Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prognozē budžeta deficītu

Alūksnes pilsētas domes budžeta plānošanas un vadības nodaļā ir saņemta lielākā daļa nākamā gada budžeta izdevumu tāmju un pieprasījumu projekti.

Alūksnes pilsētas domes budžeta plānošanas un vadības nodaļā ir saņemta lielākā daļa nākamā gada budžeta izdevumu tāmju un pieprasījumu projekti. Apkopotos datus iekļauj budžeta projektā, ko apspriedīs komitejās un pēc tam domes sēdē.
"Pašvaldības budžets ir jāpieņem divu mēnešu laikā, kad ir apstiprināts valsts budžets. Analizējot izdevumus, tiek ņemti vērā visi noslēgtie līgumi, nepabeigtie projekti, cenu izmaiņas, minimālās darba algas palielinājums un citi faktori. Lai izvērtētu pašvaldības iespējas segt svarīgākos izdevumu posteņus, gaidām valsts budžeta pieņemšanu. Tad būs zināmas valsts mērķdotācijas un valsts dotācija pašvaldību izlīdzināšanas fondā," stāsta Alūksnes pilsētas galvenā ekonomiste Valda Silicka.
Pēc pašvaldības rīcībā esošajām nodokļu prognozēm var prognozēt, ka ieņēmumi palielināsies par astoņiem līdz desmit procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Aprēķinos būtiska nozīme ir iedzīvotāju skaitam, kas pilsētā katru gadu samazinās. 2004.gada aprēķinos izmanto iedzīvotāju skaitu, kāds bija 2003.gada 1.janvārī - 9 428. V.Silicka uzsver, ka saskaņā ar pašvaldības budžeta veidošanas principiem naudas ieņēmumi ir nepietiekami, lai nodrošinātu visu funkciju izpildi. Papildu līdzekļi piesaistāmi tikai ar projektiem.

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...