Priekšsacīkšu barjeras bija par grūtām

Pagājušas Latvijas olimpiādes priekšsacīkšu sacensības futbolā, basketbolā, volejbolā un rokasbumbā ar mūsu rajona komandu piedalīšanos.

Pagājušas Latvijas olimpiādes priekšsacīkšu sacensības futbolā, basketbolā, volejbolā un rokasbumbā ar mūsu rajona komandu piedalīšanos.
Grupu izloze mūsējos lielākoties biju savedusi kopā ar tādu rajonu un pilsētu komandām, kuras spēlē valsts virslīgā vai 1.līgā. Vairāk vai mazāk optimāls grupas sastāvs bija futbolā, kur spēkiem mērojās ne tik profesionāli meistarīgas un daudzmaz spēkos līdzīgas komandas.
Vīru volejbola komanda spēles aizvadīja Cēsīs un abās cīņās zaudēja. Pret Kuldīgu 1: 3 un Cēsīm 0:3. Rezultāts un fakti izliekas sausi, tomēr jāatzīmē, ka komandas trenera Guntara Freija vadītie vīri spēlēs neatdeva nevienu punktu bez cīņas.
Tie, kas seko līdzi sportam, varbūt atceras, ka savulaik ar rokasbumbu nodarbojās arī Alūksnes rajonā, šobrīd tas attiecas arī uz futbolu, šiem sporta veidiem bāzes vieta un spēlētāju pamatsastāvs meklējams armijas bataljonā, tikai atsevišķi spēlētāji nāk no rajona un pilsētas. Laikam likumsakarīgs iznākums grupā gaidīja rokasbumbas komandu. Bija vēlēšanās šādā turnīrā spēlēt, puiši gatavojās, atbalsts bija arī no bataljona štāba priekšnieka kapteiņa Rinalda Bula. Komanda spēles aizvadīja Jēkabpilī, kur pretiniekos bija Ludza, Aizkraukle, Jēkabpils un Rēzekne. Kaut cik nopietnu pretestību mūsējie spēja izrādīt jēkabpiliešiem, bet beigās tomēr zaudējums, tāpēc jāsamierinās ar pēdējo vietu grupā.
Spēles futbolā iesākās ļoti cerīgi. Vispirms pārspēta Gulbene ar rezultātu 1:0, tad spēle ar Ludzu, kurā esot teritoriālā pārsvarā, komanda pamanījās zaudēt ar 0:1, tad uzvara 3:1 pār Madonu. Pēdējā spēlē pret Balviem tomēr nākas piedzīvot zaudējumu ar 0:2. Iegūta trešā vieta grupā, kas nedod tiesības turpināt cīņas nākamajā kārtā, bet ieskaites punkti rajonam nopelnīti pietiekami daudz.
Basketbolā zonas sacensības uzsāka tikai sieviešu komanda. Mūsu komanda basketbolu spēlē tikai amatieru līmenī. Šādai komandai pretim stājās Rīgas, Rīgas rajona un Cēsu rajona komanda. Tāpat kā rokasbumbā nopietnu pretestību komanda pretiniecēm izrādīt nespēja. Nācās piedzīvot trīs zaudējumus.
Rezultāti šķiet neiepriecinoši, taču "medaļai" ir arī otra puse - šoreiz tā bija sevis varēšanas apliecinājums. Apliecinājums, ka svarīgākais nav uzvarēt, bet arī piedalīties, gūt pieredzi un salīdzināt sevi ar citu rajonu spēlētājiem. Lieki atgādināt, ka neoficiālajā olimpiādes komandu vērtējumā starp lauku rajoniem ieskaitē vērtēs astoņus sporta veidus, un arī šie, kaut nelielie ieskaites punkti, ko ieguvām piedaloties priekšsacīkstēs, veidos mūsu rajona vietu kopvērtējumā, tāpēc katram iegūtajam punktam var būt svarīga nozīme.
Latvijas olimpiādes finālsacensības Ventspilī risināsies no 2. līdz 4.jūlijam. Delegācijā no mūsu rajona būs astoņi vieglatlēti, septiņi orientieristi, pieci riteņbraucēji, pa diviem dalībniekiem pauerliftingā un pludmales volejbolā. Vai kāds individuālajos sporta veidos izcīnīs arī kādu olimpiādes medaļu, to uzzināsim jau pēc nepilna mēneša.

Citu datumu laikraksti

 • Dziesma ir kā putna lidojums no baznīcas torņa

  Haralda Sīmaņa dziesma klausītāju ierauj kā ievu ziedu atvarā. Esi tās varā ka bite, kas apmaldījusies rudzupuķēs. Bet par ko īsti bija...

 • Skolēnu un jauniešu kori pieskandina Api

  Vakar Apes estrādē beidzās trīs dienu ilga rajona skolu 5. līdz 9.klašu un jauniešu koru sadziedāšanās lielo skolēnu dziesmu un deju svētku...

 • Cenšas ielauzties klubā

  Ceturtdien Alūksnē policija slimnīcā nogādājusi kādu 21 gadu vecu jaunieti, lai veiktu analīzes aizdomās par narkotisku vielu lietošanu.Ceturtdien...

 • Vēlas un uzdrošinās mainīties

  Iveta Pamils - Pamiljena no Liepnas jau sen gribēja iejusties Pelnrušķītes lomā, taču pirmajā pieteikuma anketu izlozē viņai nelaimējās. Pirmās...

 • Atjauno dolomīta arku

  Gaujienas pagasta J.Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” teritorijā pašreiz atjauno dolomīta arku, kas ved uz muzeju.Gaujienas pagasta J.Vītola...

 • Ezera krastā top jauna atpūtas vieta

  Alūksnes ezera krastā līdzās Lāsberģa pilsdrupām apmēram mēnesi atkal rit celtniecības darbi - top atpūtas vieta. Jaunajiem atpūtas vietas...