Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Popularizēs novada kultūrvēsturiskās vērtības

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja, kā arī pašvaldību muzeju darbinieki un novadpētnieki sākuši gatavoties Starptautiskajai muzeju dienai, ko svinēs 17. maijā, popularizējot savu darbu.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja, kā arī pašvaldību muzeju darbinieki un novadpētnieki sākuši gatavoties Starptautiskajai muzeju dienai, ko svinēs 17. maijā, popularizējot savu darbu.
"Pēc mēneša pārrunāsim pasākumu programmu un kopējas izstādes ekspozīciju. Tā turpināsim pērnā gada nogalē sākto darbu, kad katrs no septiņiem pagasta muzejiem parādīja savu vizītkarti. Izstādi atklās Starptautiskajā muzeju dienā. Ir iecere izgatavot bukletu un karti ar muzeju izvietojumu. Iespējams, rīkosim arī akciju "Apceļosim rajona muzejus!", jo tā varētu labāk iepazīt novada kultūrvēsturisko mantojumu," stāsta Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Aija Grīnvalde.
Alūksnē Mākslas un Muzeja dienu noslēgumā pie Jaunās pils rīkos Amatnieku dienas. Tajās aicināti piedalīties ne tikai pilsētas, bet arī pagastu daiļamatnieki. Ir vēlme atdzīvināt novada meistaru kopības izjūtu. Būs iespēja skatīt pinēju, kalēju un citu amatnieku darba prasmi, kā arī vērtēt mākslinieku iekārtoto izstādi.
Šis ir Latvijas 85.gadadienas gads, tāpēc skolās organizēta novadpētniecības skate - konkurss. Pēc šā nolikuma strādās arī muzeji. "Pašvaldību muzejos vāks un apkopos materiālus trīs tēmām: "Mana ģimene un dzimta", "Mana skola" un "Mana novada brīvības cīņas". Domājam, ka ir jāsāk ar ģimeņu un dzimtas koku, ar cilvēku likteņu izpēti. Tad vietējie iedzīvotāji izjutīs muzeja materiālu nozīmi un saistību ar savu dzīvi, kas iekļaujas tautas un valsts attīstībā," akcentē A.Grīnvalde.

Citu datumu laikraksti