Rajona autobusu kustībā būs izmaiņas

Alūksnes rajona padomes sēdē šonedēļ pieņēma vairākus lēmumus, kas saistīti ar izmaiņām rajona autobusu kustības sarakstā un noteica braukšanas maksu par kilometru pasažieru regulārajiem pārvadājumiem Alūksnes rajona maršrutos.

Alūksnes rajona padomes sēdē šonedēļ pieņēma vairākus lēmumus, kas saistīti ar izmaiņām rajona autobusu kustības sarakstā un noteica braukšanas maksu par kilometru pasažieru regulārajiem pārvadājumiem Alūksnes rajona maršrutos, kas būs augstāka nekā līdz šim.
Sēdē nolēma slēgt maršrutu Alūksne - Kalncempji - Beļavas skola, jo atpakaļejošā reisā tam nebija noslogojuma. Pirms 2,5 gadiem izveidoja maršrutu Alūksne - Mārkalne - Zabolova, kur autobuss kursēja pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās. Šis maršruts nav attaisnojies, tāpēc turpmāk reiss būs tikai trešdienās, kā to lūgusi Mārkalnes pašvaldība. Sēdē nolēma slēgt arī maršrutu Alūksne - Jaunanna, jo pasažieru skaits pēdējā pusotra gada laikā tajā ir samazinājies līdz minimumam.
Savukārt maršrutā Alūksne - Kalncempji - Beļava - Zeltiņi sēdē nolēma veikt izmaiņas, iekļaujot kustības sarakstā papildu pieturas "Kalncempju pagrieziens" un "Beļavas skola", izpildes dienu skaitu saglabājot bez izmaiņām. "Šis maršruts tiek pagarināts līdz Beļavas skolai, tādējādi tiek nodrošināta skolēnu nokļūšana uz Beļavas skolu un atbraukšana no skolas," uzsver Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste ekonomikas jautājumos Gaida Zujeva.
Izmaiņas būs arī autobusu kustības sarakstā maršrutā Alūksne - Jaseņici - Putrovka. Tajā slēgs reisus pulksten 14.00 no Alūksnes autoostas un pulksten 15.10 no Putrovkas pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās, kā arī reisus pulksten 14.00 no Alūksnes autoostas un pulksten 15.10 no Putrovkas pirmdienās, trešdienās un piektdienās. Uz slēgto reisu bāzes atklās reisus pulksten 14.30 no Alūksnes autoostas un pulksten 15.40 no Putrovkas pirmdienās, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās un piektdienās, kā arī reisus pulksten 14.30 no Alūksnes autoostas un pulksten 15.40 no Putrovkas pirmdienās, trešdienās un piektdienās. Tas darīts, lai vecāko klašu skolēniem nebūtu jākavē astotā mācību stunda Pededzes pamatskolā.
Sēdē pieņēma arī lēmumu noteikt maksimālo braukšanas maksu 0,028 latus jeb 2,8 santīmus par kilometru pasažieru regulārajiem pārvadājumiem Alūksnes rajona maršrutos ar šā gada 9.septembri. Salīdzinājumā ar līdz šim esošo tarifu, tas ir par 0,03 latiem par kilometru dārgāk.
Šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz rajona padomē saņemto SIA "TU Vidlatauto" iesniegumu par tarifu paaugstināšanu rajona maršrutos. Tajā uzņēmuma direktors Edvīns Strickis skaidro, ka šogad ļoti strauji ir palielinājušās degvielas cenas un valstī ir liela inflācija. Lai autobusa vadītājs saglabātu kaut daļu no bijušā profesijas prestiža, strādājošajiem nepieciešams palielināt algas. Iesniegumā norādīts, ka līdz ar degvielas cenu palielināšanos daudzas nozares paaugstina cenas savai produkcijai, kaut gan ļoti bieži tas notiek nepamatoti. Šo procesu rezultāts ir pasažieru pārvadājumu uzņēmumu finanšu rādītāju strauja pasliktināšanās, kas vērojama arī SIA "TU Vidlatauto", kur šā gada sešos mēnešos zaudējumi sasnieguši 25 tūkstošus latu. Līdz ar Eiropas Savienības prasībām ir palielinājies uzdevumu daudzums dažādiem pasākumiem, kas saistīti ar darba drošību.
Iesniegumā uzsvērts, ka uzņēmumā tika veiktas dažādas darbības, kuras iespējamas uzņēmuma iekšienē, lai uzlabotu stāvokli - neregulāro pasažieru pārvadājumu apjoma palielināšana, stingra ekonomija. Tomēr bija jāveic arī visnepatīkamākais process, raugoties no klienta viedokļa - cenu paaugstināšana. Iesniegumā norādīts, ka izmaksas ļoti ietekmē arī sliktais ceļu stāvoklis, kas šogad sešos mēnešos prasīja papildu 3500 latu.
Visvairāk izdevumus palielina tieši degvielas cena. Salīdzinājumā ar 2005.gada 1.janvāri dīzeļdegvielas cena palielinājusies par 12 santīmiem litrā. Ir palielinājušies arī saimnieciskie izdevumi un algu izmaksas, bet pašizmaksa ar 2004.gada decembri ir palielinājusies par 12 procentiem, tādēļ arī lūgts paaugstināt tarifu rajona maršrutos.

Citu datumu laikraksti