Priežu meži nav pasargāti no kaitēkļiem

Alūksnes rajona mežos priežu rūsganā zāģlapsene vēl nav nodarījusi postījumus, bet Valkas rajonā cietuši meži apmēram 300 hektāru platībā.

Alūksnes rajona mežos priežu rūsganā zāģlapsene vēl nav nodarījusi postījumus, bet Valkas rajonā cietuši meži apmēram 300 hektāru platībā.
"Ja priežu rūsganā zāģlapsene būs vērojama arī Alūksnes rajonā, tad tā parādīsies Gaujienas, Zeltiņu un Apes mežos. Šogad šis kaitēklis mūsu rajonā vēl nav manīts," saka Alūksnes virsmežniecības inženieris meža un vides aizsardzības jautājumos Vilis Ziņģis.
Viņš vērtē, ka šis nav labvēlīgs gads kaitēkļiem, bet nav izslēgta iespējamība, ka priežu rūsganā zāģlapsene izplatīsies arī Alūksnes rajonā, ja tā ir noticis jau citviet. "Tiklīdz kāds mežsaimnieks pamana bojājumus kokiem, arī nezināmas izcelsmes, viņam ir jāvēršas mežniecībā un jāraksta ziņojums, kurā jāatspoguļo novērotās pazīmes. Tad virsmežniecības darbinieki dosies novērtēt situāciju," stāsta V.Ziņģis.
Priežu rūsganā zāģlapsene ir priežu skujgraužu kaitēklis, kas barojoties grauž skujas galvenokārt priežu jaunaudzēs, taču savairojoties būtiski bojā arī pieaugušas priežu audzes. Kaitēkļa kāpuri grauž vecās iepriekšējo gadu skujas, bet jaunās parasti neaiztiek, tāpēc vienu gadu bojātās mežaudzes parasti bojā neiet. Kokiem, kas zaudējuši lielu daļu skuju un izskatās kā kalstoši, pāris gadu samazinās koksnes pieaugums.

Citu datumu laikraksti

  • Piepilda jaunības dienu sapni

    Gaujienieti Mirdzu Bērziņu 2001.gada vasarā piemeklēja liela nelaime - izcēlās ugunsgrēks mājā, kurā viņa dzīvoja, tomēr viņai pietika uzņēmības sākt...

  • Patukšie naudas maki

    Šobrīd dzīvojam savdabīgā tropu klimatā. Nepastāvīgie laika apstākļi sagādā problēmas ne tikai atpūtniekiem, bet arī lauksaimniekiem.Šobrīd dzīvojam...

  • Valsts prezidenta balvas izcīņā iegūst sudraba medaļu

    Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā vieglatlētikā arī Alūksnes vieglatlētiem bija labi rezultāti.Valmierā Valsts prezidenta balvas izcīņā...