Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rajonā palielinājies pašdarbības kolektīvu skaits

Alūksnes rajona tautas namu vadītāju seminārā analizēja tautas namu vadītāju iesniegto pērnā gada pārskatu rezultātus un runāja par šāgada nozīmīgākajiem pasākumiem.

Alūksnes rajona tautas namu vadītāju seminārā analizēja tautas namu vadītāju iesniegto pērnā gada pārskatu rezultātus un runāja par šāgada nozīmīgākajiem pasākumiem – 23. vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem, dzejnieka Ojāra Vācieša atceres pasākumiem un Jāzepa Vītola mūzikas dienām.
Alūksnes rajona padomes padomniece kultūras darbā Sanita Eglīte uzteica rajona tautas namu vadītājus par izpildītajiem 2002.gada plāniem, jo gandrīz visi iecerētie pasākumi notika. "Salīdzinājumā ar 2001.gadu pērn pagastos kultūras dzīve ir kļuvusi aktīvāka. Pašvaldības kultūrai ir piešķīrušas lielāku finansējumu. Daudzi tautas namu vadītāji veiksmīgi ir piesaistījuši papildu līdzekļus no dažādiem fondiem un sponsoriem. Diemžēl tāpat kā iepriekš tautas namos ieņēmumi no maksas pakalpojumiem ir mazi – visā rajonā tikai 5688,5 lati," stāsta S.Eglīte.
Visvairāk kolektīvu ir Gaujienā
Pērn rajonā ir nedaudz palielinājies pašdarbības kolektīvu skaits. Visvairāk kolektīvu ir Gaujienā – 12, Alūksnē – 10, Apē, Jaunlaicenē, Trapenē – deviņi, Veclaicenē – astoņi, bet Pededzē un Virešos – septiņi pašdarbības kolektīvi. Gaujienā ir arī visvairāk bērnu kolektīvu – astoņi un Jaunlaicenē – četri.
Alūksnes rajonā ir deviņi kori, 23 tautisko deju kolektīvi, viena lauku kapela, 14 drāmas kolektīvi un ritma deju grupas, trīs folkloras kopas un etnogrāfiskie pulciņi, viens lietišķās mākslas kolektīvs, vokāli instrumentālais ansamblis un deju orķestris, 25 vokālie ansambļi un astoņi interešu klubi.
"Pērn rajonā ir izveidoti trīs jauni deju kolektīvi. Populāras ir kļuvušas ritma deju grupas. Te īpaši ir jāuzteic Gaujiena, kur ir sešas šādas grupas, kā darbību atbalsta vietējā pašvaldība," saka S.Eglīte.
Būs daudz nozīmīgu pasākumu
Seminārā rajona tautas namu vadītāji runāja arī par šāgada nozīmīgāko kultūras pasākumu organizēšanu. "Šis ir dzejnieka Ojāra Vācieša gads, tādēļ rajonā ir izveidotas nelielas darba grupas, kas domās par pasākumu organizēšanu. Arī katrā pašvaldībā jāorganizē atceres pasākumi. Kultūrkapitāla fondā sadarbībā ar izdevniecību "Jumava" ir iesniegts projekts, lai gūtu finansējumu rajona literātu grāmatas izdošanai, kuras atvēršanas svētkus varētu organizēt dzejnieka atceres pasākumā rudenī," informē S. Eglīte.
Uz dziesmu svētkiem no Alūksnes rajona pošas 772 dalībnieki no 15 pašvaldībām, tādēļ seminārā pārrunāja arī ar svētkiem saistītās aktualitātes. "Ieteikums būtu laikus domāt par transportu un fotografēties identifikācijas kartēm, kas būs nepieciešamas svētkiem. Būtu jauki, ja pagastos veidotu izstādes par dziesmu svētku tēmu. Daudzi cilvēki tajos ir piedalījušies. Iespējams, ka viņiem ir saglabājušās fotogrāfijas, ko varētu eksponēt izstādē," norāda S.Eglīte.
Šogad Gaujienas "Anniņās" 15.reizi būs Jāzepa Vītola mūzikas dienas. "26.jūlijā komponistam aprit 140.dzimšanas diena. Šogad aprit arī 130 gadi kopš pirmo Latvijas dziesmu svētku organizēšanas, tādēļ svētki būs trīskārši. Ir izveidota darba grupa, kas rūpēsies par mūzikas dienas norisi. Iespiedīs arī informatīvu bukletu," apgalvo S. Eglīte.

Citu datumu laikraksti

 • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

  Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

 • Aicina fotografēt

  Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

 • Atbild jurists

  - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...

 • Par advokātu vēlas Jēzu

  ASV Misūri štata tiesa nolēmusi, ka apsūdzētais var izmantot kā savu aizstāvi Jēzu Kristu, taču tikai tad, ja viņam ir licence darboties Misūri štata...

 • Sudraba un zelta datorpeles

  Ekskluzīvu lietu cienītājiem kompānija "Wallace Silversmiths" radījusi aksesuārus datoriem – peles no sudraba un zelta, kas tiek piegādātas zila...

 • Pasažieriem dāvina zeķes

  Kāda reģionālā ASV lidosta sākusi dāvināt bezmaksas zeķes lidmašīnu pasažieriem, kuru kurpes tiek ņemtas drošības pārbaudēm.Kāda reģionālā ASV...