Rajona kolektīvi dodas uz dziesmu un deju svētkiem

Jau vakar uz IX skolēnu dziesmu un deju svētkiem Rīgā devās daļa Alūksnes rajona skolu kolektīvu. Daudziem šī būs pirmā piedalīšanās tik vērienīgos svētkos, arī Alūksnes mūzikas skolas simfoniskā orķestra grupai.

Jau vakar uz IX skolēnu dziesmu un deju svētkiem Rīgā devās daļa Alūksnes rajona skolu kolektīvu. Daudziem šī būs pirmā piedalīšanās tik vērienīgos svētkos, arī Alūksnes mūzikas skolas simfoniskā orķestra grupai.
Savukārt Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris piektdien ir uzaicināts uz pieņemšanu pie Valsts prezidentes Vairas Vīķes - Freibergas.
Mūzikas skolas simfoniskā orķestra grupa (vadītāja Inese Petrikalne) sastāv no sešām vijolniecēm. Tajā spēlē Zane Pakalne, Kristīne Fausta, Līva Krūmiņa, Rūta Saldābola, Silva Jaunzema un Baiba Kuka. Tā speciāli izveidota rudenī, lai šovasar varētu piedalīties svētkos. Līdzīgas grupas izveidotas arī citās Vidzemes mūzikas skolās, tikai tās spēlē citus mūzikas instrumentus.
"Idejas autors šādu grupu izveidošanai ir Madonas mūzikas skolas direktors Artis Kumsārs. Viņš vēlējās panākt, lai svētkos piedalītos apvienotais Vidzemes mūzikas skolu bērnu simfoniskais orķestris, tādēļ pagājušajā rudenī uzaicināja mūzikas skolas piedalīties šajā koncertvienībā. Gada laikā ir bijuši vairāki kopmēģinājumi, tiekoties šīm grupām. Aizbraukt uz kopmēģinājumiem nebija viegli, jo tie nenotika Alūksnē, tomēr par paveikto esam gandarīti," stāsta Alūksnes mūzikas skolas direktore Gunta Boša.
I.Petrikalne uzsver, ka Alūksnes simfoniskā orķestra grupa kopā ar pārējiem no Vidzemes mūzikas skolām muzicēs 2.jūlijā pulksten 14.00 Doma laukumā. "Arta Kumsāra ideja ir jauka, bet to "pārtvēra" rīdzinieki, tāpēc tiks veidoti divi šādi simfoniskie orķestri. Vienā muzicēs prestižās Rīgas mūzikas skolas, bet otrā - Vidzemes mūzikas skolas.
Rīgas skolu orķestris uzstāsies arī Mežaparka estrādē, bet vidzemnieki - Doma laukumā.
Vidzemes mūzikas skolu orķestra diriģents būs Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pedagogs Andris Riekstiņš. Orķestris izpildīs Andra Riekstiņa sešas senās Rīgas dejas, kas komponētas par godu dziesmu svētkiem, kā arī Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ainara Mielava un Zigmara Liepiņa darbus," saka I.Petrikalne.
Vakar uz Rīgu jau devās Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra dalībnieki jeb tā dēvētais lielais sastāvs - 44 cilvēki. Savukārt šodien brauks mazais sastāvs - 24 cilvēki. Orķestra diriģents Sandors Līviņš uzsver, ka jau šodien orķestrantiem jāpiedalās pūtēju orķestru finālskatē Lielajā Ģildē.
"29.jūnijā mūsu orķestris akcijas "Svētki atnāk ciemos" laikā piedalīsies labdarības koncertā Bērnu slimnīcā, lai muzicētu tiem, kas paši nevar šoreiz nokļūt uz svētku norises vietām. 1.jūlijā orķestrim būs pagodinošākais notikums - došanās uz pieņemšanu pie Valsts prezidentes. Mēs esam viens no 54 Latvijas skolēnu pūtēju orķestriem, kas saņēmis ielūgumu svētku laikā doties arī uz pieņemšanu pie prezidentes. Pieņemšanā kopā ar mums spēlēs arī orķestri no Aizkraukles un Ludzas. Katram orķestrim būs jāspēlē 15 minūšu koncertprogramma, bet pēc tam jāvienojas kopīgā muzicēšanā," stāsta S.Līviņš.
Viņš norāda, ka 1.jūlijā pulksten 17.00 laukumā pie Brīvības pieminekļa arī Alūksnes orķestris izrādīs defilē programmu.
"Tur uzstāsies tikai daži Latvijas orķestri un apmēram septiņi ārvalstu orķestri. 2.jūlija vakarā Doma laukumā piedalīsimies pūtēju orķestru koncertā. Savukārt svētdien, 3.jūlijā, no rīta kopā ar citiem Alūksnes rajona kolektīviem dosimies svētku gājienā un piedalīsimies noslēguma koncertā. Tur kopā ar Siguldas orķestri izrādīsim defilē programmu," saka S.Līviņš. Viņš uzsver, ka visu pasākumu laikā neizpaliks arī mēģinājumi.
Kopumā uz IX skolēnu dziesmu un deju svētkiem no Alūksnes rajona dosies 724 dalībnieki no 31 kolektīva: divi vizuālās mākslas kolektīvi no Gaujienas un Alūksnes; Alūksnes orķestris un Alūksnes orķestra grupa; 20 deju kolektīvi no Liepnas, Bejas, Alūksnes, Apes, Ziemeriem, Pededzes, Malienas; septiņi kori no Alūksnes, Gaujienas, Jaunannas, Jaunlaicenes, Apes.

Citu datumu laikraksti

  • Bataljona karavīri svin Jāņus

    22.jūnijā Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā notika obligātā militārā dienesta karavīru pašdarbības skate “Jāņu svinēšana”. Skatē piedalījās četras...

  • Aizliedz cigarešu reklāmu presē

    Ar 31.jūliju būs aizliegta tabakas izstrādājumu reklāma presē un citos izdevumos, bet no nākamā gada 1.janvāra - kinoteātros.Ar 31.jūliju būs...

  • Domes deputāti atskatās uz 100 dienās paveikto

    Ap Jāņiem apritēja 100 dienas, kopš darbu sākusi jaunā Alūksnes pilsētas dome, tādēļ tika rīkota preses konference vietējo laikrakstu pārstāvjiem,...