Projekts palīdz iekārtoties darbā

Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiālē pēc projekta “Apmācību nodrošināšana sociālās atstumtības riska grupām, iekļaujot informācijas un komunikāciju atbalstu invalīdiem” mācības šomēnes sāka nagu kopšanas speciālisti.

Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiālē pēc projekta "Apmācību nodrošināšana sociālās atstumtības riska grupām, iekļaujot informācijas un komunikāciju atbalstu invalīdiem" mācības šomēnes sāka nagu kopšanas speciālisti.
Grupā ir sešas bezdarbnieces. Projekta koordinatore Māra Voite stāsta, ka mācības ilgs līdz 22.decembrim.
"Alūksnē tā ir piektā grupa, kas mācās pēc šā projekta. Tas paredz 40 bezdarbniekus iekārtot darbā. Šobrīd darbā iekārtojušies 12,7 procenti bezdarbnieku," apgalvo projekta koordinatore. Pēc šā projekta mācības šogad vairs nav paredzētas.
Apeniete Anita Kaktiņa ir starp veiksminiecēm, kas pēc mācībām atrada pavāres darbu kafejnīcā "Gustiņš" Alūksnē. Uz to viņa katru dienu mēro ceļu no Apes. "Sen gribēju strādāt šajā profesijā. Arī mamma bija pavāre. Kafejnīcas īpašniece Valentīna Gusta man bija pasniedzēja un piedāvāja darbu savā uzņēmumā. Esmu ļoti apmierināta," stāsta A.Kaktiņa.
Viņai mēnesi ilga prakse bija kafejnīcā "Altiņa" par pavāra palīgu. A.Kaktiņai piecus gadus nebija darba. "Zinu, ko tas nozīmē. Pēc profesijas esmu šuvēja, strādājusi dažādus darbus," saka sieviete.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...