Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prot sevi sapurināt un visu apsvērt ar prātu

Alūksniete Jana Zilkalne pagājušomēnes atzīmēja 24. dzimšanas dienu. Šogad pirmo gadu viņa to īpaši nesvinēja.

Alūksniete Jana Zilkalne pagājušomēnes atzīmēja 24. dzimšanas dienu. Šogad pirmo gadu viņa to īpaši nesvinēja. "Agrāk daudz nedomāju, cik man ir gadu. Šogad bija jocīga sajūta. It kā esmu kļuvusi nopietnāka, un radās pārdomas," laikrakstam stāsta Jana Zilkalne. Viņa atzīst, ka kopš tā laika, kad absolvēta skola, daudz kas esot mainījies.
"Kaut vai uzskati par dzīvi. Esmu izvērtējusi, ko esmu sasniegusi, kādi bijuši prieki un pārdzīvojumi. Domāju, ka tā ir bijusi interesanta. Esmu priecīga par to, kāda mana dzīve ir pašlaik," atzīst Jana.
Jana strādā Latvijas Pašvaldību mācību centra Alūksnes nodaļā un arī firmā "GBVJ" par sekretāri. "Man patīk darbs ar cilvēkiem. Pašvaldību mācību centrā iznāk tiešs kontakts ar pašvaldību darbiniekiem un iedzīvotājiem, jāorganizē dažādi kursi un semināri. Darbs ir daudzpusīgāks, nekā tikai veikt sekretāres funkcijas," skaidro Jana Zilkalne.
Neiestājas rutīna
Sieviete uzskata, ka 70 procentus no veiksmes darbā dod kolektīvs. "Mums ir labs, saliedēts kolektīvs, lai gan raksturā esam dažādi," domā Jana Zilkalne. Viņa apgalvo, ka šajā darbā nepārtraukti ir kas jauns un interesants, tāpēc neiestājas ikdienišķa rutīna. "Visu laiku jau darbs tiek pilnveidots. Varu izvērtēt, kā strādāju pirms pieciem gadiem un kā esmu sevi pilnveidojusi pa šo laiku," bilst Jana. Viņai esot būtiski, lai darbs sagādā baudu, taču par pašmērķi neizvirza profesionālo izaugsmi.
Gribēja būt modelētāja
Pēc vidusskolas absolvēšanas viņa ilgi prātojusi, kur tālāk mācīties. "Apsvēru, vai mācīties universitātē, bet finālā izvēlējos viena gada mācības par sekretāri. Kad meklēju prakses vietu Alūksnē, radās iespēja strādāt Latvijas Pašvaldību mācību centra filiālē. Šī ir mana darbavieta jau piekto gadu," skaidro Jana Zilkalne. Mācoties vidusskolā, sapratusi, ka viņu saista biroja darbs.
"Interesanti, ka, mācoties 12. klasē, cītīgi gatavojos iestājeksāmeniem Rīgas lietišķās mākslas koledžā, jo vilināja arī modelētājas darbs. Braucu uz Rīgu uz kursiem, taču skolā bija liela slodze, arī eksāmeni. Es nevarēju visu apvienot, tāpēc no šī sapņa atteicos. Zīmēt un veidot skices man joprojām patiktu, taču, iespējams, daudz ko no tā jau esmu aizmirsusi," saka Jana.
Pārvilka svītru studijām
Tagad Jana studē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā un iegūs specialitāti - biroja vadītāja - referente. Jana bija uzsākusi studēt Latvijas Universitātē vācu filoloģiju, taču nelaimīgs gadījums pārvilcis svītru tālākām mācībām. Jana apgalvo, ka neesot viegli savienot darbu ar mācībām. "Citreiz esmu darbā līdz astoņiem vakarā. Pie datora sēžot, kur ir ierastā darba vide, sokas mājas darbu izpilde. Tad ir vieglāk koncentrēties, nekā aizejot pēc darba mājās, kad bieži vien neko negribas darīt," saka Jana. Viņa priecājas, ka darba devējs atbalsta mācības.
Viņai patīkot zināt, kas notiek citās pilsētās. Labprāt aizbrauc uz Rīgu vai Cēsīm, kur dzīvo Janas draudzene. Ziemā iemīļotas ir pastaigas, patīk baudīt šā gadalaika priekus. Vasarā iemīļota vieta ir Tempļa kalns. "Šobrīd esmu nesaimnieciska. Aizejot mājās, izvēlos ēdienu, kas ir ātri pagatavojams. Dzīvoju viena, tāpēc man nav nepieciešams par kādu rūpēties. Brīvdienās gan man patīk gatavot, jo tad šim procesam var atvēlēt vairāk laika," apgalvo Jana.
Emocijas noliek malā
Jana piederot cilvēkiem, kas visu apsverot ar prātu. "Zinu, ka nevajag uztraukties un pārdzīvot, jo tas par labu nenāk. Pozitīvo emociju man ir daudz. Negatīvās es cenšos nolikt malā," saka Jana. Labu draugu Janai neesot daudz, taču tos viņa augstu vērtējot. "Ja kādam uzticos, tad vēlos, lai šis cilvēks pretī dod to pašu. Esmu arī vīlusies. Pāris reizes spēju piedot, bet pēc tam vairs neiedziļinos un nevēlos par šo cilvēku domāt," saka Jana. Cilvēkus viņa cenšas pieņemt tādus, kādi tie ir.
