“Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.

Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.
Līdz šim A.Zelčs nav piedalījies šādās spēlēs. “Piedalīties “Prāta bankā” ieintriģēja dēls,” atklāj Aldis. Dalībnieku atlase spēlei notiek dažādi. Skatītāji var zvanīt spēles laikā uz norādīto tālruni un atbildēt uz jautājumiem vai arī atbildēt uz “Mobilā IQ” jautājumiem ar īsziņu palīdzību. Aldis iespēju piedalīties spēlē ieguva, atbildot uz “Mobilā IQ” jautājumu. “Man patīk apdomāties. Zvanot spēles laikā, šādas iespējas nav, pareizā atbilde ir jāzina uzreiz,” paskaidro veiksminieks.
Filmējas pirmo reizi
Raidījuma filmēšana notika Rīgā, klubā “La Rocca”. Spēles raidījumus filmē pat trīs mēnešiem uz priekšu. Filmēšana ilgst divas stundas - ja kaut kas neizdodas, kā iecerēts, vajag pārfilmēt. Aldis atzīst, ka bija neliels uztraukums, jo šī bija pirmā reize, kad viņš filmējās. “Jaukākais brīdis bija, kad zināju, ka esmu iekļuvis finālā un man nāks palīgā mans draugs,” atceras “Prāta Bankas” dalībnieks.
Alda palīgs bija alūksnietis Andris Vilks. Andri par savu palīgu Aldis izvēlējies tāpēc, ka Andris ir zinošs cilvēks, viņi ir kopā mācījušies un piedalījušies dažādās viktorīnās.
Liktenīgais sestais jautājums
“Tas bija interesants piedzīvojums, kaut kas jauns un nezināms. Esmu ieguvis zināmu pieredzi,” piedalīšanos spēlē komentē A.Zelčs.
Savus pretiniekus spēles sākumā Aldis neuzskatīja par lieliem konkurentiem, tomēr viss bija atkarīgs no veiksmes. Finālā Aldim un viņa palīgam liktenīgs izrādījās sestais jautājums par senajām monētām, tādēļ laimesta summa bija atlases kārtā sakrātie 100 eiro.
“Mēs varējām apstāties jebkurā mirklī. Iespēja piedalīties šādā spēlē ir vienreiz mūžā, tāpēc mēs jau pirms startēšanas zinājām, ka spēlēsim līdz galam,” stāsta Aldis.
Viņš ir ievērojis, ka sestais fināla jautājums liktenīgs izrādās daudziem spēlētājiem. Reti kurš spēj uz to atbildēt. Ja uz šo jautājumu ir rasta atbilde, tad ir lielāka iespēja iegūt visu naudu. “Spēlējot ir liels uztraukums, šķiet, ka arī laika ir maz. Ja tā būtu vairāk, varbūt arī mēs izdomātu pareizo atbildi, bet tajā mirklī nebija atskaites punkta. Mēs minējām,” precizē vīrietis.
Pārvalda humanitāros jautājumus
Atbildot uz jautājumiem, vienreiz pareizo atbildi Aldis uzminēja, bet pārējās kopā ar palīgu izdomāja. Palīgs var piedāvāt savu atbildes variantu, bet jebkurā gadījumā spēlētājam paliek izvēles iespēja - to pieņemt vai noraidīt. “Šī spēle ir pozitīva ar to, ka dalībniekam ir iespēja apdomāties, apspriesties ar palīgu. Citās spēlēs tā nav,” spriež A.Zelčs.
Jautāts, vai sevi uzskata par erudītu cilvēku, Aldis atbild ar pretjautājumu - kas ir erudīcija?
“Zināšanas nebūt neapliecina, ka cilvēks ir gudrs. Tās var uzkrāt, bet var neprast izmantot. Jebkuram cilvēkam vajadzētu tiekties pēc lielākām zināšanām,” ir pārliecināts spēles dalībnieks. Aldis vislabāk pārzina humanitārās zinātnes, filozofiju. Arvien būtiskāka nozīme viņa dzīvē ir garīgajiem jautājumiem.
Noplok spēlētāja azarts
Pēc šīs spēles Alda spēlētāja azarts ir nedaudz noplacis. “Katra spēle ir izskaitļota tā, lai spēlētājs iegūtu pēc iespējas mazāk naudas. Dzīšanās pēc naudas ir muļķīga. Interesanti ir spēlēt. Piedaloties spēlē, domāju par to, kādu piemēru rādu bērniem. Gribēju pierādīt viņiem, ka ar zināšanām var daudz ko iegūt,” stāsta dalībnieks.
Protams, arī Aldim gribējās, lai nopelnītā naudas summa būtu pēc iespējas lielāka, bet viņš apzinājās, ka iespēja nokļūt līdz augstākajam rezultātam ir niecīga. Aldis uzskata, ka spēles vairāk veido kā šovus, lai izklaidētu skatītājus. Viņš cer, ka skatītājiem bija interesanti.
“Spēles pamatmotīvs nav naudas iegūšana. Protams, apsveicami, ja izdodas iegūt lielu summu. Tādā gadījumā spēlētājam ir izdevies apspēlēt tos, kas ir izveidojuši šo spēli,” spriež “Prāta bankas” finālists.
Līdzi jūt tuvinieki
Alūksnietim “Prāta banka” patīk vairāk nekā TV spēle “Gribi kļūt miljonārs?”. Aldis uzskata, ka “Miljonārā” ir lielāks nejaušības procents uzvarēt, bet “Prāta bankā” vairāk ir jāparāda erudīcija un zināšanas. Arī “Prāta bankas” vadītājs Eduards Švāns A.Zelčam simpatizē vairāk.
“Klausoties spēles vadītāja piezīmēs, var manīt arī nelielu priekšā teikšanu, meklēt nelielu kripatiņu no atbildes,” no pieredzes stāsta dalībnieks. Uz spēli kā līdzjutējus Aldis līdzi ņēmis tuviniekus. Viņi katru spēles mirkli dzīvoja līdzi Aldim.
“Jutos pacilāti, kad dzirdēju, ka pēc katras pareizās atbildes manējie aplaudē un kopā ar mani priecājas,” atklāj A.Zelčs. Raidījuma uzņemšanas laikā skatītājiem arī ir nelieli konkursiņi (mēs, TV skatītāji, savos ekrānos pārraides laikā to neredzam), kuros piedalījās arī Alda līdzjutēji.
Uzsauks vakariņas draugam
Alda laimests bija 100 eiro. Šo naudu viņš pagaidām vēl nav saņēmis. “Kad saņemšu, būs ar draugu jāaiziet Rīgā uz kādu krodziņu vakariņās. Man taču viņam kaut kā ir jāpateicas par palīdzību,” smej veiksminieks.
Mirklī, kad Alda spēle bija beigusies, viņam bijis žēl, šķitis, ka ir kaut ko zaudējis. Aldim patīk intelektuālās spēles, viņš labprāt vēl kādreiz piedalītos šādā spēlē.
“Ja cilvēks jūt, ka viņam ir neizmantots potenciāls, vajag iet un mēģināt spēlēt,” secina spēles dalībnieks.

