Puteņa naktī nodegusi saimniecības ēka

14.janvārī pulksten 3.38 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes komanda saņēma izsaukumu, ka Virešu pagasta “Sikšņukalnā” deg saimniecības ēka.

14.janvārī pulksten 3.38 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes komanda saņēma izsaukumu, ka Virešu pagasta "Sikšņukalnā" deg saimniecības ēka.
Glābšanas dienestā informē, ka nodega apmēram 100 kvadrātmetru liela saimniecības ēka. "Sikšņukalns" atrodas tālu, glābējiem daudz laika bija vajadzīgs ceļā, tāpēc negadījuma vietā ieradās, kad liesmas bija izplatījušās. Līdz glābēju atbraukšanai kaimiņi palīdzēja izglābt automašīnu, sargāt no aizdegšanās siena šķūni, kūti un dzīvojamo ēku.
Ugunsgrēka likvidēšanā bija iesaistīts daudz tehnikas: Alūksnes un Apes posteņa auto cisterna, Gaujienas pagasta ugunsdzēsēju mašīna, divi traktori ceļa tīrīšanai un ūdens pievešanai, kā arī piena cisterna, kas pielāgota ūdens pievešanai. Dzēšanas darbus apgrūtināja spēcīgais vējš un putenis, turklāt tuvumā nebija ūdens ņemšanas vietas. Ūdeni pieveda no trīs kilometru attālām vietām. Ugunsgrēku lokalizēja pulksten 5.25 un likvidēja 8.22.
Iespējamais ugunsgrēka cēlonis ir elektrības īssavienojums. Lai gan pagājušajā gadā ugunsgrēku skaits Alūksnes rajonā un arī valstī ir ievērojami samazinājies, satrauc 3654 degšanas dzīvojamās ēkās ar 1,8 miljonu latu zaudējumiem (vidēji viena ugunsgrēka cena ir 499 lati). Lielāko daļu šo ugunsnelaimju izraisījušas nesakārtotas un bez pieskatīšanas atstātas apkures ierīces, elektroietaises, kā arī neuzmanīga rīcība ar uguni.

Citu datumu laikraksti

  • Kartupeļu audzētājiem bija grūts gads

    Vidzemes zonas zemnieki aizvadījuši 2004.gadu jau kā pilntiesīgi ES dalībnieki, ir saskārušies ar ES prasībām un solītajiem labumiem.Vidzemes zonas...

  • Aukstais laiks neietekmē skolu apmeklējumu

    9.februārī no rīta gaisa temperatūra daudzviet Alūksnes rajonā bija mīnus 20 grādu un zemāka. Tādā laikā skolēniem, kuriem vēl nav 12 gadu, nav...

  • Evakuē no degošas mājas

    Otrdien, 8.februārī, pulksten 18.25 Alūksnē, Pils ielā 50, pašvaldības divstāvu ēkas bēniņos izcēlās ugunsgrēks. Dega cauruļvadu un griestu...