Programmēšanas un matemātikas aktivitātes

Šogad jau trešo gadu Ventspilī notika konkurss “Ventspils IT challenge”, kurā varēja piedalīties 1.-12.klašu skolēnu komandas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.
Konkurss skolēnus aicina sacensties un pierādīt savas prasmes radošā tehnoloģiju pielietošanā. Tas norisinās divās kārtās - neklātienes kārtā, kurā komandas aicinātas veikt mājasdarbu, kas atšķiras katrai vecuma grupai. Labākās komandas tika aicinātas uz Ventspili sacensties lielajā finālā, baudīt Ventspils viesmīlību un dibināt jaunus kontaktus, kā arī gūt neaizmirstamus piedzīvojumus.
Vecākie skolēni Ventspilī ieradās jau dienu agrāk par mazajiem, iepazinās, veidoja starptautiskas komandas un veica dažādus uzdevumus.
Konkursā bija iespējams pieteikt komandu kādā no četrām vecuma grupām: A (1.-3.klase), B (4.-6.klase), C (7.-9.klase) un D (10.-12.klase). Katrā komandā startēja trīs skolēni un viens skolotājs vai konsultants. Alūksnes novada vidusskolas komanda “Krijāra” (Ralfs Bondars, Jānis Platačs, Marta Bondare) ieguva iespēju piedalīties finālā 1.-3.klašu grupā, bet komanda “Trīs ninjas” (Rihards Ozoliņš, Deivids Borenkovs, Arvils Čečiņš) – 4.-6.klašu grupā.
Konkursa neklātienes kārtā 1.-3.klašu grupai bija jāveic uzdevums “Scratch” vidē. Komanda veidoja darbu, kurā, pielietojot savas programmēšanas prasmes, ar gariņu palīdzību iepazīstināja ar svarīgāko un interesantāko savā klasē. 4.-6.klašu grupas uzdevums bija izveidot video vai animāciju, kurā vajadzēja izskaidrot, kā, izmantojot tehnoloģijas, varētu parādīt vai izskaidrot savas skolas vēsturi.
Konkursa finālā komandas veica citus uzdevumus un guva pieredzi, gan darbojoties jau zināmās programmēšanas vidēs, gan iepazīstot jaunas tehnoloģiju iespējas.
Konkursu “Ventspils IT izaicinājums 2018” organizē Ventspils Digitālais centrs un Ventspils pilsētas dome sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldi, Ventspils Augstskolas un Ventspils pedagogu pārstāvjiem. Tāpat konkursa organizēšanā piedalās Lietuvas partneri „Network of innovative informal education for youth (INPUT)” un Igaunijas partneri „Information Technology Doundation for Education (HITSA)”.
Alūksnes novada vidusskola jau vairākus gadus organizē un piedalās dažādos programmēšanas dienas pasākumos. Šajā gadā sākumskolas bērni apguva pamatiemaņas programmēšanas vidē “https://www.tynker.com/”, 4.klases komanda (Deivids Borenkovs, Lauris Luguzis, Arvils Čečiņš) piedalījās “Minecraft” sacensībās par tēmu „Kad pagātne satiekas ar nākotni“, kurā bija aicināti piedalīties skolēni, lai veidotu un būvētu interesantas un iedvesmojošas Latvijas kultūras mantojuma daļas. Komandas darbā, veidojot Alūksnes skaistākās vēstures un kultūras vietas, iesaistījās arī citu klašu skolēni: Māris Balandis, Oļegs Prostjakovs, Niks Gibala, Everts Dzelzskalējs-Kalējs. Lielāko klašu skolēni, skolotāji un vecāki varēja piedalīties īpašā Latvijas simtgades programmēšanas stundā “https://100gadesstunda.lv/”.
Šogad pirmo reizi mēs piedalījāmies 8. Vispasaules reizināšanas dienas pasākumos. Skolēniem bija iespēja risināt dažādus uzdevumus, aktualizējot savas prasmes reizināšanas tabulas labākā apguvē. No Latvijas piedalījās 6 skolas, bet pavisam šogad iesaistījušās 4579 skolas no visas pasaules.
Šobrīd esam uzsākuši dalību konkursā/sacensībās “Rēķini galvā 2018-2019”, kurā skolēni piedalās trīs neklātienes kārtās, bet pavasarī 14 labākie no katras vecuma grupas dosies uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas finālā. Līdztekus Latvijas konkursam Alūksnes novada vidusskolā jau divus gadus ir norisinājies “Galvas rēķinu” konkurss, kurā piedalās Alūksnes un Apes novada skolu skolēni ar mērķi uzlabot savas prasmes matemātikā.

— Matemātikas skolotāja
Līga Krūmiņa

Citu datumu laikraksti

  • Karstais temats

    Alūksnes novadā šobrīd viena no aktuālākajām sarunu tēmām ir par gaidāmo skolu tīkla reformu. Paredzamās izmaiņas ir ļoti skarbas – par to “Alūksnes...

  • Laiks labdarībai

    Svētdien būs pirmā advente, kad sākam gaidīt Ziemassvētkus. Šis parasti ir laiks, kad cilvēki vairāk atver savas sirdis, nododas pārdomām un sniedz...

  • Skolu liktenis vēl nav skaidrs

    Laikraksts “Alūksnes Ziņas” jau rakstīja par Alūksnes novada pašvaldības ziņojumu, kas paredz izmaiņas novada skolām. Nelielā skolēnu skaita dēļ ir...