Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Protestējot pret kapitālismu, kailām kājām sniegā glezno

Diemžēl pie Alūksnes administratīvās ēkas sestdien pulcējās maz cilvēku, lai vērotu Alūksnes rajona radošo mākslinieku kluba “Ritenis” organizēto pasākumu “Ziemassvētku laimes ritenis”. Arī aicinātie pašvaldību pārstāvji nebija ieradušies.

Diemžēl pie Alūksnes administratīvās ēkas sestdien pulcējās maz cilvēku, lai vērotu Alūksnes rajona radošo mākslinieku kluba "Ritenis" organizēto pasākumu "Ziemassvētku laimes ritenis". Arī aicinātie pašvaldību pārstāvji nebija ieradušies.
Tomēr organizatori par to neskuma un viss ritēja, kā iecerēts, vislielāko pārsteigumu klātesošajiem sagādāja mākslinieks Grantēns (Hardijs Gruduls), kurš kailām kājām staigāja pa sniegu un bija sagatavojis īpašu uzstāšanās runu. Tādējādi viņš izteica mākslinieka protestu un sākumu cīņai pret mūžīgo kapitālismu, jo visiem dzīvē esot jācīnās - par maizīti, par sviestiņu un par vietu šajā dzīvē.
Šis ir otrais gads, kad "Riteņa" dalībnieki rīko plašākas aktivitātes pirms Ziemassvētkiem. Pērn šajā laikā ar Grantēna iniciatīvu notika labdarības pasākums Lujāna pilsdrupās Alūksnē. Tad mākslinieks pilsdrupās rīkoja gleznu izstādi "Ziemas bildes". Pēc izstādes savus mākslas darbus viņš dāvināja Alūksnes rajona internātskolām Gaujienā un Liepnā, kā arī bērnunamam - patversmei Gaujienā.
""Ziemassvētku laimes ritenis" ir pērnā pasākuma turpinājums. Šogad šajā labdarības pasākumā darbus piedāvāja mākslinieki Grantēns, Dzidra Ezergaile, amatnieki Laimonis Bāliņš, Arvīds Pīgožņa un floriste Mudīte Melgalve," sacīja kluba "Ritenis" koordinatore Natālija Pomerance.
Organizatori pasākumu rīkoja, lai sabiedrībā uz Ziemassvētkiem veicinātu patiesu dāvināšanas prieku. Apmeklētājiem dāvināja apsveikuma kartītes, kuru autori bija "Riteņa" dalībnieki - Grantēns, Dzidra Ezergaile, Mudīte Melgalve, kā arī Alsviķu pagasta pirmsskolas izglītības iestāžu "Saulīte" un "Zemenīte" audzēkņi. Apmeklētāji varēja piedalīties loterijā un laimēt "Riteņa" dalībnieku veidotas balvas.
Diemžēl Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un Ievas Maltenieces vadītā "Ievas teātra" mazie aktieri pasākumā nevarēja piedalīties aizņemtības dēļ. Toties Laimes lācis visus cienāja ar piparkūkām un mudināja izmēģināt veiksmi loterijā.
Īpaši aicināts uz pasākumu bija Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš un Alūksnes rajona padomes vadība. Tā kā viņi neieradās, mākslinieks Grantēns sola, ka ir izdomājis savdabīgu veidu, kā viņiem domātās dāvanas tomēr pasniegt.
Pasākumu filmēja arī TV3 raidījuma "Bez tabu" darbinieki, tādēļ tuvākajā laikā to varēs vērot arī televīzijā.

Citu datumu laikraksti

 • Velk bluķi un dedzina grēkus

  Mālupes pagastā kultūras darbinieki ceturtdien organizēja nebijušu pasākumu - bluķa vilkšanu pa pagasta iestādēm, lai aizdzītu visus ļaunos...

 • Skatlogus rotā savam un klientu priekam

  Iestājoties krēslai, pilsētas ielās iedegas laternas, arī veikalu skatlogos sāk mirdzēt sveču liesmiņas un daudzkrāsainas lampiņas.Iestājoties...

 • Iepazīst mazpulka radošo darbu

  Ziemeru 29.mazpulka dalībnieku projekti guvuši atzinību ne tikai Alūksnes rajonā, bet ir pazīstami arī valstī. Ar viņu veikumu pamatskolā un pagastā...

 • Varēs vizināties zirga pajūgā

  Jātnieku sporta klubs Jaunannas pagasta zemnieku saimniecībā “Arāji” rīko jautras izdarības, atrakcijas un vizināšanos kamanās.Jātnieku sporta klubs...

 • Uz pasākumu aicina bērnus

  Alūksnes atpūtas un izklaides vietā “Klondaika” 21.decembrī notiks Ziemassvētku sarīkojums, uz to aicina 50 bērnus no maznodrošinātām...

 • Konkursā izcīna godalgotu vietu

  Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 10.klases skolniece Ilze Dandena ir ieguvusi 2.vietu zīmējumu un domrakstu konkursā “Sports manā skolā...