Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pozitīvi vērtē telšu pilsētiņu bērniem

Policijas dienās Alsviķos Alūksnes rajona policijas pārvaldes darbinieki organizēja telšu pilsētiņu, kuras dalībniekiem par to saglabājies daudz atmiņu.

Policijas dienās Alsviķos Alūksnes rajona policijas pārvaldes darbinieki organizēja telšu pilsētiņu, kuras dalībniekiem par to saglabājies daudz atmiņu. Šogad Policijas dienās šāda veida pasākums Alsviķos bija vienīgais Latvijā.
Alūksnes rajona virsprokurors Vilnis Sliņķis, kas telšu pilsētiņā bija viens no žūrijas komisijas locekļiem, vērtē, ka pasākums bija jauks un interesants. "Pirmo reizi Policijas dienās bija organizētas skolu komandas, kurām bija jāsacenšas. Šis pasākums parādīja, ka policija nav tikai nopietna iestāde, kas soda cilvēkus, bet organizē jaukus svētkus bērniem un pašvaldību cilvēkiem," saka V. Sliņķis.
Viņš uzskata, ka pēc pasākuma bērniem radās citādāks priekšstats par policista tēlu. "Sastopoties ar policistu ikdienā, droši vien rodas priekšstats, ka tas ir bargas profesijas pārstāvis, ko labāk redzēt no liela attāluma. Telšu pilsētiņa pierādīja, ka no policistiem nevajag baidīties, bet jebkurā diennakts laikā var vērsties pēc palīdzības," klāsta V.Sliņķis.
Zeltiņu pamatskolas direktore Silva Zariņa domā, ka telšu pilsētiņas pasākums bija rūpīgi izplānots un daudzpusīgs. "Bērni varēja doties ekskursijā uz Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonu un rajona policijas pārvaldes dežūrdaļu, kur uzskatāmi varēja redzēt abu organizāciju darbu. Arī konkursos gūtās teorētiskās zināšanas lieti noderēs. Skolēniem patika telšu pilsētiņas iekārtošana, pasākumā valdošā atmosfēra un vakariņošana pie ugunskura. Vienīgais trūkums - mācību gads bija nesen sācies, tādēļ bērni tik īsā laikā nepaguva sagatavot pārdomātu priekšnesumu," stāsta S.Zariņa. Viņa atzīst, ka skolēni būtu gatavi piedalīties šādā pasākumā arī citreiz. "Ir prieks, ka kopvērtējumā izcīnījām otro vietu," saka S.Zariņa.
Par telšu pilsētiņu ir gandarīti arī Liepnas internātpamatskolas audzēkņi un pedagogi. Viņu komanda kopvērtējumā izcīnīja trešo vietu. Pirmajā vietā - Ilzenes pamatskolas komanda. "Tas bija izklaidējošs un izglītojošs pasākums. Audzēkņi bija priecīgi par saņemtajām dāvanām un godpilno trešo vietu. Meitenes atzina, ka būtu ar mieru mēnesi piedalīties šādās aktivitātēs," vērtē Liepnas internātpamatskolas direktores vietniece audzināšanas un ārpusklases darbā Lidija Zitāne.
Viņa norāda, ka Policijas dienas rosināja bērnus domāt par drošību un papildināt zināšanas. "Bērni sajūsminājās par veiklības stafeti un inspektoru Bebru, kas bija mērojis ceļu no Rīgas uz Alūksni. Mājās atgriezāmies ar pozitīvām emocijām. Paldies organizatoriem par to," saka L.Zitāne.
Savukārt Alūksnes pilsētas bērnu un jauniešu centra darbinieki lepojas, ka uz Policijas dienām pirmo reizi bija izveidojuši apvienoto komandu, kurā bija Alūksnes vidusskolas un Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jaunieši.
Alūksnes rajona policijas pārvaldes nepilngadīgo lietu inspekcijas galvenā speciāliste Līga Medne priecājas par bērnu interesantajām idejām, piedaloties konkursā un izdomājot inspektoram Bebram vārdu. "Alsviķu pirmsskolas izglītības iestādes "Saulīte" bērni izdomāja divus vārdus - Bērtulis un Benedikts, darbu savdabīgi noformējot un pamatojot vārda izvēli. Viņuprāt, inspektoru Bebru vajadzētu saukt par Bērtuli, jo tā sauc latviešu dievību, kas rūpējas par labklājību. Policisti rūpējas par tautas drošību, tātad nodrošina arī tās labklājību. Arī citas skolas bija izvēlējušās skaistus vārdus," saka L.Medne. Viņa pateicas visiem sponsoriem un atbalstītājiem, kas palīdzēja organizēt Policijas dienu telšu pilsētiņu.

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Es satrūkos tikai tad, kad bija kļuvis tumšs un māte kā melns rēgs iestājās apgaismotajās ārdurvīs.2. Es satrūkos tikai tad, kad bija kļuvis tumšs un...

 • Karavīri iepriecina ar uzvedumu

  Jaunais mācību gads arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi" sākās ar patīkamu atkalredzēšanos.Jaunais mācību gads arodapmācības un...

 • Par tautas balsojuma rezultātiem

  Tautas balsojums par Latvijas dalību Eiropas Savienībā ietekmēs arī Latvijas Bankas darbību.Tautas balsojums par Latvijas dalību Eiropas Savienībā...

 • Neliksim šķēršļus attīstībai

  20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska izšķiršanās, kuras sekas jau tuvākajā desmitgadē jutīsim katrs.20. septembrī mūs visus gaida vēsturiska...

 • Starp Rietumiem un Austrumiem

  Iespējams, nākamo gadsimtu vēstures grāmatās 20. septembris tiks minēts kā īpaša diena, kurā Latvijas tauta pieņēma izšķirīgo lēmumu, izvēloties...

 • Netic zaudējumiem, tic ieguvumiem

  Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti un pašnoteikšanos.Tā ir demagoģija, ka Latvija, iestājoties ES, zaudēs suverenitāti...