Potenciālajam investoram liek izbūvēt jaunu ielu

Alūksnes pilsētas domes maija sēdē sprieda par potenciālo pilsētas investoru SIA “Mežam un dārzam”, kas Alūksnē iecerējis būvēt veikalu.

Alūksnes pilsētas domes maija sēdē sprieda par potenciālo pilsētas investoru SIA "Mežam un dārzam", kas Alūksnē iecerējis būvēt veikalu.
Uzņēmums vēlas, lai tiek mainīts topošā veikala plānošanas un arhitektūras uzdevums, izslēdzot divus punktus.
Viens punkts, ko uzņēmums vēlas izslēgt, paredz Baložu bulvāra grāvi ielikt slēgtā kolektorā, bet otrs - paredzēt jaunu iebrauktuvi un ieeju objektā no Baložu bulvāra, kā arī projektēt Baložu bulvāri ar ietvi vienā pusē starp Helēnas un Pils ielām.
Domes deputāti tomēr nevienojās par to, ka šos punktus vajadzētu izslēgt, tādēļ tika nolemts šo jautājumu izskatīt atkārtoti komitejā, tikties ar "Mežam un dārzam" pārstāvi un pēc tam atkal jautājumu virzīt uz nākamo domes sēdi.
Domes deputāts Jānis Cīmiņš, kas ir arī Alūksnes pilsētas attīstības nodaļas vadītājs, uzsver, ka šie divi plānošanas un arhitektūras uzdevuma punkti investoru nostāda tādā situācijā, ka viņam zūd interese Alūksnē izbūvēt veikalu.
"Šo abu punktu izpildīšana paredz gandrīz tikpat lielus kapitālieguldījumus kā veikala uzcelšana. Investoram prasa izbūvēt jaunu ielu, bet tas neatbilst reālajai situācijai. Lai veicinātu investora ienākšanu pilsētā, pašvaldība varētu iet soli pretī un atvieglot nosacījumus," saka J.Cīmiņš.
Alūksnes pilsētas attīstības nodaļas būvinspektore Aina Kaukala uzsver, ka attīstības nodaļas galvenā arhitekte Anita Šteinerte ir nodevusi uzņēmējam plānošanas un arhitektūras uzdevumu, kurā minēti abi nosauktie punkti.
"Tādēļ uzņēmējs bija zinošs, bet nekādas pretenzijas neizteica. A.Šteinertes slimības laikā uzņēmējs iesniedza veikala skiču projektu, kurā šie nosacījumi nebija ievēroti. Tas radīja neizpratni par uzņēmuma rīcību, tādēļ jautājums tika virzīts izskatīšanai uz domi," stāsta A.Kaukala.
J.Cīmiņš uzskata, ka šis ir jautājums par to, vai pašvaldība vēlas investora ienākšanu pilsētā vai nevēlas. Viņš uzsver, ka pilsētas dome SIA "Mežam un dārzam" neiznomāja zemes gabalu Pils ielā 48 ar šādiem nosacījumiem, kā minēti plānošanas un arhitektūras uzdevumā. Savukārt domes deputāts Intars Zitāns ir pārliecināts, ka tādu potenciālo investoru, kas sākumā kaut ko sola, dabū nomā pašvaldības zemi un pēc tam sāk sūroties par apgrūtinājumiem un prasībām, ir daudz. "Tādēļ arī dome šajā gadījumā nedrīkstētu piekāpties. Ja "Mežam un dārzam" jau pirms tam ir bijuši zināmi veikala būvēšanas nosacījumi un pretenzijas nav celtas, tad tas arī ir jāpilda. Uzskatu, ja pašvaldība vienreiz piekāpsies un veiks izmaiņas plānošanas un arhitektūras uzdevumā, tad pēc laika domē vērsīsies citi uzņēmēji, kas vēlēsies to pašu," norāda I.Zitāns.
Domes priekšsēdētājs Armands Musts uzsver, ka vispirms ir rūpīgi jāizvērtē, cik investora ieguldījums varētu izmaksāt, ko no tā iegūtu pašvaldība un kādus apgrūtinājumus pašvaldība ir tiesīga uzlikt.
"Pašlaik pašvaldībā ir problēmas ar galveno arhitekti, jo viņa ir slimības atvaļinājumā, tādēļ varbūt būtu nepieciešams pieņemt darbā uz laiku arhitektu, lai varētu veiksmīgāk izlemt šādus jautājumus," atzīst A.Musts.

Citu datumu laikraksti

  • Pirmsskolas izglītības iestāde svinēs 40. dzimšanas dienu

    Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Saulīte” gatavojas 40 gadu jubilejai, to svinēs 3.jūnijā. “Dzimšanas dienas gaidīšana sākās jau...

  • Jūnijs būs silts un saulains

    Jūnijā Latvijā lielākoties gaidāms saulains un sauss laiks, kopumā mēneša vidējā gaisa temperatūra gaidāma līdz vienam grādam virs normas.Jūnijā...

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 21.maija numurā rakstā “Gatavojas Keggi Velo” pasākumam ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 21.maija numurā...