Popularizē krievu kultūru

Alūksnes vidusskolas 8.klases skolniece Kristīne Zaharova izcīnīja 1.vietu vokālistu grupā konkursā “Krievu kultūra Latvijā”.

Alūksnes vidusskolas 8.klases skolniece Kristīne Zaharova izcīnīja 1.vietu vokālistu grupā konkursā "Krievu kultūra Latvijā".
"Par uzvaru biju patīkami pārsteigta. Manuprāt, es varēju nodziedāt vēl labāk, jo - vienmēr taču var būt labāk. Piedalīšanās šajā konkursā man bija jaunas pieredzes gūšana. Uzskatu, ka jebkura dalība konkursā cilvēkam dod pieredzi, lai arī viņš neizcīna uzvaru," vērtē jauniete.
Konkursu organizēja Latvijas krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācija, un tas risinājās pagājušās nedēļas nogalē. K.Zaharova tajā izpildīja Raimonda Paula dziesmu krievu valodā. Viņu konkursam sagatavoja Alūksnes vidusskolas mūzikas skolotāja Valentīna Gulbe.
"Šajā konkursā interesenti varēja piedalīties vairākās grupās: dziedāšana, zīmēšana, mākslinieciskā pašdarbība, māksla un citas. Tajā nebija noteikts dalībnieku vecuma ierobežojums, tādēļ varēja piedalīties arī pieaugušie.
Man bija jāizpilda nosacījums - izvēlēties dziesmu, kuras tekstā būtu saistība gan ar Latviju, gan ar Krieviju," stāsta K.Zaharova.
Tagad viņa gatavojas konkursa "Krievu kultūra Latvijā" uzvarētāju koncertam, kas 25.janvārī notiks Kongresu namā Rīgā.
No Alūksnes rajona konkursā piedalījās arī Alūksnes vidusskolas 6.klases audzēkne Kristīne Razmislova un divi zēni no mācību un pāraudzināšanas iestādes "Strautiņi". Viens no viņiem - Ilmārs Tumaševičs - vokālajā grupā saņēma laureāta diplomu.
Latvijas krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas interneta mājas lapā var lasīt, ka asociācijas darbība ir vērsta uz demokrātijas nostiprināšanu Latvijā un Latvijas Republikas kā daudznacionālas un multikulturālas valsts attīstību. Asociācija aizstāv demokrātisku brīvību skolām un vecākiem pašiem izvēlēties apmācības valodu (šajā gadījumā - krievu valodu) pašvaldību skolās - kā pamatskolās, tā vidusskolās. Asociācijas kustība aizstāv krievu kultūru un valodu, kā arī izglītību krievu valodā.
"Valstij ir jānodrošina tāda latviešu valodas apmācības kvalitāte pamatskolā, lai tās beidzēji brīvi pārvaldītu valsts valodu. Esam pārliecināti, ka latviešu valodas nostiprināšanai nevajadzētu izraisīt krievu valodas stāvokļa Latvijā pasliktināšanos, kā arī izglītības sistēmas krievu valodā sabrukumu," rakstīts interneta mājas lapā.

Citu datumu laikraksti

 • Mainīti naturalizācijas testa jautājumi

  No 5.janvāra tāpat kā līdz šim naturalizācijas pārbaužu testu veidošanai izmantos 100 jautājumus, bet desmit no tiem par Latvijas vēsturi un...

 • Lauku ceļi ir slideni

  Autobraucējiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem. Iestājoties aukstam laikam, ir pasliktinājusies situācija uz lauku ceļiem.Autobraucējiem ir jābūt īpaši...

 • Paplašina datoru biznesu vairākos rajonos

  SIA “GBVJ”, kas nodarbojas ar datoru tirdzniecību un servisu, pagājušais gads bijis veiksmīgs.SIA "GBVJ", kas nodarbojas ar datoru tirdzniecību un...

 • Feldšerpunkts iegūst sertifikāciju

  Jau ceturto mēnesi Virešu feldšerpunkts darbojas kā sertificēta medicīnas iestāde. Sertifikāts iegūts uz pieciem gadiem.Jau ceturto mēnesi Virešu...

 • Izdos divu rajonu tūrisma bukletu

  Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste tūrisma darbā Kristīne Vimba vienojusies ar tūrisma darba organizatoru Daili Kadili Gulbenes rajonā, ka...

 • Par auto apzagšanu Valmierā aiztur alūksnieti

  Naktī uz 4.janvāri aizdomās par piecu automašīnu atlaušanu un apzagšanu Valmierā, Vītolu ielā, aizturēts kāds alūksnietis.Naktī uz 4.janvāri aizdomās...