākotni ar savām rokām” īstenošanā viena mācību gada laikā. Partneri būs izglītojamie no Polijas un Portugāles skolām. Mērķis ir attīstīt uzņēmējspējas izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām, palīdzēt viņiem veidot biznesa plānus nākotnes darbībai,” gaidāmo  eTwinning projektu raksturo V. Vimba.
Latviju seminārā pārstāvēja divas skolotājas -  Velga Vimba un Ilze Kobiaka no Valmieras tehnikuma. No kaimiņvalsts Lietuvas seminārā piedalījās skolotāja Asta Abukaitiene, ar kuru Latvijas pārstāvēm izveidojās radoša domu apmaiņa par audzināšanas un mācību tēmām.
Uzziņai
eTwinning ir starptautiska Eiropas skolu sadarbības programma interneta vidē, izmantojot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT). Tās mērķis ir sadarbība starp Eiropas skolām, izmantojot projektu kā metodi mācību un audzināšanas procesā un veicinot skolotāju tālākizglītību IKT un valodu jomā.
Piedalīties var pirmsskolas, vispārējās, speciālās, profesionālās, interešu izglītības darbinieki (māca skolēnus no 3 līdz 19 gadiem), skolotāji, direktori, bibliotekāri.
Ko var darīt eTwinning? Veidot virtuālos sadarbības projektus, piedalīties interešu grupās, vebināros un tiešsaistes kursos par IKT izmantošanu skolā dažādos mācību priekšmetos, atrast sadarbības partnerus citiem projektiem.

Citu datumu laikraksti

 • Pie ārsta – ar naudas maku

  Kas ir pacientu līdzmaksājumi un cik lieli par dažādiem pakalpojumiem tie ir?Atbild Nacionālais veselības dienests (NVD).Līdzmaksājumu pacients veic,...

 • Atkal “spridzinās” pārsteidzot

  Vasara šarmē un iepriecina ne tikai ar savu skaisto, silto laiku, garajiem vakariem, ziediem, tikai vasarai raksturīgo smaržu, sauli, peldēm, ogu...

 • Pilsētas centrā par maz soliņu

  Laikraksta lasītājs redakcijai jautā, kādēļ Alūksnes parkā pie strūklakām astoņu soliņu vietā nu palikuši vairs tikai trīs? “Atbrauc radi, vēlamies...

 • Apliecinās mīlestību Alūksnei

  No 2. līdz 4. augustam norisināsies Alūksnes pilsētas svētki ar moto: “Alūksne ir visskaistākā!”. Kādi būs to akcenti, atklāj Alūksnes novada...