Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Politiķu rotaļas

Eiropas Savienības noteikumi paredz, ka cūku audzētājiem ir jānodrošina dzīvnieku fermās "kāds prieka objekts" jeb rotaļlieta, lai cūkas varētu spēlēties un nenodarītu cita citai pāri - nenokostu asti vai nesaplēstu ausi.

Eiropas Savienības noteikumi paredz, ka cūku audzētājiem ir jānodrošina dzīvnieku fermās "kāds prieka objekts" jeb rotaļlieta, lai cūkas varētu spēlēties un nenodarītu cita citai pāri - nenokostu asti vai nesaplēstu ausi. Izrādās, ka Latvijā tas nav nekas jauns. Cūku aplokos kā rotaļlietu ievieto automašīnas riepu vai kopā sasietas divas lejkannas. Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītājs Varis Sīmanis norādījis, ka cūku dzīve līdzinās cilvēku sabiedrības parašām. Starp tām notiekot cīņa par varu. Ganāmpulkā izvirzās cūku vadonis, kas pārējos sivēnus komandē, un izveidojas "elite" un "kalpi".
Arvien spilgtāk atklājas jauno laiku politiķu rotaļas. Pēc valdības 100 dienu "saudzēšanas laika" viens pēc otra atklājas ētikas normu pārkāpumi. Nav līdzējis ne deputātu zvērests, ne Einara Repšes pārliecība, ka partijā "Jaunais laiks" visi ir tīri un balti, bez netikumiem. Nav zināms, ko ir paveikuši jaunie ministri. Budžetu sastādīt viņiem nav izdevies, tāpēc ir kavēts šis process pašvaldībās. Toties jaunā slota tīri slauka - amata krēslus nācies atstāt ne vienam vien. Iespējams, pelnīti. Bet vai tāpēc tagad viņu vietā strādā godprātīgi ierēdņi, kas ir arī zinoši un profesionāli sagatavoti? Liekas, ka tas ir otršķirīgs jautājums, jo galvenais ir amatos ielikt savas vai koalīcijas partijas biedrus.
Latvijas Pirmās partijas pārstāvis Juris Radzevičs janvārī kļuva par padomes locekli divās lielās un ietekmīgās uzņēmējsabiedrībās - "Latvenergo" un "Lattelekom", tāpēc atrodas interešu konfliktā. Viņš pats gan to apšauba. "Tā ir jūsu interpretācija par likumu, ka es nevaru šos amatus savienot," medijiem komentē J.Radzevičs. Tā, lūk! Izrādās, ka jauno padomes locekļu vidū ir galvenokārt valdošo partiju biedri un atbalstītāji, kā arī ar tām saistīti uzņēmēji. Pārsteidzoša ir jaunās valdības vēlme atkārtot iepriekšējo kļūdas. Tās ministri ir pārliecināti, ka atlikušo valstij piederošo uzņēmumu kapitāla daļas ir jāprivatizē vienotā paketē. Kā liecina pieredze, tas nav labākais privatizācijas veids, jo negarantē lielākos ieņēmumus valstij.
Tie ir tikai pāris fakti, kas apstiprina vēlētāju atzinumu - "Jaunais laiks" ir kārtējā vilšanās. Tieši ētikas jautājumus šī partija lika pirmajā vietā pirms Saeimas vēlēšanām. Politologs Jānis Ikstens secina, ka arī "kompetentu personāliju soliņš partijai ir īss", jo tā sāk izmantot "Latvijas ceļa" cilvēkus. Varbūt varētu neuztraukties par lielo politiķu spēlēm un morāli, bet arī ārpus galvaspilsētas valda tas pats princips - "mūsu iestādē strādā tikai labi cilvēki". Šo pārliecību nespēj mainīt pat tiesas lēmums. Vai tas nav bīstami?

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...