Projektā informē par aktivitātēm un iespējām ES

Alūksnes pašvaldība otro mēnesi turpina īstenot projektā “Mazas pilsētas lieliem soļiem Eiropā” pasākumus. Projektu atbalstījusi Eiropas Komisijas delegācija Latvijā, lai veicinātu iedzīvotāju informētību par ES.

Alūksnes pašvaldība otro mēnesi turpina īstenot projektā "Mazas pilsētas lieliem soļiem Eiropā" pasākumus. Projektu atbalstījusi Eiropas Komisijas delegācija Latvijā, lai veicinātu iedzīvotāju informētību par ES. Tas atzīts par vienu no labākajiem Latvijā.
"Tagad Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, bet joprojām trūkst informācijas, tāpēc gribam aptvert iespējami daudz iedzīvotāju ne tikai Alūksnes, bet arī Gulbenes un Balvu rajonā. Tiesa, vairumu pasākumu rīkojam Alūksnē, bet aicinām uz tiem ierasties arī kaimiņus. Ar projekta aktivitātēm ir paredzēts ieinteresēt dažādas iedzīvotāju grupas - ne tikai pieaugušos, bet arī jauniešus, pašvaldību darbiniekus un uzņēmējus, nevalstisko organizāciju biedrus un mājsaimnieces," stāsta Alūksnes pilsētas domes projektu vadītāja Santa Stopniece.
Informāciju saņems galvenokārt tie, kas ir aktīvi, kas vēlas zināt un noskaidrot. Tādējādi viņi spēs izmantot iespējas, kādas dod ES struktūrfondi, palīdzot mainīt dzīves kvalitāti.
Priekšrocības ir aktīvākajiem
Uzlabos trīs rajonu centrālajās bibliotēkās izveidotos punktus, kur iedzīvotāji vienmēr var atrast visu jaunāko informāciju. Tādi būs arī rajonu nevalstisko organizāciju centros un jaunatnes interešu centros, kā arī Alūksnes pilsētas domē.
Ikmēneša izdevumā "Domes Vēstis" regulāri publicēs informāciju par ES integrācijas procesa svarīgākajiem aspektiem. Tā būs lasāma arī pašvaldības mājas lapā internetā (htp://www.aluksne.lv/dome). Tāpat izplatīs bezmaksas inforomatīvās lapas vai brošūras trīs rajonu mājsaimniecībām. Pēc tam, kad tiks atlasīta visatbilstošākā jaunākā informācija, to publicēs pietiekami lielā metienā, piemērojot vietējām vajadzībām.
Domā par tūrisma attīstību novadā
Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra vadītāja Dzintra Zvejniece uzsver, ka projekts izstrādāts un tiek īstenots sadarbībā. Tajā iesaistījušās pašvaldības iestādes un sabiedriskās organizācijas.
"Trīs dienu semināros bija apmācība iesācējiem projektu rakstīšanā. Savukārt tiem, kas strādā ar projektiem, bija nodarbības par tūrisma komunikāciju izstrādi un par komandas veidošanu šajā procesā. Šajās dienās tie noslēdzas," norāda Dz.Zvejniece.
Alūksnes, Balvu un Gulbenes rajona pārstāvji domā par kopēju Malienas novada tūrisma attīstības stratēģiju. Viņi sagatavos projekta pieteikumu, bet tā realizācija būs vairāku gadu darbs. Tajā būs ietverta apmācība, informācija un pakalpojumu attīstīšana.
Semināra dalībnieki ir ne tikai no Alūksnes, bet arī no Jaunlaicenes, Apes, arodapmācības un rehabilitācijas centra "Alsviķi", kā arī no Balvu tālākizglītības centra, BTA Balvu filiāles, no Gulbenes rajona padomes un Stradu pagasta.
Aicina starptautiskās programmas
"Seminārā jauniešus informēja par izglītības iespējām. Viņus aicināja būt aktīviem un iesaistīties starptautiskās programmās. Alūksnietes Baiba Fridrihsone un Līga Putna piedalījās starptautiskā seminārā Briselē. Viņas pastāstīja, ko ir guvušas, kādus draugus atradušas, lai turpinātu sadarbību," akcentē Alūksnes Bērnu un jauniešu interešu centra vadītājas pienākumu izpildītāja Lolita Vanaga.
Tiekoties katram vajadzēja pārdomāt, ar ko lepojas un par ko vajadzētu kaunēties, prezentējot ārzemēs Latviju. L.Vanaga atzīst, ka projekts ļauj jauniešiem būt aktīviem, iesaistīties brīvprātīgo darbā un svešvalodu apmācībā.
"Visos trīs rajonos ir cilvēki, kas ir strādājuši vai pašlaik strādā ES dalībvalstīs. Viņu pieredze var būt noderīga tiem, kas vēlas veidot karjeru. Jauni cilvēki, kas studējuši ārzemēs vai piedalījušies brīvprātīgo programmās, viņu pieredze un atziņas iedrošinās jauniešus no laukiem, dos motivāciju mācīties ārzemēs un apgūt svešvalodas," skaidro S.Stopniece.
Svētkos rīkos konferenci par ES
Alūksnes svētki ir pilsētai nozīmīga tradīcija un viens no apmeklētākajiem pasākumiem, kas pulcina bijušos alūksniešus no citām pilsētām, kā arī ārzemniekus. Tajos paredzēta uzstāšanās pie brīvā mikrofona un konference ar ES amatpersonu dalību.
"Projektā iecerēts, ka deju un muzikālus priekšnesumus demonstrēs vietējie un ārzemju kolektīvi, kas viesosies pilsētā. Būs brīvais mikrofons ES uzaicinātiem pilsoņiem. Uz ekrāna projicēs skatus no vecajām un jaunajām dalībvalstīm. Būs izvietoti stendi ar informāciju un fotogrāfijām," atklāj S.Stopniece.
Svētku dalībniekiem dalīs T- kreklus un balonus ar projekta logo. To izstrādās profesionāls mākslinieks, ietverot rajonu nosaukumus un ES simboliku.

