Priekšlaikus pensionēties varēs tad, ja saimniecību nodos nākamajai paaudzei

Kopš septembra sākusi darboties jauna programma “Priekšlaicīga pensionēšanās”. Pretendentam ir jābūt vismaz 55 gadus vecam, kurš nav sasniedzis valsts noteikto pensijas vecumu.

Kopš septembra sākusi darboties jauna programma "Priekšlaicīga pensionēšanās". Pretendentam ir jābūt vismaz 55 gadus vecam, kurš nav sasniedzis valsts noteikto pensijas vecumu. Alūksnes rajonā pieteikumu uz šo programmu ir iesniegušas divas saimniecības.
"Noteikumi, lai varētu pretendēt uz šo programmu, ir sarežģīti," informē Alūksnes Lauksaimniecības konsultāciju biroja vadītāja Viola Kaparšmite. Pretendentiem ir vajadzīga persona, kam nākotnē varēs nodot savu saimniecību. Ir jāgarantē, ka šī persona vismaz piecus gadus tajā saimniekos.
"Saimniecībā saražotās produkcijas apgrozījuma pieaugumam ir jābūt 30 procentiem. Plāno, ka nākotnē to samazinās līdz pieciem procentiem," uzsver vadītāja. Tam, kas pārņem saimniekošanu, ir jābūt lauksaimnieka izglītībai.
V.Kaparšmite bilst, ka pensijas lielums būs atkarīgs no saimniecības apgrozījuma. "Raksturīgi, ka iepriekšējos gados ne visi zemnieki vēlējās uzrādīt peļņu, tāpēc viņiem ienākumi ir mazāki. Zemniekam jārēķina, kad viņam būtu izdevīgāk pieteikties uz šo programmu, kad saimniecībā varētu būt lielāks apgrozījums - šogad vai nākamgad," norāda viņa.
Ar programmu var iepazīties mājas lapā "www.lad.gov.lv", arī Alūksnes Lauksaimniecības konsultāciju birojā.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...