Poliklīnikā atver fizikālās terapijas kabinetu

Dagnija ģērmane: tā ir kā dāvana rajona sievietēm. SIA “Alūksnes poliklīnika 1” šonedēļ atvēra fizikālās terapijas kabinetu. Līdz šim fizikālās terapijas kabinets Alūksnes pilsētā bija tikai slimnīcā.

Dagnija ģērmane: tā ir kā dāvana rajona sievietēm
SIA "Alūksnes poliklīnika 1" šonedēļ atvēra fizikālās terapijas kabinetu. Līdz šim fizikālās terapijas kabinets Alūksnes pilsētā bija tikai slimnīcā.
"Fizikālās terapijas kabinetu atvērām 8.martā. Tā bija kā dāvana poliklīnikas kolektīvam un Alūksnes rajona sievietēm," stāsta SIA "Alūksnes poliklīnika 1" izpilddirektore Dagnija Ģērmane. Viņa ir apmeklējusi fizikālās medicīnas kursus un pati strādās ar pacientiem fizikālās terapijas kabinetā. Iespējams, ka vēlāk algos vēl vienu medmāsu, kas veiks šo darbu.
Fizikālā terapija ir blakusmetode citām ārstniecības metodēm, piemēram, medikamentozajai, kad pacientu ārstē ar medikamentu palīdzību. Fizikālo terapiju lieto, ja ar citām ārstniecības metodēm slimniekam palīdzēt nevar.
"Visiem cilvēkiem nevar palīdzēt ar vienu fizikālās terapijas metodi, tādēļ individuāli katram pacientam nosaku, ko vislietderīgāk būtu veikt. Fizikālā terapija ārstē cilvēku, nevis vienu konkrētu vietu ķermenī, kas sāp.
Sabiedrībā ir izveidojies nepareizs stereotips, ka fizikālā terapija var palīdzēt tikai tad, ja cilvēkam sāp mugura. Ar fizikālo terapiju var palīdzēt daudzos gadījumos, piemēram, lai uzlabotu asinsriti, ārstētu ginekoloģiskas un daudzas citas saslimšanas. Tiem cilvēkiem, kam ir alerģiska reakcija no medikamentiem, fizikālā terapija bieži ir vienīgā ārstēšanas metode," uzsver D.Ģērmane.
Drīzumā fizikālās terapijas kabinetā veiks arī lāzerterapiju, masāžu un ārstniecisko vingrošanu. Fizikālās terapijas kabineta apmeklējums ir maksas pakalpojums. Tā izmantošanai nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, kurā norādīta pacienta slimības diagnoze.
Fizikālās terapijas kabinets būs atvērts katru dienu. Sīkāku informāciju var saņemt poliklīnikas reģistratūrā.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...