Prot dzīvot bez latviešu saldēdiena - skaudības

Jaunalūksnes pagasta uzņēmējs Aigars Steberis pieder pie cilvēkiem, kam risks nav svešs. Viņam nepatīk stāvēt uz vietas un dzīvot vienai dienai. Griboties atstāt kaut ko paliekošu.

Jaunalūksnes pagasta uzņēmējs Aigars Steberis pieder pie cilvēkiem, kam risks nav svešs. Viņam nepatīk stāvēt uz vietas un dzīvot vienai dienai. Griboties atstāt kaut ko paliekošu. Aigars piederot pie tiem, kas ātri pieņem lēmumus.
"Izmēģināt kaut ko jaunu - tas ir interesanti. Kādreiz pārsteidzos, dabūju punus, taču ceļos un atkal eju tālāk. Klupienu manā dzīvē ir bijis daudz," laikrakstam stāsta Aigars Steberis.
Viņš atzīst, ka katra kritiena rezultātā iegūstot kādu mācību. "Galvenais, ka tad, kad esi ticis pāri grūtībām, saproti, kuri ir tavi draugi un kuri ne," ir pārliecināts vīrietis.
Dzīvojot laukos, esot labi novērtējis, ka daudziem kā saldais ēdiens esot skaudība. "Es laikam neesmu tīrs latvietis, jo man tas nav raksturīgi. Nekad neesmu vērtējis, ka citam klājas labāk un man vajadzētu viņam tikt līdzi. Man to nevajag. Man vajag kaut ko savu. Es parasti, ja kaut ko vēlos sasniegt, tad arī uz to tiecos. Un parasti arī sasniedzu," saka Aigars Steberis.
Neplāno katru dienu
Ikdienā Aigars nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Viņš uzskata, ka strādāt biznesā šodien neesot grūti. "Manā skatījumā grūti ir tad, ja ar darbiem netiec galā. Taču tikpat labi var pajautāt: "Kam tad šodien ir viegli?"," ir neizpratnē Aigars. Viņam pieder uzņēmums "Vienīgi jums", kas pārsvarā nodarbojas ar automašīnu tirdzniecību un apkopi. "Bez kredītiem biznesā nevar iztikt. Ja sākumā par to baidījos, tad tagad tā ir ikdienišķa lieta tāpat kā tas, ka darbdiena ilgst vismaz 12 stundas," saka Aigars.
Viņš parasti mērķi izvēloties apmēram pieciem gadiem uz priekšu. "Man ir tā kā krievu laikos, kad bija noteikts piecgades plāns. Citi saplāno katru dienu, es tā neprotu. Sīkumi man kaut kur ir jāpiefiksē un jāatgādina, lai neaizmirstu. Apkārtējie pie tā ir pieraduši. Man ir plāni lielākam periodam," atzīst Aigars. Biznesmenis neprotot tērēt naudu. "Šajā ziņā neesmu apdomīgs, bet mirkļa cilvēks. Skaitīt es neprotu. Ja tajā dienā man to vajag, tad vajag. Varbūt nākamajā dienā man to vairs nevajadzēs," spriež Aigars. Viņš neesot tāds, kas vienmēr saka patiesību. "Es nemeloju, bet mēdzu noklusēt. Es nestāstu garas pasakas," saka uzņēmējs.
Atrodas kā citā pasaulē
Viņa vaļasprieks ir mūzika. Kopš 1990. gada darbojas grupā "Rakari", kuru izveidojuši kopīgi ar Uģi Pūpolu. "Atceros, ka Jaunalūksnes pagastā bija svinīgs pasākums. Bez īpašas mēģināšanas paņēmām ģitāras un uzstājāmies. Pēc tam nolēmām, ka varētu uzstāties plašākai publikai. Sākumā mūsu sastāvs bija lielāks un mainījās - spēlējām trijatā, četratā. Paši pamazām iegādājāmies instrumentus. Tagad esam palikuši divatā ar Uģi," skaidro Aigars. Viņš uzskata, ka mūzika ir labākā relaksācija pēc ikdienas stresa. "Kad spēlē, tad liekas, ka tajā brīdī atrodies it kā citā pasaulē," saka Aigars.
Nedrīkst sākt halturēt
Ar mūziku uz "tu" Aigars esot jau no tiem laikiem, kad mācījies bērnu mūzikas skolā. Apguvis ģitārspēli un dzied baritonā. "Tā kā ikdienā abi ar Uģi esam aizņemti, tad muzicēšana ir tikai vaļasprieks tāpat kā citiem tā ir makšķerēšana un medības," atzīst vīrietis. Pāris gadus grupai bijis aktīvs koncertēšanas periods.
"Tad strādāju skolā. Darbdiena nebija tik gara un nedēļā varējām nospēlēt divas balles," atzīst Aigars. Tagad vairāk spēlējot saviesīgos pasākumos iestādēs, arī kāzās, mazāk - ballēs.
Viņš atzīst, ka mūziķiem esot svarīgi, lai spēlēšana neizvērstos par peļņas ieguvi un viņi nesāktu halturēt. "Ir tikai viens variants - spēlēt tikai tad, kad pašam patīk. Ja nepatīk, tad to nevajag darīt," ir pārliecināts mūziķis. Abiem ar Uģi ir līdzīga muzikālā gaume - topā esot veci vācu šlāgeri, patīk Fredijs Kvinns, no jaunajiem - Fredis ar "Labvēlīgo tipu".
