Pošas Vidzemes teātra sporta turnīram

Skolu teātra sporta dalībnieki pagājušajā nedēļā tikās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā, lai aizvadītu draudzības spēles pirms aprīlī gaidāmā Vidzemes reģiona turnīra.
Alūksnes novadu pārstāvēja Alūksnes Bērnu un jauniešu centra komanda, divas E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komandas, trīs - Alūksnes pilsētas sākumskolas, Bejas pamatskolas un Pededzes pamatskolas divas komandas. Ciemos bija ieradušies jaunie improvizatori arī no Valmieras, Madonas, Liezēres un Kursas.

Vai jāatsakās no vērtēšanas?
Improvizatoru sniegumu vērtēja žūrija - rīdzinieks Guntis Trops,  ilzenieši Lelde Melece un Eduards Līdumnieks, kuri paši aizraujas ar teātra sportu un ar panākumiem piedalījušies turnīros. “Kad biju jaunāks, braucām ciemos pie dažādām komandām uz Alūksni, tādēļ šī pilsēta man nav sveša. Man patīk bērnu un jauniešu improvizācija. Esot žūrijā, man ir iespēja viņus atbalstīt un iedrošināt. Viņiem izdodas. Kļūdas ir visiem, arī man,” norāda G. Trops.
Viņš domā, ka skolu teātra sportā būtu jāatsakās no atzīmju jeb punktu likšanas, tad bērni un jaunieši uz skatuves justos brīvāk un vairāk atraisītos. “Diemžēl šobrīd sabiedrība uz bērniem izdara pārāk lielu spiedienu, lai viņi būtu labākie, talantīgākie, un to var redzēt arī uz skatuves, jo viņi baidās par atzīmēm un aizmirst par pašu procesu. Kāpēc kāpj uz skatuves? Lai priecātos, būtu kopā ar draugiem, kļūtu piederīgi un izmainītu dzīvi. Man improvizācija izmainīja dzīvi par 180 grādiem. Es sāku darīt citas lietas, apzinājos sevi daudz labāk,” norāda G. Trops. 

Cer piedalīties svētkos
Draudzības turnīra organizatore, teātra sporta trenere Agita Līdumniece stāsta, ka improvizatoru tikšanās Alūksnē bija kā treniņš pirms došanās uz Vidzemes reģiona turnīru Valmierā, kur ir svarīgi rādīt pēc iespējas labāku sniegumu, lai savukārt tālāk tiktu uz valsts turnīru Ikšķilē. “Labākās valsts komandas piedalīsies teātra sporta komandu parādē Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros. Būtu brīnišķīgi, ja arī mūsu bērni varētu piedalīties svētkos un rādīt savu sniegumu,” teic A. Līdumniece.
Tā kā šis bija draudzības turnīrs, tad katrā vecuma grupā noteica tikai vienu labāko komandu. Labāko gods šoreiz E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 10. - 12. klašu komandai, Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 12. klases un 7. klases komandām, Madonas Bērnu un jauniešu centra 5. - 6. klašu un 1. - 4. klašu komandām.
Teātra sports ir improvizācijas teātra forma, kurā spēlētāji sacensības veidā izspēlē mazas ainas. Vienā saspēlē piedalās 2 - 3 komandas, tā ilgst 40 minūtes. Teātra sporta turnīru veido vairākas šādas saspēles.


Paldies!
Agita Līdumniece saka paldies brīnišķīgajiem un talantīgajiem aktieriem un viņu pedagogiem, turnīru vadītājiem, Arnim Rappam par apskaņošanu, teātra studijas dalībniekiem par palīdzību turnīra organizēšanā, ģimnāzijas direktorei Dainai Dubrei – Dobrei par atbalstu. Paldies teātra studijas dalībnieces Kristiānas Līgas Melngailes ģimenei par finansiālu atbalstu pasākuma tapšanā.

Citu datumu laikraksti

 • Ko drīkst darīt poligona teritorijā?

  Laikrakstā vērsās Strautiņu apkārtnē strādājošais iedzīvotājs Aldonis Riekstiņš, vaicājot par poligona “Lāčusils” teritoriju. Kopš tā laika, kad...

 • Gaida atgriešanos Alūksnē

  Gaida atgriešanos Alūksnē

  Ar sava debijas albuma “Aplis” koncertu 15. martā Alūksnes Kultūras centrā pulksten 16.00 viesosies mūziķis Arturs Gruzdiņš. Viss notiek pa...

 • Alūksnieti nominē par “Operetes sargu”

  Alūksnieti nominē par “Operetes sargu”

  Alūksniete, Latvijas Universitātes Alūksnes filiāles direktore Anita Pētersone ir viena no tiem, kura izraudzīta par “Operetes sargu”. Ko tas nozīmē...