Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prot dzīvi pieņemt tādu, kāda tā ir

Alūksnietis Agris Naglis skolas laikā prātojis, ka savu dzīvi noteikti saistīs ar militārām nodarbēm - mācīsies augstākajā karaskolā.

Alūksnietis Agris Naglis skolas laikā prātojis, ka savu dzīvi noteikti saistīs ar militārām nodarbēm - mācīsies augstākajā karaskolā. Iespējams, ka jaunībā izvēli ietekmēja tēvs, kurš vairāk nekā 30 gadus bijis saistīts ar militāro dienestu.
Šis sapnis Agrim diemžēl palicis neīstenots, taču līdzīgas tradīcijas tomēr viņš turpina - kopš 1986. gada strādā Iekšlietu ministrijas sistēmā. Jaunībā kā visiem patikušas balles, automašīnas un kādreiz kārojies pēc āboliem svešā ābeļdārzā.
"Dzīvē man ir bijušas autoritātes, viena no tām - mans tēvs. Vienmēr ir svarīgi, vai pats spēj tām reāli līdzināties. Kurš gan kareivis nesapņo kļūt par ģenerāli," laikrakstam stāsta A. Naglis.
Jau trīs gadus Agra darbavieta ir Alūksnes rajona policijas pārvalde, kur viņš veic atļauju sistēmas grupas galvenā speciālista pienākumus. "Sakarā ar tēva darbu bieži nācās mainīt dzīvesvietu, tāpēc esmu dzīvojis vairākās Latvijas pilsētās. Iespējams, ka daļēji arī biežās dzīvesvietas maiņas dēļ man patīk ceļot un apskatīt pasauli," saka A.Naglis.
Mājās suņa nav
Agra dzimtā puse ir Madonas rajona Ērgļi, bet visvairāk esot iemīļojis Alūksni un Cēsis, kur nodzīvojis sešus gadus. Alūksnietis viņš ir kopš 1972. gada. Alūksne kā pilsēta simpatizējot un to uzskata par skaistu. Interesē medības un darbošanās piemājas dārzā, patīk zemes darbi. Viņa vaļasprieks ir suņu apmācība un dažādu sacensību organizēšana, ir sabiedriskajai organizācijas "Remis" direktors. "Ar dienesta suņiem sāku darboties tad, kad strādāju apvienībā "Apsardze". Jau no agras bērnības man patika suņi, un šī interese nekad nav zudusi," skaidro Agris Naglis.
Dīvaini, ka pašam suņu mīļotājam mājās suņa nav, bet, ja būtu, tad - vācu aitu sugas suns. Viņš uzskata, ka dzīvoklī turēt suni neesot prātīgi un dzīvniekam esot vajadzīga brīvība.
Mēdz būt nesavaldīgs
"Sunim var uzticēties, dažreiz pat vairāk nekā cilvēkam. Viņš saprot saimnieku. To teiktu katrs, kas suni ir apmācījis," ir pārliecināts A. Naglis. No saimnieka garastāvokļa varot noteikt, kāds tas ir sunim, un otrādi. Īpaši svarīgi esot, lai kinologam labs garastāvoklis būtu pirms sacensībām. "Zināmā mērā arī es esmu garastāvokļa cilvēks. No tā daudz kas ir atkarīgs. Iespējams, ka arī es pirms sacensībām dažkārt mēdzu būt nesavaldīgs," atzīst A. Naglis.
Agris pieder pie cilvēkiem, kas dzīvi cenšas pieņemt tādu, kāda tā ir. Viņš neprāto, kā būtu pareizi dzīvot, un nekad nekrīt depresijā, jo uzskata, ka tā nav risinājums. Alūksnietis vērtē, ka pasaules uztvere dažādām paaudzēm šodien esot atšķirīga. Viss atkarīgs no tā, kā katrs cilvēks veido savu dzīvi un kā uzskata par pareizu dzīvot.
"Augstas prasības neizvirzu. Šis laiks ir grūts. It īpaši tiem cilvēkiem, kas bija pieraduši pie padomju režīma. Vienmēr, protams, cilvēks vēlas, lai būtu labāk," skaidro A. Naglis.
Labai pašsajūtai pirmkārt viņam esot svarīga veselība. "Viss pārējais ir tai pakārtots. Ja ir laba veselība, tad cilvēks ir optimistiski noskaņots. Ja tās nav, tad cilvēks sliktās emocijas izrāda darbā, ģimenē vai sabiedrībā," uzskata Agris.
Noklusē un nepasaka
Agris uzreiz nemēdz aizmirst, ja kāds ir aizvainojis. Nepatīkot, ja kāds kaut ko dara par spīti. "Es neesmu tāds, kas atklāti pasaka visu, kas uz mēles. Parasti ir lietas, ko noklusēju. Tā ir labāk, nekā pateikt visu, ko domā, un pēc tam pārmest sev, kāpēc esmu tā darījis," spriež viņš.
Agrim dzīvē neesot daudz tādu gadījumu, kad būtu iestājusies krīze. "Ir bijuši daži smagi periodi, taču tos esmu pārvarējis. Problēmām ir jātiek pāri. Kad atkal var sajust atbalstu uz zemes, tad viss jāturpina tālāk," vērtē A. Naglis.
Tādos brīžos nereti Agris aizdomājoties, ka laiks aizskrien nepielūdzami ātri. No pienākumiem nebēg
A. Naglim nekad neesot vēlēšanās aizbēgt no pienākumiem. "Mana apziņa to neatļauj darīt. Aizbēgt jau var, atslēgties no visa un neko nedarīt. Taču tā nedrīkst, jo ir pienākumi darbā un ģimenē. Arī dzīve šodien piespiež darboties, jo rokās neviens neko neieliks, pašam jācenšas saskatīt sliktajā kādu gaismas stariņu. Mūžīgais pesimists tālu netiek. Padomju gados cilvēki varēja atļauties kaut ko nedarīt un tāpat saņēma algu. Ir arī tagad daļa, kas tāpat kuļas pa dzīvi," spriež Agris.
Viņš piekrīt, ka cilvēks nevar izbēgt no sava likteņa.
"Ietekmēt ir grūti. Piemēram, dzērājam būtu jāpiedāvā kaut kas vietā, lai viņš nedomātu, ka ir jālieto alkohols. Tāpēc ir svarīgi, lai cilvēkam būtu nodrošināts darbs. Ja viņš ir nodarbināts, tad bieži vien domas nenesas lietot alkoholu un dzīvei ir jēga. Protams, daudz ko ietekmē arī cilvēka raksturs un vide, kurā viņš dzīvo," apgalvo vīrietis. Agris Naglis apstiprina, ka vīrietim šodien darba tirgū diemžēl ir vairāk iespēju sevi pašapliecināt nekā sievietei. Dala mājas darbus
Jau 23 gadus Agris Naglis ir ģimenes cilvēks. "Savstarpējai sapratnei un kopējām interesēm jābūt. Ja tā nav, tad diviem cilvēkiem ir grūti kopā dzīvot. Man ar sievu Intu ir paveicies, viņa prot stiprināt ģimeni," secina A. Naglis.
Kopīgi esot apceļota Austrija, Čehija un Ungārija. Agris piekrīt teicienam, ka vīrietim mīlestība iet caur vēderu. "Man patīk labi paēst. Es uzticos sievai. Viņa labi gatavo, es pats to nedaru," atklāj viņš.
Agris piederot pie tiem, kas mājas darbus dala vīriešu un sieviešu darbos. "Ja mājās ir divas sievietes, kas var izmazgāt veļu, nomazgāt traukus, tad vīrietim tur nav ko jaukties," secina viņš. Viņš pilnībā atbalsta tradicionālo uzskatu, ka vīrietim ir jābūt ģimenes galvai, bet sievietei - kaklam, kas to groza.
Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Agris Naglis.
Dzimšanas gads un datums: 1957. gada 20. jūlijs.
Dzimtā puse: Madonas rajona Ērgļu pagasts.
Ieņemamais amats: Alūksnes rajona policijas pārvaldes atļauju sistēmas grupas galvenais speciālists.
Iepriekšējā darba pieredze: instruktors Alūksnes rajona komjaunatnes komitejā, Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības Alūksnes nodaļas priekšnieks, apvienības "Apsardze" Alūksnes centralizētā apsardzes punkta priekšnieks.
Vaļasprieks: suņu sacensību organizēšana un apmācība, medības, ceļošana.