Ielūdz reizi gadā
Aigaram patīk, ja pats varot spēlēt dzīvu, dabīgu mūziku. "Rakari" nekad neizmantojot fonogrammas. "Tāpēc arī mainām aparatūru, lai mūzika nebūtu tik sintētiska, bet dabīgāka. Labprāt pieaicinātu bundzinieku, kuram muzicēšana būtu tāds pats hobijs kā mums," atzīst Aigars. Ja kādreiz gadoties uzspēlēt tikai vienreiz mēnesī, tad rodoties sajūta, ka kaut kā trūkst. "Tad mums ar Uģi uznāk tāds bums, ka pāris vakarus spēlējam divatā mājās," saka Aigars. Grupas repertuārs esot raibs, lai būtu ko klausīties gan jaunākajai, gan vecākajai paaudzei. "Abi ar Uģi paši mēģinām kaut ko uzrakstīt. Tad, kad piedalījāmies festivālā "Gaujas laivinieks", vienai dziesmai bija jābūt savai. Divus, trīs gadus spēlējot vienu un to pašu dziesmu, tā apnīk, un to vairs negribas spēlēt," atzīst Aigars.
Grupa uzstājoties gan Alūksnes rajonā, gan koncertējusi ārpus tās. "Esam piedalījušies dažādos festivālos un mūziķu saietos. Tad arī pašiem radās ideja, ka vienreiz gadā Alūksnes rajona mūziķiem jārīko kopā sanākšana "Ielūdz Rakari"," uzsver A. Steberis.
Parasti šādā tusiņā piedaloties apmēram astoņas vietējās grupas, dažas no tām - katru gadu. Šovasar jūlijā plānots īpaši vērienīgs un plašs pasākums, jo notiks jau desmito reizi. Abi ar Uģi esot arī draugi ikdienā. Maija beigās tradicionāli katru gadu kopīgi braucot uz Saulkrastiem, kur notiek Edgaram Liepiņam veltīts piemiņas koncerts.
Ir pārāk stingrs
Svētdienas Aigars veltot tikai ģimenei un par darbu nedomājot. Aigara ģimenē aug meita Signe, kurai šogad paliks trīs gadi, un par viņu desmit gadus vecākais Oskars. Arī Aigara dēls mācās mūzikas skolā, tur viņu ievilināja krusttēvs Uģis, "Rakaru" mūziķis. "Laikam esmu pārāk stingrs tēvs. Tā atzīst arī citi. Katram taču gribas, lai bērni neatkārto paša kādreiz pieļautās kļūdas," atklāj Aigars. Viņš nenoliedz, ka meitu lutinot vairāk nekā dēlu, taču uzskata, ka dēlam jāizaug vīrišķīgam, ar stingru raksturu. "Man savulaik lika mācīties mūzikas skolā. Un tagad saprotu, cik tas bija svētīgi. Tāpēc brīnos, ka dēls šajā vecumā ir patstāvīgs un ar prieku mācās mūzikas skolā," saka Aigars.
Neilgojas pēc vientulības
Aigars bieži domājot par dzīves jēgu. Viņam izveidojušās labas attiecības ar Gaujienas mācītāju Ziedoni Vartu, brīnišķīgu cilvēku. "Divas reizes mēnesī braucu uz dievkalpojumiem. Esmu Gaujienas draudzē. Man tas ir nepieciešams. Un tas dod enerģiju. Ja analizē desmit baušļus, tad tā ir, ka kritieni dzīvē man bijuši, jo esmu kaut ko izdarījis greizi. Tam ir jāpiekrīt," stāsta Aigars. Dzīves prasībām spējot viegli piemēroties, jo tā neesot lutinājusi. "No mazotnes esmu pieradis visu darīt pats. Spēju piemēroties jebkuriem apstākļiem, protams, uz zināmu laiku," atklāj vīrietis.
Mācīsies visu mūžu
Aigaram patīkot lutināt sievietes. Viņa simpātijas piederot godīgām sievietēm. "Paziņu man ir daudz. Parasti pārcenšos, un tad nereti rodas dažādas domstarpības. Droši vien uznāk tāda kā lieluma mānija," saka Aigars. Viņam nemēdz būt tā, ka bieži vēlas palikt vienatnē. "Man vajag būt cilvēkos. Esmu sabiedrisks, bet neuzturu mākslīgas attiecības pat tad, ja man tas ir bijis izdevīgi. Es cenšos norobežoties," atzīst viņš.
Pietiekami daudz laika Aigars pavadot vientulībā, pārvietojoties no vienas vietas uz citu. "Pārdomas brīžu man pietiek, braucot mašīnā. Es esmu tāds, ka nevaru pabraukt garām cilvēkam, ja viņš stāv ceļa malā. Īstenībā tā ir laba iespēja iepazīt dažādus cilvēkus," secina Aigars.
Novērtēt cilvēkus viņš pārāk labi neprotot un uzskata, ka to viņš droši vien tāpat kā daudzi mācīšoties visu mūžu.
Vizīkarte
Vārds, uzvārds: Aigars Steberis.
Dzimšanas gads un datums: 1968. gada 2.decembris.
Nodarbošanās: uzņēmējs.
Ģimene: sieva Lidija, pēc profesijas skolotāja. Bērni - Signe un Oskars.
Raksturīgi: tipisks Strēlnieks, kas netic horoskopiem.
Vaļasprieks: spēlē grupā "Rakari".

