Rajonā interneta pieslēgums ir tikai dažās bibliotēkās

Latvijā patlaban pastāvīgais interneta pieslēgums ir apmēram 35 procentiem bibliotēku. Lauku bibliotēku nodrošinājums ar datoriem un interneta pieslēgumu ir slikts.

Latvijā patlaban pastāvīgais interneta pieslēgums ir apmēram 35 procentiem bibliotēku. Lauku bibliotēku nodrošinājums ar datoriem un interneta pieslēgumu ir slikts.
"Alūksnes rajonā situācija nav iepriecinoša, lai gan tā ik pa laikam mainās. Tagad bibliotēkām strādāt bez interneta ir gandrīz neiespējami," laikrakstam stāsta Alūksnes pilsētas bibliotēkas vadītāja Iveta Ozoliņa.
Alūksnes rajonā ir bibliotēkas, kurās ir datori, bet nav interneta pieslēguma, citviet ir otrādi. Dažos pagastos iedzīvotāji var izmantot datorpkalpojumus nevis bibliotēkā, bet pašvaldības iestādēs. I.Ozoliņa cer, ka, realizējot valsts vienotās bibliotēku informācijas sistēmas (VVBIS) projektu un projektu "E-Vidzeme", situācija drīzumā uzlabosies.
VVBIS paredz, ka 20 jaunus datorus projekta pirmajā kārtā saņems arī Alūksnes rajona bibliotēkas: Jaunannas, Annas, Jaunlaicenes, Virešu, Apes un Alūksnes pilsētas bibliotēka, kurām jau ir interneta pieslēgums. Plānots, ka datorus saņems arī Alsviķu, Gaujienas, Jaunalūksnes, Liepnas, Mārkalnes, Pededzes un Trapenes bibliotēka.
2007.gadā visas bibliotēkas būs saslēgtas kopējā tīklā. Tad lasītājs varēs bibliotēkā pasūtīt un saņemt materiālus no jebkuras citas bibliotēkas. VVBIS projekts paredz izveidot saskaņotu valsts un publisko bibliotēku informācijas sistēmu. Paredzēta arī bibliotekāru un lasītāju apmācība darbā ar datoru.
"Arī bibliotēku darbinieku apmācībā situācija nav spoža. Pērn Alūksnes rajona 15 bibliotekāru ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu varēja apgūt šajā darbā nepieciešamās pamatiemaņas, taču, ja tās nevar pielietot praksē, tad aizmirstas," secina I.Ozoliņa.
Annas pagasta bibliotēkā interneta pieslēgums ir apmēram divus gadus. Tajā ir divi datori. Bibliotēkas vadītāja Ina Balaņuka bilst, ka studenti un skolēni internetu izmanto mācībām, iedzīvotāji to izmanto arī darbam un citiem mērķiem.
"Jau tagad jūtu, ka divu datoru ir par maz. Tādas dienas nav, kad kāds apmeklētājs neizmanto internetu. Viņiem šis pakalpojums ir par brīvu. Ja piešķirs vēl vienu datoru, tad būsim ieguvēji," uzsver bibliotēkas vadītāja.

Citu datumu laikraksti

 • Vajag mācēt neturēt ļaunu prātu

  No Mirdzas Plūšas plūst dzīvesspēks un vēlme katru rītu ieraudzīt sauli. Tas nekas, ka ķermeni skārusi ļauna slimība. Uzņēmīgā anneniete M.Plūša...

 • Vai liķieris ārstam ir korupcija?

  Sabiedrībā iestājies drūmo rudens vakaru un iesnu laiks. Kārtējo reizi Latvijas klimats pierāda, ka cilvēka imūnsistēma nav šķērslis dažādām...

 • Veic izmaiņas vidusskolas nolikumā

  Lai uzlabotu un precizētu Alūksnes vidusskolas nolikumu, pilsētas domes oktobra sēdē lēma par izmaiņām tajā. Nolikumā minēts, ka vidusskolas skolēnu...

 • Nezina, pa kuru laiku aizskrējusi dzīve

  Veclaicenietis Viktors Plaums zina, kāda vērtība ir smagam un grūtam darbam, cik salda garša ir maizes kumosam.Veclaicenietis Viktors Plaums zina,...

 • Mudina bērnus lasīt grāmatas

  Lai veicinātu bērnu lasītprieku un vēlmi apmeklēt Jaunalūksnes pagasta Kolberģa bibliotēku, tajā rīko interesantus lasīšanas maratonus.Lai veicinātu...

 • Kaķi un suņi vairs nedrīkst ceļot bez pasēm

  Suņu un kaķu īpašniekiem, kas kopā ar mīluli uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti dosies pēc 1.oktobra, uz robežas vajadzēs uzrādīt ne tikai savu,...