Citu datumu laikraksti

 • Aunam jāanalizē sava rīcība

  AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem.AUNS. Jaunievedumu īstenošana saistīsies ar negaidītiem šķēršļiem. Slepeni...

 • Aicina ciemos pie Lieldienu zaķa

  No 16. līdz 20. aprīlim Latvijas Dabas muzejs aicina apmeklēt tradicionālo dekoratīvo trušu izstādi "Ciemos pie Lieldienu zaķa", kura veidota...

 • Garneļu sautējums ar sēnēm

  Lai ēdienkarti padarītu interesantāku, netērējot daudz laika un naudas, piedāvāju gatavot garneļu sautējumu ar sēnēm.Lai ēdienkarti padarītu...

 • Baltkrievus Latvijas sabiedrībā jūt

  Baltkrievu diaspora 25.martā atzīmēja Baltkrievijas neatkarības proklamēšanas 85.gadadienu, lai gan etniskajā dzimtenē šī diena jau vairākus gadus...

 • Kādi logi ir lētāki

  Žurnāls "DEKO" aprīlī: rezumē 2002.gada Latvijas arhitektūras sasniegumus un kopā ar arhitektu Ingurdu Lazdiņu runā par privātmāju apbūvi...

 • Zemledus makšķernieki sacenšas uz pēdējā ledus

  Uz Alūksnes ezera sestdien bija ieradušies 65 kaislīgākie zemledus makšķernieki no vairākām Latvijas pilsētām - Cēsīm, Rēzeknes, Madonas, Valmieras,...