Citu datumu laikraksti

 • Vācieši devuši nozīmīgu ieguldījumu

  Vācieši Latvijā ir iesakņojušies tik dziļi, ka mūsdienās retais latvietis var droši teikt, ka viņa dzīslās nerit vācu asinis. Kopīgā vēsturē latvieši...

 • Aicina piedalīties radošā konkursā

  Latvijas Republikas iestāšanās Eiropas Savienībā pirmsreferenduma informēšanas pasākumu vadības grupa aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties...

 • Ieskaties jaunajā interneta portālā!

  Sadarbībā ar Veselības veicināšanas centru darbu sācis jauns interneta portāls (www.mazulis.lv).Sadarbībā ar Veselības veicināšanas centru darbu...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Atpūtas pasākumi. 15.martā pulksten 18.00 Gulbenes rajona Lizuma kultūras namā - atpūtas pasākums "Atver durvis uz pavasari".Atpūtas pasākumi ...

 • Uzzied, lai priecētu

  Kalateja. Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas mīl siltu un mitru gaisu. Puķei patīk gaiša vieta.Kalateja Kalateja ir marantas dzimtas augs, kas...

 • Rit akcija Kailas pret karu

  Šonedēļ apmēram 35 jaunieši, galvenokārt meitenes, fotografējās kailas protestam pret Latvijas atbalstu uzbrūkošam karam Irākā.Šonedēļ apmēram 35...

 • Latvija man ir mīļa kā manas mājas

  Droši vien tie, kas nedzīvo savā etniskajā dzimtenē, daudz biežāk domā par to, vai viņiem ir svarīgi saglabāt piederību savai tautai.Droši vien tie,...

 • Policija informē

  Nozog transportlīdzekļus. Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi 90" markas automašīna.Nozog transportlīdzekļus Annas pagastā 11.martā nozagta "Audi...

 • Piedalās sarīkojumu vadītāju konkursā

  2. Latvijas sarīkojumu vadītāju konkursā "Caur smiekliem pilnīgi nopietni" veiksmīgi startēja arī dalībnieki no Alūksnes rajona. Alūksnietis Normunds...