Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Probācijas dienests rīko mācības

Valsts probācijas dienesta Alūksnes teritoriālajā struktūrvienībā noslēgusies divus mēnešus ilgā programma „Vielu lietošanas menedžments”, kurā tika iesaistīti klienti.

Valsts probācijas dienesta Alūksnes teritoriālajā struktūrvienībā noslēgusies divus mēnešus ilgā programma "Vielu lietošanas menedžments", kurā tika iesaistīti klienti, kas savu kriminālpārkāpumu bija pastrādājuši alkohola reibumā vai saņēmuši ar alkohola lietošanu saistītus administratīvos sodus.
"Viens no programmas mērķiem bija klientiem piedāvāt metodes, kas palīdzētu viņiem izmainīt domāšanu, attieksmi, pārskatīt savas vērtības, lai sekmīgi spētu kontrolēt vai samazināt savu alkohola patēriņu," saka Valsts probācijas dienesta Alūksnes teritoriālās struktūrvienības vecākā referente Inese Pura, kas programmas laikā paredzētās nodarbības vadījusi kopā ar kolēģi Zintu Zēbergu.
Viņa informē, ka Valsts probācijas dienesta "Vielu lietošanas menedžments" programmas realizēšanai nokomplektēta deviņu dalībnieku liela grupa, kur visi no tiem ir probācijas klienti. Piedalīšanās programmā šiem cilvēkiem bijusi norādīta tiesas lēmumā kā viens no pienākumiem, izņemot vienu, kas vēlmi apmeklēt nodarbības izteicis pats.
Rezultātā apliecības par programmas pabeigšanu saņēmuši seši no kopumā deviņiem dalībniekiem. I.Pura atklāj, ka pārējie trīs dalībnieki šīs apliecības nav saņēmuši, jo viens no viņiem programmas īstenošanas laikā ticis apcietināts Balvu rajona policijā, otrs probācijas klients neieradās nevienā nodarbībā, bet trešais grupas dalībnieks, kurš programmā iesaistījās brīvprātīgi, neattaisnoti kavēja vairāk nekā trīs nodarbības, kas bija pieļaujamais kavējumu limits, lai tiktu pie apliecības par programmas iziešanu.
"Uzskatu, ka programmas mērķis tika sasniegts, jo nodarbības programmās tika aplūkotas dažādas tēmas, kas klientiem lika pārdomāt daudzko viņu dzīvēs, kuras saistās ar pārmērīgu alkohola lietošanu," programmu vērtē I.Pura. Programmas lietderīgumu atzīst arī divi no grupas dalībniekiem, kas piekrituši dalīties savās pārdomās par tās nozīmīgumu.
Tiesa, vienam no viņiem šīs programmas apmeklējums kā viens no tiesas uzliktajiem pienākumiem tika norādīts jau otro reizi. "Pirmajā reizē klients nenāca uz programmu, tāpēc uz Valsts probācijas dienesta iesnieguma pamata viņam tika pagarināts uzraudzības termiņš par vēl vienu gadu. Uzsākot programmas "Vielu lietošanas menedžments" otro reizi, klients nenokavēja nevienu nodarbību, kas kalpo kā apstiprinājums, cik svarīgi ir pildīt tiesas uzliktos pienākumus," saka I.Pura.
Arī pats pieminētais klients, kurš gadu ziņā bija grupas vecākais dalībnieks, atzīst, ka atkārtota iesaistīšanās programmā kalpojusi par būtisku iemeslu motivācijai to pabeigt. Tomēr viņš atzīst, ka tās vairāk piemērotas jauniem cilvēkiem, kurus vēl var pārliecināt un ietekmēt. Šādu uzskatu pauž arī otrs grupas dalībnieks, lai gan ir 20 gadus jaunāks par savu grupas biedru.
Viņaprāt, apziņu par alkohola kaitīgumu iemācīt nevar – tai jārodas pašā cilvēkā. Kā negatīvu iezīmi programmas gaitā viņš min regulāro apmeklējumu nepieciešamību vienā un tajā pašā nedēļas dienā, kuras dēļ nācies pat nomainīt darbu. Lai gan viņš uzskata, ka daudz lielāks efekts īstenojot programmu būtu tad, ja ar katru no grupas dalībniekiem strādātu individuāli. Vīrietis atzīst – ja vien tam pietiktu laika un to varētu savienot ar darbu, viņš labprāt iesaistītos brīvprātīgi kādā citā Valsts probācijas dienesta piedāvātajā programmā.

Citu datumu laikraksti

  • Sezonā varēs nomedīt 130 vilkus

    Ar 15.jūliju sāksies vilku medību sezona. Tās laikā Latvijā var nomedīt 130 vilkus, tas ir tikpat, cik pagājušajā sezonā.Ar 15.jūliju sāksies vilku...

  • Copes kalendārs

    10. jūlijs. Jūlija bezvējš pie ūdeņiem ir labs atpūtai, bet ne makšķerēšanai. Pati veiksmīgākā cope ir pelēkās, siltās, bet ne karstās dienās, kad...

  • Uz zušu lomu jāgaida vismaz seši gadi

    Alūksnes un Jaunalūksnes pašvaldību iestāde “Alja”, turpinot sadarbību ar Igaunijas zivjaudzētavu, Alūksnes ezerā otro reizi ielaida ataudzētus zušu...