Pret sevi Jana esot prasīga un pašai šķiet, ka ir stipra. Esot reizes, kad vēloties sevi sapurināt un pateikt, ka ir jāsaņemas. "Citreiz domāju: sevi mīlu, tāpēc nevajag darīt pāri. Tādās reizēs, kad liekas, ka kādu pārdzīvojumu neizturēšu, cenšos vispirms sakārtot domas un piespiežu sevi darboties," atzīst viņa. Sevi neuzskata par naudas izšķērdētāju, jo izsvEr, kā to tērēs līdz pat pēdējam sīkumam.
Rītdienu nevar plānot
Jana apgalvo, ka esot pienācis laiks, kad viņa vēlētos veidot ģimenes dzīvi. "Protams, reāli apzinos, ka darbs ir jāsavieno ar mācībām, un ja būtu ģimene, tad būtu grūti visu paspēt. Vispirms būtu jāsakārto pašai sava dzīve, tad būtu jādomā par ģimeni. Parasti viss notiek citādi, nekā plānojam. Ir jau taisnība teicienam: "Ja vēlies sasmīdināt Dievu, tad ieplāno rītdienu"," spriež alūksniete. Janai esot tā - ko viņa esot klusībā iecerējusi, ar laiku arī piepildoties.
Viņa uzskata, ka dzīve veidojas gan no likumsakarībām, gan nejaušībām. "Ja par kāroto esi aizmirsis un nopūties, ka nekas nesanāk, tad pēkšņi tas notiek," atklāj viņa. Janai esot būtiski, lai vīrietis, kas viņai blakus, ir stabils un prot pastāvēt par sevi. "Viņam ir jāprot rūpēties par sievieti. Galvenais, lai būtu drošības sajūta - varētu noslēpties viņa azotē un justies gluži kā mazs bērns. Tas nekas, ka darba tirgū mūsdienās sieviete ar vīrieti vienlīdzīgi konkurē par vienu amatu.
Ikdienā sievietei patīk būt aprūpētai, lutinātai un mīlētai," saka Jana.
Sagādāt pārsteigumus
Jana Zilkalne ikdienā daudz smaida. "Ja kādreiz to nedaru, tad citiem ir skaidrs, ka kaut kas ar mani nav kārtībā. Īstenībā pašai nepatīk, ka esmu nopietna. Dažkārt tas pat traucē. Man ir svarīgi dzīvot saskaņā ar sevi un būt dzīvespriecīgai. Darbam, manuprāt, tas nāk tikai par labu. Ja cilvēks visu uztver pārāk nopietni, tad viņš it kā kļūst pieaudzis," saka Jana.
Pašai patīkot sagādāt citiem pārsteigumus un tos arī saņemt. "Citreiz ir tā, ka pēkšņi iešaujas prātā kāda interesanta ideja vai ieraugu veikalā kaut ko neparastu, tad arī pēkšņi rodas pārsteigums tīkamam cilvēkam. Dažkārt tā ir īsziņa ar īpašu tekstu, ko vēlos aizsūtīt kādam cilvēkam," bilst viņa.
Jana ir pārliecināta, ka nekad nevēlētos būt uzņēmuma vadītāja, bet labprāt turpinātu darbu birojā. "Es negribētu darīt neko citu. Es mācos, tāpēc uzskatu, ka varēšu sevi pilnveidot. Es vēlos tādu darbu, kas ir līdzvērtīgs manai izglītībai," saka viņa. Ja viņai vajadzētu izvēlēties - karjera vai ģimene, tad priekšroku viņa dotu pēdējam.
Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Jana Zilkalne.
Dzimšanas gads un datums: 1979. gada 16. februāris.
Absolvējusi: Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolu.
Nodarbošanās: Sekretāre Latvijas Pašvaldību mācību centra Alūksnes nodaļā un firmā "GBVJ." Studē Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā.
Svarīgākā atziņa: Domai ir liels spēks.
Iemīļota relaksācija: Patīk nesteidzīgi lasīt grāmatas, rūpīgi izvēloties literatūru, un klausīties mūziku.

Citu datumu laikraksti

 • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

  Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

 • Aicina fotografēt

  Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

 • Atbild jurists

  - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...

 • Par advokātu vēlas Jēzu

  ASV Misūri štata tiesa nolēmusi, ka apsūdzētais var izmantot kā savu aizstāvi Jēzu Kristu, taču tikai tad, ja viņam ir licence darboties Misūri štata...

 • Sudraba un zelta datorpeles

  Ekskluzīvu lietu cienītājiem kompānija "Wallace Silversmiths" radījusi aksesuārus datoriem – peles no sudraba un zelta, kas tiek piegādātas zila...

 • Pasažieriem dāvina zeķes

  Kāda reģionālā ASV lidosta sākusi dāvināt bezmaksas zeķes lidmašīnu pasažieriem, kuru kurpes tiek ņemtas drošības pārbaudēm.Kāda reģionālā ASV...