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Nu jau ap manu māju pacēlās vairākas jaunas mājas. Izveidojās mazs ciematiņš. Dzīve kļuva jautrāka un interesantāka.5. Nu jau ap manu māju pacēlās...

 • Iepazīst bērnu dzīvi vēju pilsētā Ventspilī

  Brauciens uz Ventspili sākās 19.septembra rītā pulksten 7.00 no Alūksnes administratīvās ēkas pagalma rosīgā noskaņojumā.Brauciens uz Ventspili sākās...

 • Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi

  Kāds teicis, ka viņš gribētu redzēt Parīzi, pēc tam varot mirt. Varu apgalvot, ka Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi. Šajā valstī ir arī citas...

 • Lepojas ar to, kas viņš ir

  Sarunājoties ar Agri (vārds ir mainīts - red.), jūtu, ka viņam patīk par to runāt. Viņš lepojas, ka ir gejs.Sarunājoties ar Agri (vārds ir mainīts -...

 • Plāno noslēgt pirmās viendzimuma laulības

  Vienīgās Latvijas geju un lesbiešu atbalsta grupas vadītājs Oskars Krūmiņš tuvākajā nākotnē vēlas noslēgt viendzimuma laulības.Vienīgās Latvijas geju...

 • Iesālītās cerības

  Tā es sāku dzīvot viena. Ātri pieradu pie savas vientulības. Centos ilgāk uzkavēties fermā, kur gādāju par teliņiem, jo mājās mani neviens...

 • Iesālītās cerības

  Klusībā cerēdama, ka Arvīds pieteiksies to ienest manā vietā vai vismaz iznāks man līdzi laukā.3. Klusībā cerēdama, ka Arvīds pieteiksies to ienest...

 • Truškopjiem ir nepieciešamas valsts investīcijas

  Jaunalūksnes pagasta zemnieku saimniecības "Šalkas ELVI" īpašnieci Ivetu Laicenu tāpat kā citus truškopjus satrauc nelabvēlīgā situācija barības...

 • Kad tiekas zaglis un dziedātāja

  Alūksnes kinoteātrī "Liesma" šodien pulksten 19.00 un 21.00 izrādīs Francijas un Lielbritānijas kopražojuma muzikālu melodrāmu "Un tagad... dāmas un...