Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Produkciju realizē Anglijas tirgū

Veido jaunas darba vietas: lai alūksnieši nebrauktu strādāt uz Rīgu.

Veido jaunas darba vietas: lai alūksnieši nebrauktu strādāt uz Rīgu
Jaunalūksnes pagasta kokapstrādes firmā "Zakss" pašlaik uzņēmējdarbību pārorientē, lai ražotu gatavo produkciju.
"No koksnes esmu iecerējis ražot apmēram deviņus dažādus produkcijas veidus. Pašlaik ar koksni tikai eksperimentējam un mēģinām sasniegt 80 procentus no maksimālā iznākuma. To var sasniegt ilgākā laikā, izmantojot pareizu tehnoloģiju," uzskata I.Zakss.
Pirms gada uzņēmējs no Alūksnes komunālo pakalpojumu uzņēmuma "Rūpe" atpirka ēkas. Tagad daļa būvju ir nojaukta, bet daļa pārbūvēta. Ir uzsākta liela angāra celtniecība. "Nepieciešams panākt, lai ražošanas mašīnas atkal darbojas ar pilnu jaudu. Uzpērkam neapzāģētus dēļus un brusas, ko pārstrādājam, piemēram, veidojot sētas mietus un dēļus, bet atlikušās nomales šķeldojam," klāsta I.Zakss.
Pašlaik firma "Zakss" produkciju realizē tikai Anglijas tirgū, bet izejmateriālus uzpērk no Latvijas firmām. "Ir iecere drīzumā produkciju pārdot arī Latvijā. Pašlaik mēnesī iepirkuma apjoms ir 4000 kubikmetru koksnes. Tas nav daudz, bet pārejas posmam pietiekams," saka I.Zakss.
Uzņēmumā strādā 44 darbinieki. "Darbiniekiem, protams, vissvarīgākais ir atalgojums," uzskata I.Zakss.
"Es gribu izveidot ģimenes firmu. Cilvēkiem, kas man ir uzticīgi, cītīgi un godprātīgi strādā, palīdz risināt problēmas un attīstīt uzņēmumu, tiem palīdzētu es, piemēram, aizdot naudu mājas iegādei. Man ir ļoti labi darbinieki, kas paši redz, ko vajag izdarīt, tādēļ gribu līdzēt arī viņiem. Tāpat ir svarīgi uzņēmējdarbībā iesaistīt gados jaunus cilvēkus. Mums ir jāveido jaunas darba vietas, lai viņi nebrauktu strādāt uz Rīgu, bet paliktu dzimtajā pilsētā," ir pārliecināts uzņēmējs.
I. Zakss spriež, ka drīz mazās zāģētavas bankrotēs, jo nebūs, kas tām piegādā izejmateriālus. "Visu pamazām pārņem lielās firmas, kā, piemēram, Valkas rajona Launkalnē. Kad Latvija iestāsies Eiropas Savienībā, Alūksnei kā pierobežas pilsētai būs lielas perspektīvas," domā I. Zakss.
Viņš apgalvo, ka uzņēmējs nekad nedrīkst zaudēt optimismu un ticību tam, ka izdosies iecerētais. Tuvākajā nākotnē I. Zaksam ir ideja izveidot dizaina studiju, kur apstrādātu dēļu atgriezumus, kā arī sniegt zāģu asināšanas pakalpojumus.

Citu datumu laikraksti

  • Mīlestība dažādos laikos

    Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

  • Darbarīki sniega tīrīšanai

    Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

  • Šovā cīnīsies par balvu

    Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...