Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rajona bibliotēkas gatavojas konkursam

Visas Alūksnes rajona bibliotēkas gatavojas novadpētniecības konkursam "Tikai manā pagastā". Konkursa mērķis ir atrast savdabīgo, tikai kādai vietai raksturīgo, kā arī pievērst apmeklētāju uzmanību savdabīgajam savā pagastā.

Visas Alūksnes rajona bibliotēkas gatavojas novadpētniecības konkursam "Tikai manā pagastā". Konkursa mērķis ir atrast savdabīgo, tikai kādai vietai raksturīgo, kā arī pievērst apmeklētāju uzmanību savdabīgajam savā pagastā.
"Novadpētniecību darbs bibliotēkās ir veikts daudzus gadus. Tagad ar konkursa palīdzību vēlamies šos materiālus apkopot. To, ka šāds konkurss ir nepieciešams, pierādīja pērn organizētā konkursa pirmās kārtas "Es stāstu par savu pagastu" rezultāti," laikrakstam stāsta Alūksnes pilsētas bibliogrāfe Aija Plūme.
Trapenes pagasta bibliotekāre Dzidra Zariņa veidos informatīvu materiālu par fazāniem. "Barona Vulfa laikā Trapenē bija fazānu dārzs, tādēļ izvēlējos veidot informatīvu materiālu par šiem eksotiskajiem putniem. Pašlaik pagastā zemnieks Jānis Sēkliņš audzē fazānus un rīko to medības, tādēļ būs informācija arī par to. Ir iecere materiālam pievienot arī pāris fazānu ēdienu receptes," klāsta Dz. Zariņa.
Kalncempju pagasta bibliotekāre Dina Ozola pašlaik veido atmiņu krājumu par Ates muzeja veidotāju Viktoru Ķirpu. "Otra šāda muzeja Alūksnes rajonā nav. Diemžēl tā veidotājs vairs nav mūsu vidū, tādēļ ir jāpieraksta atmiņas par šo cilvēku, kamēr ir dzīvi viņa līdzgaitnieki. Meklēju arī intervijas ar Viktoru Ķirpu, kas publicētas dažādos laikrakstos," saka D. Ozola.
Zeltiņu bibliotēka konkursam gatavojas kopīgi ar pagasta tautas namu, tūrisma darba organizatori Sandru Magaziņu un pagasta padomes sekretāri Elitu Laivu. "Izvēlējāmies konkursam veidot materiālus par pagasta dabu – kalniem, ezeriem un aizsargājamajiem kokiem. Atmiņās dalīties piekrita arī pagasta pensionētā skolotāja Rūta Zvaigzne," akcentē Zeltiņu pagasta bibliotekāre Agita Žīgure.
Savukārt Kolberģa bibliotekāre Ieva Zakarīte apkopo materiālus par gleznotāju Leo Kokli un pirmsskolas izglītības iestādi "Pūcīte".
Konkursu organizē Alūksnes rajona padome sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku. Darbu iesūtīšanas termiņš ir 1.jūnijs. Pēc tam darbus izvērtēs. Rezultātus paziņos 20.jūnijā Alūksnes Grāmatu svētku laikā, kad katrai bibliotēkai veikums būs arī jāprezentē.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  Saimniece neko neatbild, tikai lēni paiet nost no durvīm, liekot nojaust, ka viņa ciemiņu prom neraida.4. Saimniece neko neatbild, tikai lēni paiet...

 • Gruzīni strādā pārsvarā bērnu dēļ

  Pirmā liecība par gruzīniem Latvijā saistās ar 19.gadsimta beigām, kad mūsu zemē dzīvojuši 12 gruzīni.Pirmā liecība par gruzīniem Latvijā saistās ar...

 • Izcīna tikai astoto vietu

  Pagājušās nedēļas nogalē Alūksnes Pilssalas stadionā risinājās Ziemeļaustrumu futbola līgas minifutbola čempionāta 2.kārta. Šoreiz tajā neveiksmīgi...

 • Uzzini par sevi internetā

  Informāciju tehnoloģiju uzņēmums "Lursoft IT" ir papildinājis elektroniski pieejamo informāciju pakalpojumā "Tavi dati".Informāciju tehnoloģiju...

 • Vai ir nepieciešams nodrošināt valūtu ar zeltu?

  20.gadsimta sākumā centrālajās bankās bija lieli zelta krājumi, jo tolaik gandrīz visas pasaules valūtas bija piesaistītas zeltam un nodrošinātas ar...

 • Kā iemācīties teikt komplimentus?

  Žurnāla "Mans Īpašums" maija numurā lasiet: mājoklis:ja nepieciešams remonts.Žurnāla "Mans Īpašums" maija numurā lasiet: mājoklis:ja nepieciešams...