Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Programmēšanas nedēļa – jau trešo gadu

Eiropas Savienības programmēšanas nedēļa (“EU Code Week”) ir sabiedrības iniciēta kustība, kas veltīta programmēšanai un jaunu digitālu prasmju apguvei, aptverot tūkstošiem pasākumu un simtiem tūkstošu cilvēku. Alūksnes novada vidusskola ES programmēšanas nedēļas pasākumus savā skolā organizē jau trešo gadu.   
No 17. līdz 24.oktobrim skolā notika dažādi pasākumi visās vecuma grupās - no pirmsskolas līdz pieaugušajiem.

Darāmā pietika visiem
Jaunākā skolas vecuma bērni darbojās ar Lego konstruēšanu un programmu ievadi, iepazinās ar “Kodu Game Lab” un “Scratch” vidi, lika puzles, zīmēja dažādās zīmēšanas programmās. Skolā viesojās arī Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vecākās grupas bērni ar skolotājām. Nodarbību laikā viņi mācījās vienkāršās programmēšanas pamatus, risināja loģiskās spēles un iepazinās ar dažādām programmām un datorklasi.
Vidējā un vecākā posma skolēni tikās ar Latvijas Universitātes informātikas un programmēšanas skolotājiem, kuri organizēja darbnīcu un iepazīstināja ar QR kodu veidošanu. Katru gadu ar labiem panākumiem esam piedalījušies “Galvas rēķinu konkursā”. Pirmās skolas sacensības notiek ES programmēšanas nedēļā. Tajās piedalās visi skolas skolēni savās vecuma grupās. Šajās dienās bija iespēja risināt sudoku mīklas, pārbaudīt savas ātrrakstīšanas prasmes ar datoru, iepazīties ar FLL nolikumu un veidot laukuma figūras.
ES programmēšanas nedēļas noslēgumā notika pirmsskolas skolotāju kursi, kuros apguva prasmes darbā ar datoru, attēlu apstrādi. Skolotāji varēja iepazīties ar dažādiem mācību materiāliem un izmēģināt spēles, kuras veidotas Alūksnes novada vidusskolā.

“Ventspils IT izaicinājums”
Savukārt 26.septembrī Ventspils pilsēta uzaicināja skolēnus no 1. līdz 12. klasei pieteikties un pierādīt savas radošās tehnoloģiju prasmes jaunā konkursā “Ventspils IT izaicinājums”. Konkurss guvis lielu skolēnu interesi, jo pieteikušās 275 skolēnu komandas no visas Latvijas. Dalībnieki pārstāvēti no 140 dažādām izglītības iestādēm - vispārējās un profesionālās izglītības iestādēm un interešu izglītības centriem. Visvairāk - 113 - komandas pieteicās vecuma grupā no 7. līdz 9. klasei.
14.oktobrī noslēdzās pirmās kārtas darbu iesniegšana. Darbus vērtēja četrās vecuma grupās: 1.-3.klase, 4.-6. klase, 7.-9. klase un 10.-12. klase. Katras grupas darbus vērtēja trīs žūrijas locekļi, lai noskaidrotu tās desmit labākās komandas, kas piedalīsies konkursa klātienes kārtā. Žūrija atzinīgi novērtēja skolēnu spēju saskatīt problēmu savā apkārtnē un piedāvāt tai risinājumu ar tehnoloģiju palīdzību – darbi bija radoši un daudzveidīgi, tāpēc vērtēšanas darbs bija īpaši spraigs.
Konkursā “Ventspils IT izaicinājums” no mūsu skolas piedalījās 3., 6., 12. klašu skolēnu komandas. Klātienes kārtas norisināsies Ventspilī 10. un 11.novembrī. Pirmā diena būs konkursa diena, kad skolēni veiks klātienes kārtas uzdevumus, bet vakarā paredzēta izklaides programma pilsētā. Savukārt otrā dienā konkursa dalībnieki iepazīs Ventspili, bet konkurss noslēgsies ar dalībnieku apbalvošanu Ventspils Augstskolā.
Iespēju piedalīties klātienes kārtā Ventspilī ir ieguvusi 3.klases komanda (Aleksandrs Šešukovs, Kerija Piekalnīte, Sofija Tolkuškina) un 6.klases komanda (Elizabete Korpa, Viktorija Āboltiņa, Niks Gibala) kopā ar skolotāju Līgu Krūmiņu.
Lai veicas! ◆
Sākumskolas skolotāja
Līga Krūmiņa

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnes slimnīcai būt! 3

  Alūksnes slimnīcai būt!  1

  Vakar aptuveni 250 ļaužu pulcējās pie Saeimas ēkas Rīgā, lai piketā paustu viedokli par to, kāpēc Alūksnes slimnīcai ir jāpastāv. Pret Alūksnes...

 • Slēgs skolas

  Alūksnes novada domes oktobra sēdē deputāti tomēr nolēma likvidēt Mālupes pamatskolu jau no nākamā mācību gada, Ilzenes pamatskolu – no 2018. mācību...

 • Lolo veltas cerības par Mālupes HES atjaunošanu

  Alūksnes novada domes sēdes slēgtajā daļā tika skatīts SIA “Mūsu HES” īpašnieka Jura Pētersona iesniegums, kurā tiek lūgts atjaunot būvatļauju...

 • Pārdomas par Alūksnes slimnīcas nākotni

  Vēlos dalīties savās emocijās, pārdzīvojumos un domās ar kādu, kam tas liks aizdomāties. Nemaz nezinu, kam šis raksts ir adresēts - alūksniešiem,...

 • Atkal mata galā

  Atkal mata galā  2

  Diemžēl atkal mata galā karājas mūsu Alūksnes slimnīcas nākotne. Jaunā veselības ministre Anda Čakša (ZZS) iecerējusi reformēt 14 Latvijas reģionu...

 • „Lainvai” - 10 gadi

  „Lainvai” - 10 gadi

  Gaujienas tautas namā 28.oktobrī pulksten 18.00 izskanēs senioru vokālā ansambļa „Lainva” 10 gadu jubilejas koncerts “Dziesmas caur gadalaikiem”....