Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rajonā drīzumā sāks organizēt lauksaimniecības tehnikas apskates

Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas Alūksnes daļas darbinieki, sākot ar 15. martu, rajona pagastos tradicionāli organizēs lauksaimniecības tehnikas apskates.

Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas Alūksnes daļas darbinieki, sākot ar 15. martu, rajona pagastos tradicionāli organizēs lauksaimniecības tehnikas apskates. Apskašu laikā pārbaudīs arī to, vai traktortehnikas vadītājiem ir jaunā parauga vadītāja apliecības.
"Mainoties likumdošanai, traktora vadītāja apliecībās ir jābūt arī personas kodam un derīguma termiņam, kas vecajās apliecībās nebija norādīts. Tiem, kam šādu ierakstu nav, apliecības ir jāapmaina, kā to paredz Ceļu satiksmes likums," laikrakstam stāsta Valsts tehniskās uzraudzības inspekcijas Alūksnes rajona daļas vadītājs Ivars Ozoliņš.
Viņš uzsver, ka pagaidām vecās apliecības vēl nav pārkāpums. Alūksnes rajonā jaunā parauga apliecību nav apmēram pusei - 2000 - traktortehnikas īpašnieku. I.Ozoliņš norāda, ka Alūksnes rajonā joprojām aktuāla ir problēma, ka daļa traktortehnikas īpašnieku nav nomainījuši vecās valsts numurzīmes. No rajonā 3200 uzskaitē esošās traktortehnikas vecās numurzīmes joprojām nav nomainītas 990 dažādām tehnikas vienībām, no tām 630 traktoriem.
"Daļai traktortehnikas īpašnieku esam pat nosūtījuši atgādinājuma vēstules to izdarīt, taču rezultātu nav. Ja numurzīmes nav nomainītas, tad nevar veikt tehnisko apskati un tehniku nevar arī ekspluatēt," apgalvo I. Ozoliņš. Par nederīgu numurzīmi var piemērot naudas sodu no 25 līdz 50 latiem.
"Vēlētos, lai vecās numurzīmes un jaunās vadītāja apliecības īpašnieki apmaina līdz 15. martam, kamēr vēl nav sākušās apskates un mēs neesam izbraukumos," aicina I.Ozoliņš.
Pērn inspekcijas darbinieki Alūksnes rajonā par pārkāpumiem rakstījuši 20 administratīvos protokolus. I.Ozoliņš atzīst, ka pārkāpumi galvenokārt konstatēti par to, ka nav izieta tehniskā apskate. Trijos gadījumos ir konstatētas vecās numurzīmes.
I.Ozoliņš norāda, ka jaunu traktortehniku Alūksnes rajonā iegādājas maz, bet vecā tehnika ir krietni nolietojusies. Pērn reģistrētas 14 jaunas tehnikas vienības - pārsvarā tie ir "Belarus" un "T 30" traktori.

Citu datumu laikraksti