Projektā vides aizsardzība saistīta ar mākslu

Kad lielākā daļa jauniešu gatavojās gaidāmajam festivālam “Dziesma manai paaudzei”, 29.jūlijā Alūksnes mākslas skolā aktīvi un mākslinieciski jaunieši piedalījās projekta “Vides aizsardzības aspektu vizualizācijas” ievadseminārā.

Kad lielākā daļa jauniešu gatavojās gaidāmajam festivālam "Dziesma manai paaudzei", 29.jūlijā Alūksnes mākslas skolā aktīvi un mākslinieciski jaunieši piedalījās projekta "Vides aizsardzības aspektu vizualizācijas" ievadseminārā.
"Gada laikā parādās viens vai divi vides aizsardzības plakāti, gribējām pievērst jaunos māksliniekus šai problēmai un rosinās viņos vides aizsardzības lietu atainošanu savos mākslas darbos," stāstot par projekta ideju, atklāj A.Verners. Projekts saņēmis atbalstu no Latvijas Vides aizsardzības fonda.
Semināra laikā projekta dalībnieki tika iepazīstināti ar vides jēdzienu, svarīgākajām vides problēmām. Latvijas Universitātes pasniedzēja Diāna Timofejeva mācīja izmantot netradicionālos dabas materiālus mākslas darbu radīšanā. Viens darbs, ko jaunieši veica pasniedzējas vadībā, saucas "Rotaļas ar smiltīm". Darbs bija interesants un radošs. "Alūksnes bērni ir radoši, dzīvīgi. Alūksnē vispār ir gaiša aura," uzsver pasniedzēja.
Pēc jūlija ievadsemināra augustā sekos izbraukuma pasākums. "Jaunie mākslinieki viesosies citās mākslinieku darbnīcās. Tiks apmeklētas skaistas un ne tik skaistas vietas Latvijā. Paskatīsimies, kā izpaužas vides problēmas," stāsta Alūksnes Dabas muzeja direktors un šā projekta vadītājs Aldis Verners. Šā izbrauciena laikā paredzēts apmeklēt Ķemeru nacionālo parku un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu.
Nometnes dalībniece, Alūksnes mākslas skolas absolvente Līva Duļbinska atzīst, ka šādā projektā piedalās pirmo reizi un ir priecīga par šo iespēju. "Visvairāk es gaidu ekskursiju pa Latviju," atklāj meitene.
Pasniedzēja D.Timofejeva uzsver, ka Alūksne ir mīļa gan ar arhitektūru, gan cilvēkiem un sauli. "Gribētos novēlēt, lai Alūksne nezaudētu savu gaišumu, īpašo attieksmi, īpašos cilvēkus, smaidu un gaišumu," atklāj viņa.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...