Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pošas uz dziesmu svētkiem

No Alūksnes rajona uz 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem pošas 811 pašdarbnieku no 15 pašvaldībām.

No Alūksnes rajona uz 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem pošas 811 pašdarbnieku no 15 pašvaldībām. Galvenā valsts kultūras inspektore Alūksnes rajonā Astrīda Leimane atzīst, ka visi kolektīvi tiem apzinīgi gatavojas.
"Uzsākot pašdarbības sezonu, katram kolektīvam, kas vēlas piedalīties dziesmu un deju svētkos, to vajadzēja apliecināt, jo pret šo pasākumu nedrīkst izturēties vienaldzīgi vai nevērīgi. Kolektīviem, kas vēlas doties uz svētkiem, noteikti ir jāapmeklē visi rajona kopmēģinājumi. Dejotājiem ir bijuši divi kopmēģinājumi, jaukto koru un sieviešu koru dziedātāji jau ir tikušies ar dziesmu svētku virsdiriģentiem," laikrakstam stāsta A.Leimane.
Viņa uzsver, ka visi kolektīvi cītīgi gatavojas svētkiem. "Piemēram, deju kopai "Jukums" gandrīz katrā nedēļas nogalē ir kāds koncerts. Ir deja, ko "Jukums" izpilda kopā ar bērnu deju kopu "Pastalnieki". Visi kolektīvi brauc cits pie cita pieredzes apmaiņā, lai būtu vieglāk izprast neskaidrības. 6.februārī B grupas deju kolektīvu vadītāji Rīgā precizēs svētku repertuāru, bet pārējo grupu deju kolektīvu vadītājiem seminārs paredzēts 13.februārī. Savukārt 8.februārī Alūksnes rajona dejotāji brauks uz Valku, kur piedalīsies Valkas rajona deju kolektīvu kopmēģinājumā, ko vadīs horeogrāfs Jānis Ērglis. Nozīmīga sadancošanās pirms skates Alūksnes rajona dejotājiem būs 15.martā, kad rādīs svētku repertuāru. Šajā reizē pie mums viesosies Tallinas un Latvijas deju skolotāji, deju kolektīvu virsvadītāji un horeogrāfi, bet 5.aprīlī dejotājiem ir rajona skate," klāsta A. Leimane.
Kultūras inspektore norāda, ka saistībā ar dziesmu un deju svētkiem pašlaik vēl ir daudz neskaidrību. "Dienā vienam dalībniekam ēdināšanai paredzētā summa ir samazināta. Tie ir 2,50 lati cilvēkam, nevis 3,50 lati, kā bija paredzēts agrāk. Transporta, naktsmītņu un citi izdevumi ir pašvaldību ziņā. Nav zināms, kā uz svētkiem varēs aizbraukt mazākumtautību kolektīvi, jo arī viņiem ir samazinātas koncertu un mēģinājumu izmaksas," akcentē A. Leimane.
Šogad svētkos paredzēts visas dziesmas izpildīt bez pavadījuma. Organizatori ir parūpējušies par to, lai svētku repertuārā panāktu mūsdienīgumu, ko savieno ar senatnes tradīcijām – dziesmu izpildījumu bez pavadījuma. Šādā stilā tās izpildīja arī pirmajos dziesmu svētkos.
"Manuprāt, interesanti ir tas, ka šogad svētkiem dots viens nosaukums – 23.vispārējie latviešu dziesmu svētki. Tas ietver koru koncertus, dejotāju lieluzvedumu, noslēguma koncertu, folkloras, orķestra un koklētāju dienas, ir paredzētas tautas tērpu izstādes, zāļu tirgus un citi interesanti pasākumi. Arī Alūksnes rajonā jācenšas apzināt amatniekus, gleznotājus un citus māksliniekus, kas varētu piedalīties šajās aktivitātēs. Domāju, ka šoreiz svētku repertuārs ir izdomāts tā, ka aktualizētas arī tās ar svētkiem saistītās lietas, kas citreiz netika tik spilgti atspoguļotas," saka A.Leimane.
Viņa atzinīgi vērtē, ka šogad svētkos ir atrasta atsevišķa vieta, kur koncertēt senioru koriem.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...