Citu datumu laikraksti

 • Vēlas un uzdrošinās mainīties

  Iveta Pamils - Pamiljena no Liepnas jau sen gribēja iejusties Pelnrušķītes lomā, taču pirmajā pieteikuma anketu izlozē viņai nelaimējās. Pirmās...

 • Atjauno dolomīta arku

  Gaujienas pagasta J.Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” teritorijā pašreiz atjauno dolomīta arku, kas ved uz muzeju.Gaujienas pagasta J.Vītola...

 • Ezera krastā top jauna atpūtas vieta

  Alūksnes ezera krastā līdzās Lāsberģa pilsdrupām apmēram mēnesi atkal rit celtniecības darbi - top atpūtas vieta. Jaunajiem atpūtas vietas...

 • Ir jauns veterinārais inspektors

  Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldē kopš maija strādā jauns valsts veterinārais inspektors Pēteris Garais, kas šajā amatā ir pēc...

 • Jāizkar valsts karogs

  Pilsētas atbrīvošanas 85.gadadienas pasākumu laikā 29. un 30.maijā pie Alūksnes pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošajām ēkām, kā arī pie ēkām,...

 • Ziemai malka sagādāta

  Apes evaņģēliski luteriskā baznīca iegādājusies 40 krēslus.Apes evaņģēliski luteriskā baznīca iegādājusies 40 krēslus. Draudzes diakone Maruta...

 • Par banknošu drošības pazīmēm

  Saistībā ar šomēnes Latvijā atklāto 100 latu banknošu viltošanas gadījumu Latvijas Banka šonedēļ plaši informēs sabiedrību par pretviltošanas...

 • Valdības gāzēji izgāžas paši

  Pagājušajā nedēļā Induļa Emša valdībai nācās saskarties ar mazākuma valdībai raksturīgo politisko nestabilitāti.Pagājušajā nedēļā Induļa Emša...

 • Bānītis saņem kultūras mantojuma balvu

  Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā 21.maijā notika “Kultūras mantojuma gada balvas 2003” noslēguma pasākums, kurā apbalvoja laureātus...