Rajonā joprojām trūkst zobārstu

Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums.

Alūksnes rajonā joprojām aktuāla problēma ir zobārstu trūkums.
Ar “Alūksnes Ziņu” redakcijas starpniecību kāda pilsētas iedzīvotāja vēlējās noskaidrot, kuri zobārsti bez maksas ārstē bērnus un līdz kādam vecumam šādus pakalpojumus var saņemt.
Bez maksas bērnus līdz 18 gadu vecumam ārstē tikai tie zobārsti, kam noslēgts līgums ar slimokasi.
“Šāds līgums Alūksnē slimokasei ir noslēgts tikai ar zobārsti Valentīnu Rozenu un ar Ziemeļaustrumu Latvijas Mutes veselības centra Alūksnes pārstāvniecību, kurā strādā zobārste Dagmāra Breice un higiēniste Ilze Stradiņa,” laikrakstu informē Ziemeļaustrumu slimokases Alūksnes teritoriālās nodaļas vadītājs Jānis Žīgurs. Viņš atceras, ka 1991. gadā Alūksnes pilsētā bijuši desmit zobārsti, tagad to skaits sarucis līdz četriem.
Slimokasei ir līgums arī ar zobārstu Armandu Vulstu, kurš nedēļas nogalēs pacientus pieņem Trapenes un Alsviķu pagastā. Pededzieši ārstējas pie dakteres Jolantas Sinkas.
“Alūksnes Ziņas” jau rakstīja, ka ar 1. septembri gandrīz divas reizes palielinājusies slimokases samaksa zobārstiem par sniegtajiem pakalpojumiem bērniem un līdz ar to noteiktas kvotas.
“Tas nozīmē, ka ir noteikts naudas apjoms, ko slimokase var atmaksāt zobārstiem. Līdz ar to veidojas rindas,” apgalvo J.Žīgurs.
Arī zobu higiēniste Ilze Stradiņa piekrīt, ka Alūksnē zobārstu trūkst. “Tas nav normāli, ja pacientam jāgaida divas, trīs nedēļas rindā, bet ar sāpošu zobu neviens nepieņem. Arī noteikto kvotu dēļ jācieš ir pacientiem,” bilst viņa.
Pie higiēnistes I.Stradiņas pakalpojumus bez maksas var izmantot bērni līdz 18 gadiem un ārstēties par velti divas reizes gadā.

Citu datumu laikraksti